jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: GrzegorzM »

Jak kazdy benzynowy, rzadko uzywany, tak i FZJ ma problemy z wydechem. Przerdzewialo mi prawie wszystko - dwururka (y-pipe), przed i za katalizatorami, tlumik srodkowy.

W zasadzie nie ma juz co do czego spawac :cry:

ASO ma fajne inaczej ceny, targanie takiego klamota z USA tez nie jest tanie i szybkie, o zamiennikach Walkera, Bosala itp zapomnijmy.


Ktos przerabial? jakis zdolny rzemieslnik? To rysunek Walkera - nie oferuje nic, czego ja potrzebuje

Obrazek

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: slawek »

Powiem Ci co ja zrobiłem, jak kupiłem swój samochodzik to układ wydechowy też był w katastrofalnym stanie, w zasadzie nic nie było oryginalne a do tego zgnite na maksa.

Najpierw chciałem zrobić wolny wydech - rurę przez całą długość samochodu, gość miał mi to zrobić za ok 500 zł

I wtedy na allegro kupiłem cały wydech z Anglika w świetnym stanie za 450 zł - może tą drogą coś poszukaj. Na allegro jest parę benzynek do rozebrania na części.

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: GrzegorzM »

Rura przez calosc to nie jest dla mnie dobre rozwiazanie - po to mam benzyne zeby cicho bylo! A problem zaczyna sie juz na poczatku tuz przy maszynowni.


Z tym anglikiem to jest pomysl - ale kruca bomba - nigdy nie stosowalem uzywanych egzostow, mimo ze jak mialem Renault 19 to raz na rok komplet do wymiany.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: slawek »

Kupno używki to z pewnością duże ryzyko ;)
Ja w każdym razie byłem bardzo mile zaskoczony jak wypakowałem graty z przesyłki ;) - wydech był w extra stanie.
Kupowałem od 'stałego dostawcy' i uwierzyłem mu na słowo, że warto to kupić - nie zawiodłem się.
Nie znam się na tym, ale może faktycznie spaliny diesla sa mniej agresywne ...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: konus »

Bosal robi dedykowane wydechy do j80.

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: GrzegorzM »

konus pisze:Bosal robi dedykowane wydechy do j80.

Diesel na Europę. Benzyna czesciowo na Stany, ale jak pisalem - przy obecnym kursie usd i wadze wyjdzie niezbyt ciekawie, praktycznie to co w ASO.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: konus »

TO niech ci jakaś firma od wydechów złoży a ecena pewnie koło 2 będzie.

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: GrzegorzM »

Tak sie pewnie skonczy. Na razie jeden z wiekszych zakladow w Poznaniu odmowil, poddajac sie przy dopasowywaniu wlasnie poczatku ukladu. Podeszli jakby to nie wiem jaka technologia neuklarna byla, a toz to zwykla rura, a raczej dwurura :mrgreen:

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: slawek »

Duże zakłady nie chcą się bawić w takie rzeczy, mają wystarczająco dużo standardowej roboty.
Na pewno znajdziesz warsztacik, który zechce się podjąć pracy (w Białymstoku poleciłbym Ci taki, ale to za daleko dla Ciebie oczywiście).

W naszym przypadku pewnym problemem jest średnica rur - o ile pamiętam coś koł 55-60mm - zakłady na ogół nie mają giętarek do takiej średnicy ale jest na to sposób - są do kupienia gotowe rury i kształtki z których można wyspawać dowolny układ - trzeba tylko chcieć.

Jak pisałem wyżej - fachowiec chciał mi wyspawać 'wolny' wydech za 500 zł (razem z materiałami) - żaden problem dodać 2 czy trzy tłumiki...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: LEX »

A może ktoś podać mi namiar na jakiś sklep w wawie, gdzie są gotowe rury i kolanka o średnicy 60mm? Właśnie odpaliłem dzisiaj samochód i usłyszałem głośne pierdzenie. Zaglądam pod siebie i nic (no bo za młody, żeby przepuszczać). Zaglądam pod samochód i to on :D

Rura przed katalizatorem cienka jak papier a za katalizatorem wypierdziana dziura. Reszta OK, ale jak zmieniać to zmieniać po całości. Nie ukrywam, że najchętniej bym nierdzewkę kupił, bo przy własnej robociźnie materiał i tak wychodzi tanio. Pewnie zapłacę za rury około 300zł.

A wiecie jak jest w warśtatach. Jak ze zwykłej stali to 1000zł a jak z nierdzewki to nie 1200 tylko 2500.

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: BigU »

w Zabrzu 60tka 2 metry to koszt 58pln do 60pln :D jednak narazie będę mieszkał w Zabrzu :wink: :mrgreen:

moze to jest pomysł co by zrobić kopię :roll:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: jak naprawiacie wydech w FZJ 80?

Post autor: konus »

garażowa między magazynową a samochodową po stronie południowej

ODPOWIEDZ