Akumulatory do HDJ80 4,2 td

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Akumulatory do HDJ80 4,2 td

Post autor: Magnus »

Macie propozycje co wsadzić? jaki producent? Są dwa i muszą być odmienne - "lewy+" i "prawy+"

Myślę o Banner UniBull 80Ah 700A z biegunami po obu stronach. Dobre to?
http://www.e-moto.pl/banner/akumulatory ... .80ah.html

Poprzednie ZAPy wskutek wadliwości instalacji rozładowały się do cna i teraz jest juz kupa. :(

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Kojarze firmę "SAR akumulatory", kupuje tam do Camry. Do LC jak kiedyś pytałem się o ceny to było sporo drożej niż u innych. A cena robi swoje bo są 2.
Podjadę i się zapytam - to nic nie kosztuje :wink:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

Zapytaj Pawła (PKU) - naYocie pokazywal nam jakies polskie podobno bardzo dobre akumulatory - cena jednostkowa to ok 300zeta - a to chyba nawet 100tki byly ;)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

ZAP- wlasnei mu pekly i walily kwasem po komorze silnika :shock: lepiej olac

varta blue - wzglednie tanie i ok mnie robi 3lata zawsze (350zl/szt)
banner -chlopaki chwalily emsi i kfiatek(?)
no i optima..na dlugo ale drogo

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Optimy nie kupuj nie ma gorszego aku, chyba że do jazdy codziennej.
Mają to do siebie że się rozładowują bardzo szybko jak auto stoi.
Z kolei mają wysoki prąd rozruchowy.

Ja od zawsze jeżdżę na ZAP i nigdy nie było problemów, 2 lata gwarancji, a po dwóch latach wywalam aku.

Super są banner zawsze do rajdówek je wkładałem. O innych nic nie wiem.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Tak jak wspomniał Konus Optima nie lubi stać bezczynnie i traci prąd. Za to jak chodzi to jest fajnie. Jej zaletą jest żel więc może stać nawet do góry nogami. Lejący się kwas ze zwykłego akumulatora na wybojach wyżera blachę a potem ubranie jak go wyjmujemy. Nie kupuje się akumulatorów w supermarkecie i punktach szybkiej obsługi. Cena jest niższa ale ten sam akumulator o tych samych parametrach na metce może być słabszy od innych. Wykorzystywany jest patent z normami unijnymi akumulatorów. Niby ten sam produkt ale dla uzyskania niższej ceny parametry taniego mieszczą się w dolnej jego granicy. Jak pamiętam ta granica jest mocno płynna więc i dolna wartość jest słabsza o kilkanascie procent od górnej. Taki patencik :wink: Ktoś to fachowo tłumaczył tylko nie pamietam gdzie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

konus pisze:Optimy nie kupuj nie ma gorszego aku, chyba że do jazdy codziennej.
Mają to do siebie że się rozładowują bardzo szybko jak auto stoi.
Z kolei mają wysoki prąd rozruchowy.
Poczytaj metki od akumulatorów. Na razie to Ty trzy razy siedziałeś w terenówce :wink: :mrgreen: Wysoki prąd rozruchowy ma czerwona zaś głębokie rozładowanie żółta :wink:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

A czy ja napisałem że chodzi o terenówki i o żółtą?

Do STi wsadzałem wielokrotnie właśnie czerwoną, ze względu na prund rozruchowy, a gubiła prunda po około miesiącu.

Podjedz do ZAP dobiorą ci aku, mają lewe i prawe.

Pamiętaj że im większa pojemność tym gorszy prund rozruchowy. ( przy tych samych parametrach technicznych)

Żelowy byłby super, ale niech ktoś przypomni firmę (chyba niemiecką) co to robi porządne aku żelowe.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Od Exida tylko trzymajcie się z daleka. Mamy jednego co nam służy jako stołek. Reklamacji było sporo i to jest nie tylko nasza opinia.

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Post autor: potrzeba »

czobi pisze: banner -chlopaki chwalily emsi i kfiatek(?)
po kfiatkowy dalej robi. raz mi dzieciak halogeny na noc zostawił i aku padł do zera. panowie go obudzili, naładowali i dalej robi bez problemu

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

konus pisze: ciach

Pamiętaj że im większa pojemność tym gorszy prund rozruchowy. ( przy tych samych parametrach technicznych)

Żelowy byłby super, ale niech ktoś przypomni firmę (chyba niemiecką) co to robi porządne aku żelowe.
Co to znaczy "gorszy prad rozruchowy" ??

W silnikach szeregowych wiekszy prad = wiekszy moment wiec git !

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

chodziło mi o to że 75ah zrobione tak samo jak 100ah (czyli np z tej samej serii produktów) będzie miał większy prąd rozruchowy.

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Post autor: galon »

kylon pisze: Jej zaletą jest żel więc może stać nawet do góry nogami.
Optima to akumulator żelowy? wydaje mi się, że się mylisz..to jest zwykły kwasiak, tylko cele są skonstruowane w innej technologii.

Instaluję właśnie ogrzewanie postojowe i z tego względu też już niebawem będę w trakcie poszukiwań nowych aku do hdjota, stare pewnie padną po pierwszej nocce. Dziwię się, że optima ma u Was takie słabe notowania. Przyznaję, że chciałem sobie takie fundnąć, ale teraz to już sam nie wiem, czy warto...przepłacać..;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Optima jest żelowa- widziałem ją na targach we Frankfurcie wewnątrz. Moim zdanie jest git tylko nie lubi długich przestojów. Ja mam juz drugą Optimę. Pierwsza wytrzymała 4 lata.

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Post autor: galon »

W bebechy jej nie zaglądałem;) ale czytając opis na stronie Optimy nic nie było o żelu... Zresztą nie jest to chyba takie ważne, kwas blach nie pali i to jest najważniejsze.

4 lata to b. dużo jak na akumulator rozruchowy.
Ja mam w innym aucie dwie baterie amerykańskiego Trojana z ..uwaga 1984 roku!! i wciąż działają, co prawda nie są to aku rozruchowe, napędzają wentylatory wyciągowe i oświetlenie zewn, ale ten rocznik to już od kilkunastu lat powinien na śmietniku leżeć... Taka to amerykancka technika! ..to taka ciekawostka dropsa..;)

ODPOWIEDZ