Dym z wnętrza silnika.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
EdEk
Posty: 42
Rejestracja: 08 cze 2013, 00:08
Auto: HDJ80 z 1992r.
Kontakt:

Dym z wnętrza silnika.

Post autor: EdEk »

Czym się objawia (oprócz wyboru papieża :) jasny dym, wygląda jak para, z wnętrza bloku silnika po odkręceniu korka wlewu oleju lub przy wyjęciu wskaźnika poziomu oleju, tylko na wolnych obrotach ?

Wcześniej tego nie miałem, auto odebrałem od mechanika i po przejechaniu ponad 1kkm się to pojawiło. Była robiona góra silnika od uszczelki głowicy wzwyż.

Awatar użytkownika
EdEk
Posty: 42
Rejestracja: 08 cze 2013, 00:08
Auto: HDJ80 z 1992r.
Kontakt:

Re: Dym z wnętrza silnika.

Post autor: EdEk »

Przeraża mnie ta cisza :D

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Dym z wnętrza silnika.

Post autor: namlooc »

Moja optymistyczna wizja i wiedza encyklopedyczna internetu wyglada tak:
Para wodna zawarta w powietrzu w skutek wypychane z silnika schadzaza sie, nasyca i ponizej temperatury punktu rosy skrapla sie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_punktu_rosy

Pewnie mieszkasz w lesie, auto stoi na dworze, a Ty je odpalasz w miedzyczasie zbierania rosy na trawiastej lące w rześki poranek. :lol:

Awatar użytkownika
PIKE
Posty: 58
Rejestracja: 12 kwie 2012, 10:38
Auto: LC 95 Prado
Kontakt:

Re: Dym z wnętrza silnika.

Post autor: PIKE »

Według mnie wyglada na nieszczelność układu chłodzenia - uszczelka lub głowica.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Dym z wnętrza silnika.

Post autor: Sławek »

Jak nieszczelność układu chłodzenia to może być (ale nie musi) piana na bagnecie lub korku . jak to masz to na bank borygo bierze . możesz również spróbować podczas przegazowania obserwować zbiornik wyrównawczy płynu chłodzenia jak jest przeciek to będzie widać bąble w zbiorniczku . No przynajmniej mnie tak mój tata uczył. Chyba że się mylę są tutaj prawdziwi mechanicy

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Dym z wnętrza silnika.

Post autor: grzech »

lekki szarawy osad na korku zwlaszcza zimna to moze byc para wodna- taki się z tego robi towocik jasno szary:-) ale to moze wystep[owac w duzych odstepach czasu a jak sie non stop robi taka maź na korku to gdzieś ci zaciąga wodę.
co do bomblowania w zbiorniku wyrównawczym to wcale tak nie musi byc.

Awatar użytkownika
EdEk
Posty: 42
Rejestracja: 08 cze 2013, 00:08
Auto: HDJ80 z 1992r.
Kontakt:

Re: Dym z wnętrza silnika.

Post autor: EdEk »

Raczej płynu nie bierze, ale zwiększyło sie zużycie oleju, i obroty nie są stabilnie.
namlooc auto stoi na dworze, ale nie w lesie, paruje/dymi cały czas nawet po dłuższej trasie.

Gość co mi robił jak wyżej pisałem, podejrzewam że spierniczył, i nie chcę aby mnie znów naciągnął na koszta nie biorąc winy za swoją partacką robotę.
W komorze silnika znalazłem zaolejoną śrubę od głowicy, on tłumaczy się ze używają takich do ściągania, a mi się wydaje, że może akurat brakować jednej.

ODPOWIEDZ