siłowniki klapy bagażnika...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: nieludzki »

mam już kilka sporych guzów na głowie w spowodowanych opadającą górna częścią klapy bagażnika.... nie jestem zwolennikiem samouszkodzeń dlatego dojrzałem do tematu wymiany. Moje pytanie jest następujące: czy istnieją jakieś zamienniki czy muszę pofatygować się do najbliższego ASO ?
może ktoś już przerabiał podobny "bolący" problem...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: LEX »

Ja nie przerabiałem tematu, ale wiem, że są tanie zamienniki. Poszukaj w jakimś japancarsie czy innym i z pewnością się coś dobierze. W końcu jest wiele samochodów, które mają klapy o podobnych rozmiarach. Może jakieś japońskie vany?

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: Gladzio »

Przerabiałem ten temat w innym aucie. Sprawdz jeszcze czy są zamienniki ale moim zdaniem nie będzie. Jeśli się nie myle masz dwie opcje: poczekać do lata wtedy zazwyczaj jest lepiej bo siłowniki trzymają albo kupić w ASO - używek nie polecam bo z czasem każdy siłownik traci "moc". Jesli znajdziesz coś w używce to koniecznie sprawdź czy trzyma parametry. Wystarczy ze porównasz ile siły potrzeba aby go wsunąć z takim samym działającym poprawnie(czyli od kogoś z forum...) Pomiaru możesz dokonać na zwykłej wadze.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: nieludzki »

dzięki za info, jutro jeśli nie będzie zamienników w sklepie to wymontuje siłownik i ruszę na na poszukiwania... mam mieszane uczucia ale spróbować trzeba... boję się tylko że jeśli sprawa oprze się o ASO to taniej będzie kupić kask albo wmontować tytanowa płytkę w sklepienie czaszki...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: kylon »

Ciekaw jestem ile wyjdzie w ASO. Ostatnio ich ceny wariują z dnia na dzień od wysokich po niskie. Sprzęgiełko piasty do J7 w zeszłym tygodniu kosztowało 834, a w tym już 500 coś :shock:. Silniczek blokady staniał z 4700 na 3200 :mrgreen: - brać bo promocja mega :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: Gladzio »

Z tego co wiem to w zeszłym roku było parę podwyżek... Wahania mogą być spowodowane kursem Euro ale żeby aż takie... Powiedziałbym że to raczej podejrzane bo nigdy tak ceny nie skaczą (no chyba że w góre :) )
Jak jeszcze miałem Celice to siłownik do tego auta kosztował w ASO 500 zł sztuka :evil:
Kupiłem używke i wyrzuciłem kase w błoto bo jak było zimno to klapa i tak opadała...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: LEX »

No dobra, jak już macie iść do ASO po takie pierdy, to się wysilę i w wolnej chwili poszukam odpowiedniego modelu siłownika. Gdzieś o tym czytałem, ale muszę pogrzebać gdzie to było.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: endurance »

Panowie,

lat temu kilka dobrałem siłownik do dziwnego wynalazku z tej firmy
http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazowe.html
służy po dzień dzisiejszy

wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: LEX »

Odnalazłem, ale niestety w USA. Sztuka kosztuje $14. Muszę tylko znaleźć jakąś polską firmę, która posiada katalog siłowników i się coś dobierze. Ale to dopiero na jutro :-)

http://www.mcmaster.com/ctlg/DisplCtlgP ... Width=1715

Trzeba szukać coś co wygląda jak model (na dole strony) o długości 19.72". Może być nawet o około 3cm krótszy, to będzie jak fabryczny.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: LEX »

O proszę.. z tego krosna to ja obstawiam numer 23363 lub 23150. Numery mogą się zmienić, gdyż nie wiem jaka siła jest potrzebna. Nie umiem zmienić funtów (lbs) na N. Potrzebne jest coś w okolicach 90lbs :-)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: endurance »

1lb-ft = 1,3558179 Nm

miłych obliczeń:)
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: nieludzki »

siłowniki zakupiłem, teraz tylko mała "kosmetyka" i już niedługo moja głowa będzie bezpieczna... myślę że do tygodnia zdam pełna relację...może nawet fotograficzną.... na razie zaostrzę tylko smaczek i powiem że oryginalne siłowniki w ASO to koszt ok. 650 zł./szt.... (stać mnie, przecież mam Toyotę...) :P

tp59
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:56
Auto: By?y Fzj80 1990 i 1997 jest G55 jest Hdj 93
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: tp59 »

Odświeżę temat bom nowy ale guzy od klapy już mam . Czy można zastąpić oryginały ?

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: nieludzki »

w końcu kupiłem siłowniki od Opla Astry (chyba II, a może III-jeśli takowa istnieje) odcięcie i przyspawanie mocowań pod odpowiednim kątem i z głowy... niestety opór materii zbyt duży i trzeba potrenować w siłowni żeby zamknąć klapę... jedyny plus to niska cena, nie do końca pamiętam ale chyba ok.30 zł./szt. (cena sprzed 2 lat)... jeśli będziesz zainteresowany to sprawdzę czy na siłowniczkach widnieją jakieś symbole..

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: siłowniki klapy bagażnika...

Post autor: Meris »

witam, moze co nowego na ten temat znalieziono ? bo tez potszebuja prawej strony silownik klapy.

ODPOWIEDZ