Uniwersalne czujniki O2

Moderator: luk4s7

Farrkhar
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:34
Auto: LC FZJ80 1996 automat

Uniwersalne czujniki O2

Post autor: Farrkhar »

Hej chłopaki!

Moja Toyota wyrzucila z siebie ostatnio kod P0420 i podejrzewam tylni czujnik O2 (rzucila ten kod w Meksyku i wtedy pomoglo jego czyszczenie). Problem w tym, że nigdzie w Nikaragui nie dostanę oryginalnych czujników (byłem u dystrybutora Toyoty). Lokalny mechanik proponuje użycie generycznego.

I teraz... czy te czujniki różnią się czymś od siebie poza kształtem/rozmiarem? Macie pojęcie jakie parametry powinien mieć taki czujnik by prawidłowo współpracował z ECU? Wystarczy żeby generował opór w zakresie wspomnianym w manualu czy coś jeszcze?

Na ih8mud znalazłem też info, że w przypadku LC 95-97 skład mieszanki paliwowej dobierany jest na podstawie wskazań pierwszego czujnika O2. Wiecie coś o tym? Jeśli to prawda to mógłbym wymienić tylni czujnik na oryginalny później, może w Panamie lub Kostaryce.

pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Uniwersalne czujniki O2

Post autor: plum76 »

hej

Niech mechanicy się wypowiedzą, ale z tego co kiedyś badałem temat to możesz zapodać dowolny czujnik byle pasował i generował podobne opory. Chwila zabawy będzie penie z wtyczką i trzeba będzie penie na zwykłe piny przerobić.

Ponadto jeżeli to tylko sonda to większej krzywdy autu nie zrobisz jak chwile tak pojeździsz.

A i posprawdzaj czy kabelki dobrze trzymają bo czasem tak prozaiczna rzecz potrafi być.

paweł

ODPOWIEDZ