Blokady mostów

Moderator: luk4s7

tomal
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:18
Auto: Lexus lx 450

Blokady mostów

Post autor: tomal »

Witam nie dawno kupiłem w usa lexus lx 450 i mam pytanie czy auta na rynek usa mają blokady mostów ?

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: PblO »

Mają lub nie...
Mój ma, twój nie ;)

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: stachu_l »

Strony z częściami pokazują, że mogły mieć ale są wersje bez:
przód
http://www.japan-parts.eu/lexus/us/1997 ... erential/4
tyl
http://www.japan-parts.eu/lexus/us/1997 ... al/3#41467

Dla pewności wybierz właściwy rocznik i konfigurację
Może jak wpiszesz po VIN to pokaże co jest w konkretnym modelu ale w USA VIN nie zawsze był taki jak w Europie - zobacz odpowiednie strony z częściami w USA albo zaglądnij pod samochód czy te części z obrazków są na moście. Powinien być jeszcze przełącznik w kabinie.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: PblO »

Chyba nie chodzi o to, że kolega kupił auto i teraz szuka w nim blokad...
Tak czy inaczej szukanie po VINie na stronach z częściami, nie da wiarygodnej odpowiedzi, ponieważ bez względu na to czy z fabryki wyjechał z blokadami, czy bez, na stronach z częściami zawsze wyświetla się zakładka na której jest blokada.
Może oryginalny EPC zna szczegóły, jednak nie dane mi było kiedykolwiek zajrzeć.

Większość LX wyjeżdżała z fabryki bez blokad, więc szansa na 3 jest raczej znikoma, blokady były elementem wyposażenia dodatkowego za dopłatą, a LX był stworzony do lansu na czarnym, ludzie nie płacili zazwyczaj za coś, co nie było im potrzebne, aczkolwiek zdarzały się wyjątki i taki wyjątek stoi u mnie w garażu.

tomal
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:18
Auto: Lexus lx 450

Re: Blokady mostów

Post autor: tomal »

PblO pisze:
30 kwie 2021, 14:45
Chyba nie chodzi o to, że kolega kupił auto i teraz szuka w nim blokad...
Tak czy inaczej szukanie po VINie na stronach z częściami, nie da wiarygodnej odpowiedzi, ponieważ bez względu na to czy z fabryki wyjechał z blokadami, czy bez, na stronach z częściami zawsze wyświetla się zakładka na której jest blokada.
Może oryginalny EPC zna szczegóły, jednak nie dane mi było kiedykolwiek zajrzeć.

Większość LX wyjeżdżała z fabryki bez blokad, więc szansa na 3 jest raczej znikoma, blokady były elementem wyposażenia dodatkowego za dopłatą, a LX był stworzony do lansu na czarnym, ludzie nie płacili zazwyczaj za coś, co nie było im potrzebne, aczkolwiek zdarzały się wyjątki i taki wyjątek stoi u mnie w garażu.
Witam .Może i taki wyjątek przypłynie .Nie blokad nie szukam ,jak będą to super , jak nie trudno .Poprostu dziś Patryk mię uświadomił że na usa były bez blokad .O xj wiem dużo a lex to nowa zabawka i nowa przygoda, gdyż kończę z taplaniem się w błocie nieraz po klamki .

tomal
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:18
Auto: Lexus lx 450

Re: Blokady mostów

Post autor: tomal »

PblO pisze:
30 kwie 2021, 14:45
Chyba nie chodzi o to, że kolega kupił auto i teraz szuka w nim blokad...
Tak czy inaczej szukanie po VINie na stronach z częściami, nie da wiarygodnej odpowiedzi, ponieważ bez względu na to czy z fabryki wyjechał z blokadami, czy bez, na stronach z częściami zawsze wyświetla się zakładka na której jest blokada.
Może oryginalny EPC zna szczegóły, jednak nie dane mi było kiedykolwiek zajrzeć.

Większość LX wyjeżdżała z fabryki bez blokad, więc szansa na 3 jest raczej znikoma, blokady były elementem wyposażenia dodatkowego za dopłatą, a LX był stworzony do lansu na czarnym, ludzie nie płacili zazwyczaj za coś, co nie było im potrzebne, aczkolwiek zdarzały się wyjątki i taki wyjątek stoi u mnie w garażu.
Kolego masz możliwość sprawdzenia ?
JT6HJ88J5V0168503

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: PblO »

Aaa.. to taka historia, ale kupiłeś zupełnie w ciemno, czy masz zdjęcia z wnętrza?
Być może na którymś widać włącznik.
Ładny kolor ;)

http://www.japan-parts.eu/lexus/us/1997 ... erential/4
http://www.japan-parts.eu/lexus/us/1997 ... erential/4

na obrazkach są blokady, ale nie ciesz się zawczasu, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej, zawsze je widać.

tomal
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:18
Auto: Lexus lx 450

Re: Blokady mostów

Post autor: tomal »

PblO pisze:
30 kwie 2021, 16:34
Aaa.. to taka historia, ale kupiłeś zupełnie w ciemno, czy masz zdjęcia z wnętrza?
Być może na którymś widać włącznik.
Ładny kolor ;)

http://www.japan-parts.eu/lexus/us/1997 ... erential/4
http://www.japan-parts.eu/lexus/us/1997 ... erential/4

na obrazkach są blokady, ale nie ciesz się zawczasu, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej, zawsze je widać.
Okaże się jak przypłynie foto deski nie mam , czekam na odbiór i foto z magazynu pierwotnego , czyli może byc wyjątek ..pBLO SERDECZNE dzieki

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: PblO »

Optymistyczna wiadomość jest taka, że wszystkie LX450 mają poprowadzoną oryginalną wiązkę, od miejsca gdzie powinien być włącznik, do tylnego lewego nadkola, więc ewentualny montaż jest prostszy niż LC80.
Można do niej podpiąć elektrycznego Harrop'sa, a te są do kupienia u Kylona.

tomal
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:18
Auto: Lexus lx 450

Re: Blokady mostów

Post autor: tomal »

PblO pisze:
30 kwie 2021, 17:49
Optymistyczna wiadomość jest taka, że wszystkie LX450 mają poprowadzoną oryginalną wiązkę, od miejsca gdzie powinien być włącznik, do tylnego lewego nadkola, więc ewentualny montaż jest prostszy niż LC80.
Można do niej podpiąć elektrycznego Harrop'sa, a te są do kupienia u Kylona.
Dziękuję serdecznie za informacje .Pozdrawiam

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: rafal187 »

Czyli po konkretnym numerze vin nie da się sprawdzić w jakiej konfiguracji (z lub bez blokad) to wyjechało z fabryki?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: stachu_l »

Pytanie gdzie sprawdzać? Myślę, że w bazie danych fabryki czy generalnie Toyota jest taka informacja. Nie wiem czy TMP widzi także modele z USA, jak nie to trzeba by jakoś podpytać ASO w USA. Jak TMP widzi to trzeba mieć znajomego albo poczekać na pojazd (przynajmniej papiery od niego) bo TMP niezbyt chętnie udziela informacji po VIN jeżeli nie jesteś właścicielem (dane osobowe chronione nawet przed RODO).

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: Blokady mostów

Post autor: andrzejrolnik »

Panowie,

Czy w HDJ 80 '98 może być LSD w tylnym moście?
Moja wersja to manual bez blokad.
Drugie pytanie - jeśli mosty są bez blokad, to w co lepiej zainwestować, tańsze elektryczne (i co z instalacją) czy kompresor + drogie ARB?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2014
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: Jake »

Nie slyszalem by LSD fabrycznie wystepowało w J80.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Blokady mostów

Post autor: PblO »

Były J8 z LSD, na naklejce z VIN'em jest oznaczenie przekładni, K293 lub K295 to LSD, K294 z blokadą, K292 otwarty.

Jeżeli nie masz blokady, nie masz też instalacji, tylko w LX450 bez blokad była pociągnięta fabryczna.
Załączniki
IMG_20200116_135112092_HDR.jpg
IMG_20200116_135112092_HDR.jpg (88,54 KiB) Przejrzano 1996 razy

ODPOWIEDZ