Światła w 80

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: Światła w 80

Post autor: andrzejrolnik »

Jake - chłopaki pisali już, że w waszym Krk (trochę moim też bo 5 lat w nim spędziłem )
nikt się nie chce podjąć, bo ryzyko pęknięcia klosza...
Pamiętam dobrze ori lampy w mojej HDJ80 - były wprost geniale i w doskonałej kondycji mimo 24 lat pierwszy i ostatni raz miałem styczność z tak doskonałymi światłami halogenowymi.
W J100 którą niedawno nabyłem nie są już tak dobre, a może są zmęczone tak jak całe 20 letnie auto

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Synto
Auto: HDJ80
Kontakt:

Post autor: Synto »

Tak coś myślę, że te DEPO to mi jednak szybciej a pewnie i taniej wyjdą ostatecznie. Oryginały mam w stanie okropniastym.
Kupię DEPO, założę a czas pokaże co z tamtymi podziałam. Zawsze dobrze mieć zapas w razie W.

lecchu
Auto: HZJ80
Kontakt:

Post autor: lecchu »

Cze
Nie było mnie, wiec dopiero teraz odpisuje, przeproaszam za opóźnienie.

Nie mam zdjec wymaganych konektorów. Auto u blacharza, wiec też i nie zrobie ich w najbliszym czasie .

Ja musiałem mieć extra 2sztuki takiego czegoś:
Obrazek
ale szersze/większe niz "typowy" rozmiar. Takie na większy prąd. Od razu po zakupie reflektorów (przed rozgrzebaniem auta) obejrzyj ich tył i od razu bedziesz wiedział co potrzeba. Na każdy reflektro niby trzeba dwa takie konektroy (czyli w sumie 4 na cały montaż ) - ale dwa były u mnie od razu na oryginalnej wiązce (plus zasilania), natomiast masy oryginalnie były u mnie na okrągłym przykręcanym oczku, a DESO wymaga właśnie drugiego konektoraka "wsuwkowego" na każdy reflektor.

Co do jakości DESO- no nadal świecą, nic sie nie rozpadło :D. Ale to dopiero pół roku, a i nie jeździełm jakoś wiele po nocy (dopiero teraz zaczyna być szaro-buro przez większośc doby, wiec będzie można coś wiecej powiedziec).

Pzdr
L.

Synto
Kontakt:

A ja znalazłem na opony4x4 dwa rodzaje reflektorów DEPO dl LC80. Mają numery:
212-1133 i 212-1173
Czy ktoś wie może czym się różnią. Na zdjęciach widzę, że mają nieco inne niektóre uchwyty (długość, kształt).
Do mojego Stwora wg VIN powinny iść 212-133.
Lecchu a Ty nie pamiętasz które DEPO kupiłeś?

Awatar użytkownika
Jake
Auto: Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Kontakt:

Post autor: Jake »

Moze przedlift/polift? Ale tylko spekuluje.

lecchu
Kontakt:

@Synto, wysłałem Ci prywatnie link do aukcji na allegro, gdzie kupiłem te reflektory. Nie wstawiam tutaj tego lilnku, bo nie wiem, jaka jest polityka forum odnośnie linków do sklepów.

Ogólnie był problem z ustaleniem, który numer reflektorów DEPO będzie pasował do mojego auta. Podawanie numeru VIN sprzedawcom też nie pomagało (raczej nie było z ich strony nadmiernej chęci wykazywania się). Dlatego kupiłem na allegro, bo tam była darmowa przesyłka zwrotna - i założyłem, że ewe będę oddawał, jak nie podpasuja. O dziwo - przy moim pechu - spasowały od pierwszego zakupu.

Pzdr
L.

Synto
Kontakt:

Dzięki wielkie. Na tych aukcyjnych zdjęciach dobrze widać zaczepy i różnice pomiędzy oboma rodzajami reflektorów. Sprawdzę sobie w aucie , które tak naprawdę mam. A Twoja 80ka z którego rocznika?

lecchu
Kontakt:

Synto pisze:
29 lis 2022, 22:34
A Twoja 80ka z którego rocznika?
Chyba 1994, acz nie mam jak sprawdzic na szybko

Pzdr
L.

ODPOWIEDZ