Przedni napęd HZJ

Moderator: luk4s7

rafallll
Posty: 169
Rejestracja: 05 gru 2014, 20:02

Przedni napęd HZJ

Post autor: rafallll »

Witam. Z racji tego że " ukrecilem " przedni napęd w hzj 80 bez blokady, mam pytanie.
Czy istnieje możliwość wsadzenia samej główki bądź samego mechanizmu różnicowego z innego modelu przekładając moje oryginalne przełożenia?
Mam jeszcze sama główkę od hdj z blokadą czy idzie ja " wsadzić" do mojej pochwy mostu bez większej kombinacji?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: kylon »

No ale mosty z HZJ8 czy HDJ8 są takie same. Warunkiem jest tylko brak fabrycznej blokady. Mam kilka mechanizmów różnicowych z J7 po 99 a to też to samo.

rafallll
Posty: 169
Rejestracja: 05 gru 2014, 20:02

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: rafallll »

Czyli jednak nie są takie same . Chodzi mi o włożenie główki z mostu z blokadą do mostu bez blokady. Oraz ewentualnie z czego dopasuje kosz z satelitami do główki bez blokady na 2 staleitach.
Czy przykładowo z lj 70 przedniego mostu przypadkiem kosz nie jest kompatybilny z tym co mam obecnie.
Znajomy ma takowy i zastanawiam się co lepiej tam zapisać bez większej rzeźby.

rafallll
Posty: 169
Rejestracja: 05 gru 2014, 20:02

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: rafallll »

Choć podejrzewam że wsadzenie przedniej głowy z blokadą do mostu bez blokady wiąże się z wycinaniem otworu na przesuwke blokady oraz wierceniem dodatkowych szpilek, ale mogę się mylić dlatego pytam

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: Rokfor32 »

Tak, wiąże się.

Do J8 klosz satelitów jest inny niż do J7. J8 ma większe łożyska kosza 50mm). Teoretycznie tyle samo mają kosze tylne (8", z modeli LD), i jak kojarzę da się je zapodać - ale trzeba by sprawdzić na 100% czy pasuje offset (przesunięcie płaszczyzny mocowania talerza względem osi wałka ataku).

Jeżeli spasuje - to można wówczas zapodać mechanizm czterosatelitowy otwarty (część J12 takie miała).

Do rajdówek w taki sposób były też montowane mechanizmy LSD - ale jakoś nie jestem przekonany do takiego rozwiązania.

Kosz czterosatelitowy otwarty chyba mam - ale nie mam przedniego z J8 (dwusatelitowego) na półce, żeby to porównać.

rafallll
Posty: 169
Rejestracja: 05 gru 2014, 20:02

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: rafallll »

Ok dużo wyjaśniła mi twoja odpowiedź na moje pytanie.
Mam również główkę z j12 ale nie pamiętam dokładnie jaka , będę musiał również to sprawdzić.
Moge mieć kosz satelit z lj70, ale uświadomiłes mnie że jednak jest inny , a czy same satelity można byłoby zapodac do kosza z j8 czy również są inne

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: Rokfor32 »

Nie wiem, i nie mam jak sprawdzić. Wielkościowo (moduł zęba) być może tak - ale może być inna budowa kół koronowych.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: kylon »

Ale Wy piszecie o głowce z LJ7 a ja o główce z J7 HD i takowe mam. Nie da się włożyć mechanizmu z blokadą fabryczną do pochwy mostu bez blokady.

rafallll
Posty: 169
Rejestracja: 05 gru 2014, 20:02

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: rafallll »

Jaka byłaby cena, jeśli nic sensownego nie wymyślę?
Czy te główki z j7 HD są takie same co w j8 bez blokady czyli na 2 satelitach?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: kylon »

Jutro znajdę i zrobię zdjęcia.

rafallll
Posty: 169
Rejestracja: 05 gru 2014, 20:02

Re: Przedni napęd HZJ

Post autor: rafallll »

Jednak kosz satelit był cały, poszły zęby na przekładni głównej ( talerz i atak) . Wsadziłem mosty z blokadami tył i przód z tym że z przełożeniami 3,7.
Pytanie mam co do silniczka załączania przedniej blokady ( niestety mój umarł) czy od modelu j9 albo j12 są takie same ? Ewentualnie czym można go zastąpić z tyłu mam zrobiona pneumatyczne załączanie.

ODPOWIEDZ