Akumulatory HDJ80

Moderator: luk4s7

trefl
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2010, 12:46
Auto: HDJ80
Kontakt:

Akumulatory HDJ80

Post autor: trefl »

Czesc,

Przyszla pora na wymiane akumulatorow ale nie moge nigdzie znalesc informacji jakiej pojemnosci akumulatory byly montowane fabrycznie w HDJ80 93r. Ani w manualu, ani w google :) A w tej chwili mam wlozone dwa o roznych pojemnosciach.
Czy ktos z Was pamieta co przewidywala fabryka?

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Akumulatory HDJ80

Post autor: slawek »

wydaje mi sie, ze 95 Ah, ja mam teraz 2x Varta 95 - są super

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Akumulatory HDJ80

Post autor: muzyczka »

Podpinam się pod stary temat.

W jednym z akumulatorów, była zaśniedziała czy luźno założona klema i uszkodziło mi słupek. Kilka razy zaiskrzyło i teraz jest w nim dziura aż do komory i sączy się kwas.

Czy jest sens to naprawiać i jeżeli tak to gdzie.

Drugie pyt. czy jest sens wymieniać tylko jeden akumulator, nadmienię że ten drugi wydaje się być ok. - ma 2 lata.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Akumulatory HDJ80

Post autor: mopar »

zawsze wymieniamy 2 akumulatory , a naprawiać uszkodzony akumulator to jak regenerować cieknący amortyzator :)

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Akumulatory HDJ80

Post autor: muzyczka »

W instrukcji czytałem że należy wymieniać dwa akumulatory - ale jakie są powody ?

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Akumulatory HDJ80

Post autor: namlooc »

Przy polaczeniu rownleglym akumulatorow w momencie kiedy jeden jest "slaby" (mala pojemnosc i staly duzy prad ladowania) to drugi "lepszy" rozladowywuje sie na koszt slabszego. Przy czym slabszy moze nigdy nie pozwolic na rownowage energetyczna takiego ukladu.

Prosciej mowiac gdy rozladuje ci sie dwu-bateryjny pilot od telewizora wymieniasz obydwie a nie jedna :) Wlasnie z powodu utrzymania poprawnej wymiany energii miedzy bateriami.

ODPOWIEDZ