bagażnik dachowy z siatką

Moderator: luk4s7

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Synto »

Nie znalazłem tematu dedykowanego dla 80 więc zakładam nowy.
Chyba przed latem czas kupić porządny bagażnik dachowy. Szukam czegoś solidnego, dużego, z relingami i siatką od spodu.
Przyznam, że wolę coś krajowego za rozsądną cenę i bez miesięcy oczekiwania.
W necie jak sprawdzam to w różnych offroadowych sklepach jest w zasadzie to samo za tę samą cenę: z siatką 2180 bez 1850 PLN.
Czy ktoś ma ten bagażnik i mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania. A może coś innego polecacie?

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Jake »

Fabryka 4x4 robi porzadne bagazniki do J8. Mam w Trooperze bagaznik od nich, jezdzi 3 rok, wszystko super.

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Synto »

No to ten, o którym wspominałęm. A czy mógłbyś mi napisać jakie ma wymiary bo oni na stronie tego nie podają. Czy Ty po nim chodzisz czasami, siatka się nie wybrzusza? A jak jest ze świszczeniem jak osiągasz 160 :-) :-)
Masz do tego dedykowaną drabinkę?

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Jake »

Wiesz co, ciezko mi powiedziec jakie wymiary ma ten do J80, bo ja mam go na Isuzu. U mnie pokrywa caly dach. Mam wersje bez siatki, bo nie lubie siatki na bagazniku. Po poprzeczkach chodzilem wiele razy - waze ok 75kg, wytrzymuje na luzie. 160km/h jest nieosiagalne, ale przy 140 km/h jest normalnie, tzn. szumi wszystko (snorkel, opony, etc.), nie slychac zeby szumialo bardziej ;)
Ogolnie wyroby fabryki 4x4 sa w porzadku, jedyne co mozna im zarzucic to umiarkowana jakos malowania proszkowego, po 3 latach gdzieniedzie zaczyna go lapac korozja a w jednym miejscu lakier sie zluszczyl. Ale zawsze mozna kupic surowy niemalowany i oddac we wlasnym zakresie do lakierni.
Drabinke mam na malych drzwiach bagaznika, ale nie od nich - rzemieslnicza.

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Synto »

Dzięki. W sumie to najprościej jak zadzwonię do Fabryki i się dopytam.
Jak już tak gadamy to jestem ciekawy Twoich opinii o drabince "w ogóle". Nigdy czegoś takiego nie miałem. Na GV II właziłęm po kole zapasowym.
Czy nie zauważyłeś, żeby ta drabinka jakoś obciążała zawiasy? Ty ją masz jakoś przykręcaną do karoserii? Musiałeś coś wiercić? ja już mam tyle dodatkowych dziur i przerdzewień że jak sobie pomyślę że trzeba dodać jeszcze dwie... to się nie palę.
No i auto pod blokiem więc się boję, że sobie blokowe chłopaki mogą kiedyś imprezę na dachu zrobić :-)

marlu
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2016, 09:26
Auto: VZJ95
UZJ100
Fzj 80
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: marlu »

Mam bagażnik f 4x4 na J10 chyba zbliżony wymiarami do J 8 . Tak jak Jake pisał pokrywa całą powierzchnie dachu , jedynie dzięki sposobowi montażu jest chyba trochę niżej nad dachem niż w 80 . Jak już jest potrzeba gramolenia się na dach na szczęście nie za często ja najczęściej wykorzystuję szyberdach . Tak jak kolega pisał prosty solidny wyrób jedynie w sposób dosyć dyplomatyczniy ocenił jakość malowania proszkowego ja bym od siebie na ten temat wyraził się trochę dosadniej . Jeszcze jedno wydaję się dosyć ciężki .

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Jake »

Ja przez wiele lat nie mialem drabinki, jak mialem cos wkladac na dach to albo stawalem na progu otwartych drzwi albo gramolilem sie po kole zapasowym (ale troche mam obawy zeby obciaz ten biedny uchwyt swoim cielskiem). Drabinki dorobilem sie w zeszlym roku - dostalem w prezencie od kolegi. Jest zrobiona na wzor fabrycznej drabinki oferowanej w Isuzu Bighorn, od gory jest korytko nasuwane na rant drzwi, od dolu jest mocowana na dwie sruby do blachy drzwi. Od wewnatrz dochodzi listwa wzmacniajac z przyspawanymi nakretkami ktora tworzy kanapke (listwa-blacha drzwi-drabinka) i nic sie nie wygina. Zawiasow nie obciaza ani troche- bo chodze wylacznie przy zamknietych drzwiach a wtedy drzwi spoczywaja na dolnym zamku. Ogolnie jestem z niej zadowolny, wyglada fajnie i bardzo ulatwia wkladanie i zdejmowanie gratow z bagaznika. Foty drabinki i bagaznika pozniej. Jak jestes zainteresowany moge wrzucic wieksze zdjecia na zewnetrzny hosting, bo forum robi straszne miniaturki.
ladder.jpg
ladder.jpg (51,7 KiB) Przejrzano 1684 razy
IMG_20220601_1730469.jpg
IMG_20220601_1730469.jpg (44,55 KiB) Przejrzano 1681 razy
IMG_20220601_1731017.jpg
IMG_20220601_1731017.jpg (40,92 KiB) Przejrzano 1681 razy
marlu pisze:
01 cze 2022, 23:43
Tak jak kolega pisał prosty solidny wyrób jedynie w sposób dosyć dyplomatyczniy ocenił jakość malowania proszkowego ja bym od siebie na ten temat wyraził się trochę dosadniej.
No niestety. Jesli chodzi o fabryke 4x4 Projekt, dopasowanie do samochodu, precyzja wykonania, jakosc spawow i estetyka jest na doskonalym poziomie - nie mam nic do zarzucenia - wszystko swietnie. Lakierowanie to niestety kicha, nie wiem dlaczego nie zadbaja o poprawe tego, troche psuje to calosciowe wrazenie odnosnie produktu. No i przy tej cenie akcesoriow nie przystoi...

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Synto »

Fajne masz to auto. Jesteś może w Kraku czy dalej na zachodzie. Może by się tak stuknąć zderzakami :-)
Dzwoniłem do Fabryki. Okazuje się, że oni są 45 km od Gorlic skąd korzenie moje.
Miły Pan powiedział mi, że bagażnik składa się z 2 części. Czy u Ciebie też tak jest i czy nie jest to jakiś słabszy punkt całej konstrukcji? Bagażnik ma dł 2130 mm dół i 2300 mm góra. Już się widzę jak na nim śpię!
Na malowanie dają rok gwarancji.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Jake »

To moje auto to jest specyficzny przypadek, mam z nim taka troche love-hate relationship. Ogolnie mniej wiecej udalo mi sie zrealizowac koncepcje odnosnie wygladu i modyfikacji (caly czarny, dolozone poszerzenia, stalowy osprzet, lift, diff drop, manualne sprzegielka, itp.), ale baza wyjsciowa byl bardzo zmeczony zyciem egzemplarz kupiony po taniosci wiec no perelka to to nie jest. W tym roku wreszcie ogarnalem temat blacharki, ale gosc ktory mi to ogarnial blacharke stwierdzil ze zyczliwie pomaluje nie tylko miejsca naprawa ale wiekszosc auta bo "takie bylo porysowane", a ze lakierowac nie umie, to wyszla skora krokodyla. Chropowata, matowa i paskudna. No ale coz. Albo jest tanio albo jest dobrze. Waham sie dluzszy czas czy go nie sprzedac, bo juz mi momentami bokiem wychodzi, niestety strasznie go lubie i mi zal.
Nadal siedze w Poznaniu, jeszcze kilka miesiecy, prawdopodobnie do jesieni. W Krakowie bywam co jakis czas, pewnie bede pod lipca nastepnym razem, chetnie sie zderzaki stukne :)

Ale wracajac do tematu: Dwuczesciow bagaznik to ich pomysl, po to zeby latwiej i taniej bylo je wysylac poczta kurierska do klientow. Niby roznicy nie ma, ale moim zdaniem to zmniejsza sztywnosc i pogarsza estetyke. Ja od poczatku wiedzialem, ze chce bagaznik jednoczesciowy, dogadalem sie z nimi, ze przyjade odebrac osobiscie i taki dla mnie zrobili. Spanie jest absolutnie bezproblemowe i wygodne :) Polecam!

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Synto »

Dobry pomysł z telefonem do Fabryki ! Dogadałem się, że zrobią jednoczęściowy a w poniedziałek będę wiedział czy się wyrobią na koniec czerwca. Będzie i drabinka. Jak sfinalizuję sprawę to wrzucę fotki.
A twoje autko wygląda zadziornie... chyba nie chce być sprzedane :-) :-)

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: bartekbp01 »

Mi robili chłopaki z Bielska bagażnik, demal4x4.
Cała platforma jest taka sama jak w parchu, tylko mocowania dobrali pod skosy z 80.,a no i trzeba było jedną poprzeczkę wyciąć pod szyberdach.

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Jake »

A'propos jakosci lakierowania proszkowego Fabryki 4x4. Po dwoch latach oczom mym ukazal sie taki widok w tylnej czesci bagaznika:
Załączniki
rack.jpg
rack.jpg (17,02 KiB) Przejrzano 1360 razy

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: Jake »

bartekbp01 pisze:
10 lip 2022, 10:40
a no i trzeba było jedną poprzeczkę wyciąć pod szyberdach.
Wycinales poprzeczke pod szyber? Czemu? zeby dalo sie wyjsc z auta dachem czy jakis inny cel?

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: bartekbp01 »

Wycinałem poprzeczkę bo by się nie dało otworzyć szyberdachu do góry. Można by jeszcze unieść wyżej cały bagażnik ale mi zależało żeby był maksymalnie blisko samego dachu. Co do malowania to ja wziąłem nie lakierowany w stanie surowym i dałem do proszku u znajomego.

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka


bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: bagażnik dachowy z siatką

Post autor: bartekbp01 »

Tak to wygląda ObrazekObrazek

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ