Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Moderator: luk4s7

krzysiekrysiek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:22
Auto: HDJ80

Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: krzysiekrysiek »

Dzień dobry,
Hjd89 z 93 roku.
Mam 2 przekladnie kierownicze i niestety obie do regeneracji. Druga miała być super a ma luzy i leje sie z niej strumieniem. Założyłem starą z ktorej tylko trochę kapie. Chciałbym jednak znaleźć miejsce gdzie moge jedną z nich zregenerować.
Czy możecie polecić jakiś punkt? Najlepiej w okolicy Warszawy, ale jak jest wyjątkowo solidny to może być gdziekolwiek w Polsce.
Z góry dziękuję za pomoc.
Krzysztof

krzysiekrysiek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:22
Auto: HDJ80

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: krzysiekrysiek »

krzysiekrysiek pisze:
02 lut 2020, 12:26
Dzień dobry,
HDJ80 z 93 roku.
Mam 2 przekladnie kierownicze i niestety obie do regeneracji. Druga miała być super a ma luzy i leje sie z niej strumieniem. Założyłem starą z ktorej tylko trochę kapie. Chciałbym jednak znaleźć miejsce gdzie moge jedną z nich zregenerować.
Czy możecie polecić jakiś punkt? Najlepiej w okolicy Warszawy, ale jak jest wyjątkowo solidny to może być gdziekolwiek w Polsce.
Z góry dziękuję za pomoc.
Krzysztof

mariusz72
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2020, 19:01

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: mariusz72 »

witam cie Krzysiu jestem tu nowy ale z problemem takim samym jak u ciebie, mam pytanko odnosnie przekladni kierowniczej do J8 ,znalazles jakis poczciwy zaklad regenerujacy? pozdrawiam mariusz

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

Powiem tak. Chyba nie ma takiego. Niestety kupowanie używek co to mają być super to wyrzucanie pieniędzy. Połowa regeneracji na nic się nie nadaje i polega na wypiaskowaniu i wymianie zestawu naprawczego. Uda się albo się nie uda. Jest jedna firma pod Warszawą ale tam czas nie płynie czasem przez miesiąc i jak się Panu nie podoba to Pan zabiera. Robią chyba najlepiej ale kilka razy też już były poprawki i znowu czas się zatrzymywał. Chyba jedynym wyjściem jest zakup czegoś z zagranicy lub nowej. Jest to bardzo drogie rozwiązanie ale chyba jedyne. Osiemdziesiątki w dobrym stanie są bardzo drogie i dostają nowe życie jako klasyki. Na części trafiają śmietniki których już nikt nie chce kupić. Potem są rozbierane i słyszymy - przekładnia. Prawie nówka. Nic bardziej mylnego.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: Rokfor32 »

A sa dostępne jakieś nówki - poza aso? Chińskie zamienniki, w sensie?

Tak ogólnie - jeżeli przekładnia cieknie - to można się pokusić o naprawę (słowo "regeneracja" jakoś mi nie leży). Wyszlifowanie powierzchni wałków, dobranie/dorobienie uszczelniaczy. To jest ogarnialne.

Ale jeżeli przekładnia ma luzy w układzie napędowym ślimaka - to opcje sa dwie: się przyzwyczaić - albo szukać lepszej :wink:

A tak na marginesie - się kiedyś zastanawiałem, tak teoretycznie, czy dało by sie zastąpić przekładnię ślimakową wersją listwową, dla J8, J7, czy podobnych. Czas leci, tego typu graty się robią coraz słabiej dostepne. A listwy są dostępne w zylionie odmian, i można tanio zanabyć nowe (nie że od LC - jakiekolwiek, niezużyte).

I - wydaje się, że jest to możliwe. :wink: Nawet w więcej niż jednej konfiguracji. No - ale to zostawiam jako opcje "desperacja", gdyby się rynek tak zepsuł - że nic innego by nie zostało :wink:

mariusz72
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2020, 19:01

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: mariusz72 »

Dzieki koledzy za slowa otuchy, szczeze, tez chodzi mi po glowie ze regeneracja moze sie tak samo skonczyc jak zawsze ,wiecej wyjmowania, niz tego warte, macie racje ja chyba sam nie zdawalem sobie sprawy jak drogie jest to auto J80, oczywiscie lans jest, na co dzien jezdze nim po Radomiu i szczerze moze raz widzialem kolege w J80. Ale ogolnie wszysto jest w nim coraz drozsze, bo poprostu nie osiagalne,kilka lat temu mialem G klase i wtedy tez myslalem ze ceny czesci powalaja, dzis mowie z autopsi, G jest z czesciami o polowe tanszy.Dzieki bardzo szukam cos za miedza.

Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 13
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:55

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: Jelonek »

my wysylamy z D do Polski :lol: :lol:

krzysiekrysiek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:22
Auto: HDJ80

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: krzysiekrysiek »

kylon pisze:Powiem tak. Chyba nie ma takiego. Niestety kupowanie używek co to mają być super to wyrzucanie pieniędzy. Połowa regeneracji na nic się nie nadaje i polega na wypiaskowaniu i wymianie zestawu naprawczego. Uda się albo się nie uda. Jest jedna firma pod Warszawą ale tam czas nie płynie czasem przez miesiąc i jak się Panu nie podoba to Pan zabiera. Robią chyba najlepiej ale kilka razy też już były poprawki i znowu czas się zatrzymywał. Chyba jedynym wyjściem jest zakup czegoś z zagranicy lub nowej. Jest to bardzo drogie rozwiązanie ale chyba jedyne. Osiemdziesiątki w dobrym stanie są bardzo drogie i dostają nowe życie jako klasyki. Na części trafiają śmietniki których już nikt nie chce kupić. Potem są rozbierane i słyszymy - przekładnia. Prawie nówka. Nic bardziej mylnego.
W jakiej cenie i czasie dostępna u Ciebie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

Ale co?

krzysiekrysiek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:22
Auto: HDJ80

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: krzysiekrysiek »

Wątek dotyczy przekładni kierowniczej

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

No rozumiem ale o co konkretnie pytasz? Są dwa rodzaje przekładni. Plus RHD których jest w kraju sporo. Nie mam daru zgadywania ;-)

krzysiekrysiek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:22
Auto: HDJ80

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: krzysiekrysiek »

Skoro sa 2 rodzaje wystarczy powiedziec ile ktory kosztuje. To chyba nie takie skomplikowane.

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: raczek »

Czesc.
Czy ktoś ogarnął regeneracjie w/w przekładni ? Jakiś zamiennik ?
Nowa w ASO 9500 zł.

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: bartekbp01 »

Cichawa koło Wieliczki.
Bez problemu ogarnęli przekładnie ślimakowe z Toyoty i z Isuzu.

Słabosz
Cichawa K. Wieliczki

606 428 114

Polecam

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka


Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Gdzie zrobić regenerację przekładni kierowniczej

Post autor: Synto »

Moja przekładnia też wymaga regeneracji i już się z polecaną firmą umówiłem. Panowie powiedzieli tyko aby nie demontować wąsa (Pitman arm) i nie czyścić.
Chciałbym sam wymontować przekładnię a nigdy nie robiłem tego wcześniej. Czytam manuala i oglądam filmiki w necie (nie znalazłem za wiele, większość dotyczy już samej wymiany uszczelek a nie demontażu przekładni).
Pytanie mam czy powinienem na coś szczególnie zwrócić uwagę wymontowując przekładnię co jest ważne a mógłbym przeoczyć i czy muszę się zaopatrzyć w taki przyrząd do wyjęcia końcówki wąsa (Pitman arm pulley)?

ODPOWIEDZ