szyby przednich drzwi

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

szyby przednich drzwi

Post autor: Emu »

Szybki, zimą i po deszczu osuwają się b. wolno, zwłaszcza zimą jest kiepsko, czasami wogóle nie potrafię ich otworzyć. Mam pytanie, może ktoś się z tym spotkał w swojej Toyocie - czy to jest kwestia mechanizmu opuszczającego szybę czy uszczelki, jeśli tak to której ?

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: potrzeba »

podobno to przypadłość tego modelu i stwardniałe uszczelki można jedynie wymienić.
żadne inne zabiegi podobno nie skutkują
Mam to samo i jak na razie nauczyłem się z tym żyć :(

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: Emu »

mówisz o uszczelkach wewnętrznych, czy tych od zewnątrz, co po zamknięciu szyb są na powietrzu ?

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: potrzeba »

Powielam zasłyszaną opinię bez zagłębiania się w szczegóły.

Co więcej ta teoria o starzeniu się uszczelek jest dla mnie o tyle wiarygodna że w tylnych oknach mam podobny efekt.

Generalnie jak się temu kiedyś przyglądałem to bym wymieniał uszczelki wewnętrzne po których jeżdżą szyby i te listwy zewnętrzne (a przynajmniej komplet spinek je trzymających bo u mnie są jakoś "zmęczone".

Myślę że ten zabieg ma sens tylko jeśli zrobi się to kompleksowo wymieniając wszystkie elementy trące o szybę przy jej przesuwie :!:

PS. prowadnice i cały mechanizm opuszczenia/podnoszenia czyściłem i smarowałem.
nie dało żadnych rezultatów ani na "+" ani na "-" :(

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: slawek »

Też tak miałem - szyby suwały się b. wolno lub nawet wcale nie chciały działać.
Wymieniłem komplet uszczelek-prowadnic; na jedne drzwi idzie jedna długa uszczelka, którą wkłada się w ramkę drzwi. Kosztu nie pamietam, kupiłem w USA (chyba 700 zł na cały samochód).

Jest znacznie lepiej choć nie idealnie - możliwe, że przez folię przyciemniającą naklejoną na szyby - może zwiększa grubość, może ma inny współczynnik tarcia.

Ostatnio nie podobało mi się podnoszenie LP szyby i wymieniłem siłowniczek (miałem akurat używkę) - pomogło.

Podsumowując - przyczyną słabego działania mogą być zarówno uszczelki jak i słaby siłowniczek - ja stawiam na uszczelki.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: Emu »

Kupiłem dzisiaj uszczelki wewnętrzne, ale jeszcze nie wstawiałem - dopiero za tydzien, wiec napisze pozniej. Czy wystarczy wymienic tylko tą wewnętrzna ? Tam jest jeszcze plastikowa belka na zewnątrz która również dotyka szyby - czy ją też należy wymienić ?

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: slawek »

na zewnątrz jest tylko 'listwa zgarniająca' - chyba tak się nazywa, moim zadniem nie stwarza żadnego oporu przy podnoszeniu szyby. Jej zadanie to chyba tylko zapobieganie aby zbyt dużo wody nie wpadało do drzwi (trochę i tak wpada i wylatuje dołem przez specjalne otwory w drzwiach)

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: potrzeba »

Emu pisze:Kupiłem dzisiaj uszczelki wewnętrzne, ale jeszcze nie wstawiałem - dopiero za tydzien, wiec napisze pozniej. Czy wystarczy wymienic tylko tą wewnętrzna ? Tam jest jeszcze plastikowa belka na zewnątrz która również dotyka szyby - czy ją też należy wymienić ?
zapodaj info o cenach i gdzie kupowałeś te uszczelki i czy oryginały?

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: slawek »

To i ja podam szczegóły, może komuś się przyda - odnalazłem dokumenty swoich zakupów w USA.
Symbole uszczelek: 68141-60010, 68151-60010, 68142-60011, 68152-60011.

Wartość razem 222 USD plus transport 44 USD

Kupiłem w tym sklepie: https://www.trademotion.com/partlocator ... eID=214074
Płatność kartą, dostawa po ok 3 tygodniach

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: Emu »

potrzeba pisze:
Emu pisze:Kupiłem dzisiaj uszczelki wewnętrzne, ale jeszcze nie wstawiałem - dopiero za tydzien, wiec napisze pozniej. Czy wystarczy wymienic tylko tą wewnętrzna ? Tam jest jeszcze plastikowa belka na zewnątrz która również dotyka szyby - czy ją też należy wymienić ?
zapodaj info o cenach i gdzie kupowałeś te uszczelki i czy oryginały?
Uszczelkę kupiłem w Toyota Radość, cena kompletu to 274 PLN. Ta listwa zgarniająca 6W T.R. 280 PLN za sztukę ! ) dotyka szybki, tam też jest takie filcowe coś jak w wewnętrznej. Zima pokaże czy wymiana się opłacała.

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: potrzeba »

ten komplet za 274 to na jedno okno?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: Krzysztof »

Hej, Emu pomogła wymiana uszczelek ? Coś mi się zdaje że i mnie to czeka.

Awatar użytkownika
wojtekd
Klubowicz
Posty: 210
Rejestracja: 08 kwie 2007, 21:45
Auto: HDJ80, KDJ120 i HDRunner
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: wojtekd »

Zeszłej zimy uparcie wcierałem (w uszczelki okna kierowcy) olej parafinowy. Codziennie przez kilka dni. Była poprawa - szyba otwierała się i zamykała. Miałem kupować uszczelki w ASO ale pewnego dnia zepsuł mi się silniczek od mechanizmu podnoszenia szyby - właśnie w drzwiach kierowcy. Wymontowałem więc silniczek z tylnych prawych drzwi mojego 4Runnera (tam mi szyby z tyłu nie potrzebne wcale, ale o tym innym razem) i wsadziłem go w miejsce zepsutego silniczka w drzwi HDJoty. Od tej pory wszystko działa idealnie! Jak w nowym aucie! Bez wymiany uszczelek - prawie rok! Na prawą stronę zabrakło czasu...

Tak wiec - myślę, że sama wymiana uszczelek nie załatwi sprawy, choć pewnie na tyle zmniejszy opory, że efekt będzie zadowalający.

Piotrw
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2014, 09:01

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: Piotrw »

Czy może ktoś namierzył zamienniki tych uszczelek w jakieś bardziej ludzkiej cenie?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: szyby przednich drzwi

Post autor: LEX »

Być może ratunkiem będzie smar Shin Etsu. Produkowany chyba dla Hondy właśnie do uszczelek szyb.

Wygooglowanie "shin etsu window grease" może trochę pomóc. Jest ryzyko, że nie pomoże, ale jeśli pomoże to wyjdzie znacznie taniej niż wymiana uszczelek.

ODPOWIEDZ