Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: kylon »

Linka pagubił :wink: Osłona silniczka blokady.

Kot0072
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:19
Auto: lj 70 86r
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Kot0072 »

To czyli już wszystko wiem i będę zamawiał te przeguby i półosie na przód a na tył jak się coś stanie dopiero oby nie:) Co do przełożeń to mam już oznaczenia i muszą pasować. Dzięki za wszystkie informacje. Kylon czekam na info co do czerwonego kapturka :lol:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: kylon »

Czerwony Kapturek uruchomiony :wink:
Zasady są następujące:
- zamówienie w ciągu 10 dni
- zaliczka 20%
- sprzedaż w grudniu (może być nawet pierwszy)
- 2900,00 PLN brutto szt.
- podajemy hasło
Dotyczy to blokad do LJ-otów, KZJ-otów

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Rokfor32 »

Potwierdzam, że półośki przednie z 4R będą pasować, tylne nie.

Przeguby można dostać w trzech rodzajach:
- wzmacniane birfieldy
- krzyżaki na igiełkach
- krzyżaki na panewkach
Te dwa ostatnie wymagają również wymiany półosi, zresztą są sprzedawane jako komplety.

A, i jeszcze jedno. Te przeguby w wersji krzyżakowej są na pojedynczym krzyżaku, co oznacza potężne wibracje przy silnym skręcie i większej prędkości na asfalcie. No ale nie na asfalty są one przeznaczone ... :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: MaxLux »

Fanie Cie widziec tu Rokfor :)

Witamy :)

Kusmiera
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:18
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Kusmiera »

Witam,
Zakupilem jakis czas temu lj 70 z 87r 2,4td zalozylem w niej blokady ARBA przod i tyl. Zostaly wymienione lozyska uszczelniacze itd. Stan przegubow byl kiepski wiec postanowilem ich nie wymieniac i czekalem az same o to poprosza :lol: no i stalo sie "poszly na zlom". Zakupilem wiec nowe w firmie EURO DRIVESHAFTS i wyczymaly jeden wyjazd w teren :x (to samo mial kolega od nissana patrola). Zaczolem wiec poszukiwania i mam maly problem, nie moge znalesc przegubow innego producenta :( i teraz nie wiem czy po prostu ich nie produkuja czy jak.
A moze idzie dopasowac od innej toyoty ?? Albo sciagnac z USA ??
Czekam na jakies info na ten temat bo jak tak dalej pojdzie to bede mogl startowac w zawodach na wymiane przegubow w toyce na czas :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: kylon »

Przeguby owe to chińszczyzna niestety. My też się z nich wycofaliśmy. Podaj mi proszę swój VIN to coś sprawdzę. Nie ujmując nikomu i bez urazy proszę ale jeszcze istotne jest jak się jeździ. Blokad trzeba umić używać :wink:

Kusmiera
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:18
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Kusmiera »

Luzik, nie ma sie co stresowac jesli chodzi o umiejetnosc jazdy w terenie na blokadach, jezdzimy juz pare latek wiec mysle ze czegos juz sie nauczylismy :wink: po prostu wiecej polatalem na starych strzelajacych ale oryginalnych przegubach niz na tej chinszczyznie :x a jesli chodzi o nr VIN to bede musial sprawdzic a na ta chwilke moge podac tylko nr katalogowy z EURO DRIVESHAFTS Sp. z o.o - "3513"

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: kylon »

To mi nic nie da :wink: Wolę po winie. Ja też jeździłem na strzelających długo. Potem zacisnąłem pasa i poszły oryginały.

Kusmiera
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:18
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Kusmiera »

Ok to na jutro zalatwie VINa a propos, ile ciebie kosztowaly oryginaly ?? jestem ciekaw ile taka przyjemnosc kosztuje moze sam sie skusze jak nic nie dary zalatwic

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: kylon »

Jutro nic nie sprawdzę ale w czwartek nie ma problemu.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: MaxLux »

Kusmiera pisze:Witam,
Zakupilem jakis czas temu lj 70 z 87r 2,4td zalozylem w niej blokady ARBA przod i tyl. Zostaly wymienione lozyska uszczelniacze itd. Stan przegubow byl kiepski wiec postanowilem ich nie wymieniac i czekalem az same o to poprosza :lol: no i stalo sie "poszly na zlom". Zakupilem wiec nowe w firmie EURO DRIVESHAFTS i wyczymaly jeden wyjazd w teren :x (to samo mial kolega od nissana patrola). Zaczolem wiec poszukiwania i mam maly problem, nie moge znalesc przegubow innego producenta :( i teraz nie wiem czy po prostu ich nie produkuja czy jak.
A moze idzie dopasowac od innej toyoty ?? Albo sciagnac z USA ??
Czekam na jakies info na ten temat bo jak tak dalej pojdzie to bede mogl startowac w zawodach na wymiane przegubow w toyce na czas :lol:

Pozdrawiam
Szkoda ze wymieniles orginaly, bo pewnie bylyby lepsze niz te EURO DRIVESHAFTS :)
Widzialem kiedys na e-bay bardzo tanie super wytrzymale przeguby do LJ'tek z super stopu chromoly , wytrzymaleosc tych przegubow ma byc wyzsza niz orginalow.

zobacz jeszcze na Marlin Crawler

http://www.marlincrawler.com/axle/front ... combo-deal

Kusmiera
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:18
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Kusmiera »

Dzieki kolego za podpowiedz zaraz sprawdze ta stronke

Kusmiera
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:18
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: Kusmiera »

kylon pisze:Przeguby owe to chińszczyzna niestety. My też się z nich wycofaliśmy. Podaj mi proszę swój VIN to coś sprawdzę. Nie ujmując nikomu i bez urazy proszę ale jeszcze istotne jest jak się jeździ. Blokad trzeba umić używać :wink:

Mój WIN to :

JT1V0LJ7009031684

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeguby półosie 4runner a lj 70 ??

Post autor: kylon »

Sprawdzamy

ODPOWIEDZ