problem z przekaznikiem.

Moderator: luk4s7

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

problem z przekaznikiem.

Post autor: marek911 »

Witam chlopacy , mam taki problem z pzekaznikiem pzednich reflektorow on caly czas u mnie sie topi , ktos moze spotykal sie z takim problem ? Bardzo czeba pomocy ? `

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z przekaznikiem.

Post autor: kylon »

Wydaje mi się, że wystarczy pobrać miernik do ręki i sprawdzić co się dzieje. A jeśli nie to udaj się do zwykłego elektryka.

Murphy
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:22
Auto: Ruda "80"
Kontakt:

Re: problem z przekaznikiem.

Post autor: Murphy »

Witam. Miałem ten sam problem i zdaje się że występuje w "80" dość często. Z tego co mi się wydaje winne są światła drogowe pobierające ponad 200W (a na pewno jakieś dodatkowe halogeny - jeżeli są podpięte do drogowych, ślady takiej instalacji w połączeniu z jakimś dodatkowym przekaźnikiem znalazłem po zakupie auta u siebie). Na początku myślałem że poprzedni właściciel coś wyjątkowo mocno namieszał, ale jak chciałem kupić używaną skrzynkę przekaźników to okazało się że wszystkie chodzące w obiegu, a sprawdziłem swego czasu 4 szt. mają stopione właśnie gniazdo przekaźnika świateł, a używany przekaźnik też jest trudny do zdobycia bo jak się pojawia na rynku to natychmiast znika - tylu jest chętnych. Znalazłem speca (przy okazji wielkie pozdrowienia dla Remka - www.remx.pl ) który znał problem i puścił mi światła na wywalonym na wierzch, dużym przekaźniku 75A, podłączył do tego kolejne 55 W (panel LED na dachu) i minęły ponad dwa lata i ok 40 tys. km jak wszystko chodzi bez żadnych problemów. Myślę że miejscowy elektryk powinien dać radę, chociaż pierwsi dwaj do których ja pojechałem poddali się na starcie. Natomiast Remkowi jeżeli dobrze pamiętam cała akcja zajęła 2-3 godz.

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: problem z przekaznikiem.

Post autor: marek911 »

Witajcie , znowu ja ze swoimi problemami :D moze ktos ma schemacik jak podlonczyc ten pzekaznik 75A ?

ODPOWIEDZ