Mokra podłoga

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Mokra podłoga

Post autor: muzyczka »

Co może być przyczyną zamakania tapicerki na podłodze w nogach pasażerów?

Po cichu podejrzewam zatkane rurki odprowadzające wodę od szyberdachu, bo taką sytuację miałem kiedyś w starym vw, ale może ktoś się już z takim problemem zetknął w HDJ-cie i podpowie jak sobie z tym poradzić. Zdejmowanie całej podsufitki trochę mnie zniechęca ...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Mokra podłoga

Post autor: LEX »

Źle wstawiona uszczelka przedniej szyby to w 80% przyczyna. Ktoś wymieniał szybę i zobaczył, że ma ona uszczelkę, więc pomyślał, że to taka metoda jak w Syrenie, bez kleju. No i błąd. Aby prawidłowo wstawić szybę trzeba uszczelnić blachę z uszczelką i uszczelkę z szybą. Lej sporo wody na szybę i sprawdź czy nie podcieka w dolnych rogach.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Mokra podłoga

Post autor: Kwieczor »

a jak masz 80 z klimą, to jeszcze może się lać skroplona para - woda z puszki klimy - wtedy jest kałuża pod nogami pasażera koło kierownika i z tyłu też, jak dużo zejdzie.

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Mokra podłoga

Post autor: muzyczka »

U mnie jest mokro w nogach pasażerów z tyłu.

Przednia szyba jest mokra w narożnikach ale nie zamaka mi podłoga z przodu.

Klimy nie używam.

jezus
Posty: 1813
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Mokra podłoga

Post autor: jezus »

Zapchane kanaliki ściekowe.... :mrgreen: ... od szyberdachu.

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Mokra podłoga

Post autor: muzyczka »

właśnie to czuję w moczu ...

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Mokra podłoga

Post autor: muzyczka »

Czy jest jakaś metoda żeby się dostać do tych kanalików od spodu? Żeby nie rozbebeszać całego wnętrza. Gdzie jest wylot tych przewodów?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Mokra podłoga

Post autor: LEX »

Jeśli to faktycznie kanaliki, to otwierasz szyber i szukasz odpływów w narożnikach. Wpakowujesz pistolet od kompresora, puszczasz 11 atmosfer i powinno być OK.

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Mokra podłoga

Post autor: muzyczka »

Czy wspomniane kanaliki odpływowe z szyberdachu są tylko w przednich słupkach ?

U siebie nie widzę żadnego otworu w miejscu środkowych słupków, a w tylnej części dachu już w ogóle nic nie widzę bo jest trudny dostęp. Spadek jest do przodu samochodu więc być może kanaliki są tylko w przednich słupkach - taka mam teorię ...

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

Re: Mokra podłoga

Post autor: muzyczka »

Tak poza szyberdachem to cieknie solidnie na dole w obu rogach i na środku przedniej szyby. Byłem u gościa od szyb o powiedział, że nie da rady jej wyjąć - bo pęknie. W jego ocenie dostało się powietrze do środka szyby i takie tam.

Moje pytanie - czy uszczelnianie silikonem (lub czymś innym) od wewnątrz ma sens ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Mokra podłoga

Post autor: LEX »

Ha! Czyli postawiłem na swoim. Wiedziałem, że z pewnością szyba cieknie.

Jeśli chcesz to zrobić dobrze to zapomnij o silikonie. Cieknie tak już pewnie od dłuższego czasu, więc pod uszczelką masz pył, mech i inne brudy. Nawalisz silikonu a i tak będzie się sączyć.

Jeśli szyba nie jest matowa na rogach to znaczy, że nie dostało się powietrze. No i jest to szyba klejona, więc trudno spowodować aby pękła. Nie widzę więc problemu z jej wyjęciem.

A jeśli szyba jest w kiepskim stanie to nową kupisz pewnie za około 300zł. Uszczelkę pewnie też za tyle dostaniesz.

ODPOWIEDZ