hamulce

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

hamulce

Post autor: Zibi »

Męczę się z hamulcami. Pojawia się powietrze w układzie bez ubytku płynu. Hamulec wyraźnie się pompuje, po kilku minutach jazdy/użytkowania pedał wyraźnie wolno powraca na miejsce. Ukłąd odpowietrzany wiele razy ale nie mogę ruszyć odpowietrznika z korektora siły hamowania ( 26 lat dało mu się we znaki). Podejrzewam, ze koretor też moze zasysać powietrze bez wycieku ( w osobówkach kombi tak się zdarzało). Radzcie od czego rozpoczac - w ciemno kupowac korektor ( kilka stówek) czy szukać w innym miejscu. Pompa? przewody?

buła lx450
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:19
Auto: LEXUS LX450 vel( Toyota FZJ80)
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: buła lx450 »

Zibi pisze:Męczę się z hamulcami. Pojawia się powietrze w układzie bez ubytku płynu. Hamulec wyraźnie się pompuje, po kilku minutach jazdy/użytkowania pedał wyraźnie wolno powraca na miejsce. Ukłąd odpowietrzany wiele razy ale nie mogę ruszyć odpowietrznika z korektora siły hamowania ( 26 lat dało mu się we znaki). Podejrzewam, ze koretor też moze zasysać powietrze bez wycieku ( w osobówkach kombi tak się zdarzało). Radzcie od czego rozpoczac - w ciemno kupowac korektor ( kilka stówek) czy szukać w innym miejscu. Pompa? przewody?
bez odpowietrzenia korektora siły hamowanie niestety tak się będzie działo :idea: ja nie dawno też to przechodziłem, procedura jest taka :arrow: pierwszy odpowietrzasz korektor, potem najdalszy punkt itd.. jeśli rozsypie się korektor to szykuj się na wydatek 800zł :shock: jeśli nie chce się odkręcić odpowietrznik to jest jeden sprawdzony sposób :idea: różowy płyn w sprayu do(sprawdzania szczelności) spawów, pryskasz odczekujesz z parę min i znowu to samo,potem lekko puknij i powinno pujść, tylko uważaj z tym płynem na materiał czy ciało bo ostro barwi na stałe :mrgreen: i będziesz chodził jak doda :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: Zibi »

No muszę go na stół wydobyć bo przypuszczam, ze bez wiercenia się nie obejdzie. Ale to juz pewnie po nowym roku bo garaż na razie zajęty.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: Rokfor32 »

Ja się styknąłem z tematem problemu odpowietrzenia w J8 w wersji z ABS. No - ni uja. Na różne sposoby, chyba wiadro płynu przelane. I kicha - opierając się o pedał schodził powoli do podłogi. Myślałem że pompa wewnętrznie przecieka - ale też ni uja - nówka sztuka z pudełka, i to samo.

Problem znikł samoistnie, jak po czasie ABS wywalił błąd i zawiesił działanie. Pedał stwardniał, a auto zaczęło normalnie hamować. Ale to już nie u mnie było, więc nie miałem okazji podrążyć. A podejrzewam, że przy ABS jest jakaś spec procedura - albo właśnie dezaktywacja systemu na czas odpowietrzania, albo jeszcze coś innego.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: Zibi »

moja to babcia bez abs :) problem robił się stopniowo. Styczeń martwy sezon na wyjazdy więc rozbiorę i kolejno będę sprawdzał elementy.

buła lx450
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:19
Auto: LEXUS LX450 vel( Toyota FZJ80)
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: buła lx450 »

ja mam u siebie abs, problem z powolnym opadaniem pedału hamulca był zanim (zrobiliśmy naprawiliśmy i odpowietrzyliśmy korektor siły hamowania) i po kolei wszystkie koła, (fakt płynu poszło ze cztery bańki) ale problem znikł i auto normalnie hamuje :idea: problem leży najprawdopodobniej w samym korektorze :idea: u mnie przed wymianą płynu wszystko było ok oprócz tego że korektor puszczał krople płynu raz w miesiącu :evil: zabraliśmy się z kolesiem za uszczelnianie i prawie polegliśmy :mrgreen: już miałem zamawiać nowy korektor 8) ale jakoś się udało poskładać stary i odpowietrzyć z powodzeniem :idea: a zapomniałem powiedzieć że pedał wrócił do normy po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, na postoju było to samo( pedał powoli opadał) :evil: coś musi być powiązane między pompą absu a czujnikami, chyba musi podać sygnał obrotu koła czy coś :mrgreen: nie wnikam ważne że zadziałało :idea:

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: Michu_1 »

Odnośnie opadającego pedału hamulca, kiedyś znalazłem taki artykuł http://www.motofakty.pl/artykul/wpadaja ... mulca.html

Jabar
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2011, 09:38
Auto: FZJ80
Kontakt:

Re: hamulce

Post autor: Jabar »

ja wywaliłem ten "korektor" który jest w J8 i założyłem Wilwooda regulowanego za 255złotych (patent jak w rajdówkach). Przy maksymalny otwarciu na tył nareszcie zaczął hamować samochód także tylną osią.

ODPOWIEDZ