Podnośnik szyby kierowcy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Podnośnik szyby kierowcy

Post autor: muzyczka »

Nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam nowy.

Od dłuższego czasu miałem problem z boczną szybą od kierowcy która wolno się zamykała i czasem blokowała w połowie drogi i ani w górę ani w dół. Dopiero po trzaśnięciu drzwiami się odblokowywała.

Zgłębiłem temat, wybebeszyłem wszystko - wykluczyłem opcję zabrudzonych styków na konsoli i postawiłem na zajechany silniczek. Faktycznie coś tam było już uszkodzone, elektryk spokojnie sobie poradził. Teraz szyba mi się nie blokuje ale nadal czasami bardzo powoli i z wyraźnym wysiłkiem się zamyka. Sądzę że kwestią czasu jest jak silniczek znowu padnie. Nasmarowałem wazeliną prowadnice w środku drzwi i w sumie nie ma poprawy.

Czy ktoś podpowie co można zrobić ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Podnośnik szyby kierowcy

Post autor: kylon »

Problem jest nie w silniczku a starych, spęczniałych i stwardniałych gumach prowadzących szybę. Zgniłe włoski z brudem blokują szybę. Chodzi i tą uszczelkę wokół całej szyby.

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Podnośnik szyby kierowcy

Post autor: muzyczka »

Obejrzałem całość wnikliwie i wydaje mi się że problem jest tylko w "za ciasnych" gumach na prowadnicach w środku drzwi. Uszczelki wokół ramki wydają się ok. Można coś poradzić ?

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Podnośnik szyby kierowcy

Post autor: muzyczka »

Uszkodzony był silniczek, coś się w środku zawieszało i dlatego szyba się blokowała.

Na ten moment jedyne co wpienia to tempo zamykania szyby, w wilgotnej atmosferze (po opadach deszczu) bardzo powoli się zamyka. Albo idzie za mały prąd na silniczek albo faktycznie te prowadnice.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Podnośnik szyby kierowcy

Post autor: LEX »

Prowadnice na 100%. To dlatego pada silniczek

ODPOWIEDZ