czujnik ciśnienia oleju

Moderator: luk4s7

profesorr10
Posty: 123
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:15
Auto: lj70
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: profesorr10 »

Gałka pisze:Profesorr 110 napisał: u mnie jednak padł wskaźnik też zamówiony..

na podstawie czego była ta diagnoza? Czy zamontowałeś nowy?

założyłem deskę z innej i działało teraz czekam na przesyłkę z używaną

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Gałka »

byłem w ASO Toyota Zerań u elektryka. Był napewno dużo młodszy ode mnie ale to tylko to było "Na pewno" :D . Reszta diagnozy to "może" :mrgreen: . Idąc Twoim tropem "zmieniam cały samochód" - nie, żartuję :) ;zamawiam nowy wskaźnik. Metodą eleminacji może dojdziemy do rozwiazania.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Gałka »

Założyłem nowy wskaźnik i ...DZIAŁA". Po wyjęciu starego przyjrzałem się jego budowie; prosta jak budowa cepa. Otóż jest tam blaszka bimetalu okręcona cewką. Jak płynie prąd to cewka i bimetal się nagrzewają, binmetal się wygina i strzałka przymocowana do niego zmienia położenie. Jeśli podłączycie odwrotnie końce przewodów na czujniku ciśnienia; czyli dacie + z wskaźnika bezpośrednio na masę to popłynie duży prąd i albo przepali cewkę ( zdarza się to ale rzadko - albo tak nagrzeje bimetal, że odkształci się on tak, że później aby go ruszyć z miejsca trzeba bardzo dużego prądu. A takiego nie otrzymamy z prawidłowo podłączonego i sprawnego czujnika ciśnienia. Stąd brak reakcji wskazówki.Zwarcie ze sobą końcówek przewodów ze wskaźnika powoduje przepływ takiego dużego prądu i wychylenie wskaźnika na maksa. Przy dłuższym czasie przepływu bimetal się trwale odkształca co było u mnie. Do samochodu zamontowałem nowy wskaźnik a stary , naginając odpowiednio blaszkę, zreperowałem. Nie wiem tylko jak z kalibracją ale dokładność nie jest tu aż tak potrzebna; niektóre modele mają tylko lampkę czyli dokładność : zero-jedynkowa- jest, nie ma! :D Szkoda tylko że po zakupie nowego; Parę setek do tyłu :( . Nauka kosztuje.
Profesorr- sprawdź swój wskaźnik bo z objawów wygląda że to To.
A ja mam teraz do sprzedania " mało używany w terenie :D " wskaźnik ciśnienia oleju i napięcia ( są zintegrowane)! na 24V.

profesorr10
Posty: 123
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:15
Auto: lj70
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: profesorr10 »

Gałka pisze:Założyłem nowy wskaźnik i ...DZIAŁA". Po wyjęciu starego przyjrzałem się jego budowie; prosta jak budowa cepa. Otóż jest tam blaszka bimetalu okręcona cewką. Jak płynie prąd to cewka i bimetal się nagrzewają, binmetal się wygina i strzałka przymocowana do niego zmienia położenie. Jeśli podłączycie odwrotnie końce przewodów na czujniku ciśnienia; czyli dacie + z wskaźnika bezpośrednio na masę to popłynie duży prąd i albo przepali cewkę ( zdarza się to ale rzadko - albo tak nagrzeje bimetal, że odkształci się on tak, że później aby go ruszyć z miejsca trzeba bardzo dużego prądu. A takiego nie otrzymamy z prawidłowo podłączonego i sprawnego czujnika ciśnienia. Stąd brak reakcji wskazówki.Zwarcie ze sobą końcówek przewodów ze wskaźnika powoduje przepływ takiego dużego prądu i wychylenie wskaźnika na maksa. Przy dłuższym czasie przepływu bimetal się trwale odkształca co było u mnie. Do samochodu zamontowałem nowy wskaźnik a stary , naginając odpowiednio blaszkę, zreperowałem. Nie wiem tylko jak z kalibracją ale dokładność nie jest tu aż tak potrzebna; niektóre modele mają tylko lampkę czyli dokładność : zero-jedynkowa- jest, nie ma! :D Szkoda tylko że po zakupie nowego; Parę setek do tyłu :( . Nauka kosztuje.
Profesorr- sprawdź swój wskaźnik bo z objawów wygląda że to To.
A ja mam teraz do sprzedania " mało używany w terenie :D " wskaźnik ciśnienia oleju i napięcia ( są zintegrowane)! na 24V.
ja reż swój powyginałem i działa tylko nie pokazuje tak jak przedtem

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Gałka »

ważne że pokazuje : jest- nie ma cisnienia. Jak masz na maksa to możesz się chwalić że Twój silnik ma kompresję 130% :D

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Heniu »

Zaczyna mi cieknąć olej z tego czujnika w silniku , świadczy to o wymianie całego czujnika czy jakaś uszczelka puściła? wie ktoś?

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Gałka »

u mnie nie było żadnej uszczelki w starym i w nowym ( pudełku ) też nie. Spróbuj lekko dokręcić. Nowy założony bez uszczelki i jest OK.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Heniu »

No to spróbuje nie zepsuć i dokręcić. Dzięki

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Rokfor32 »

Uszczelniacz do gwintów się tam stosuje. Taki w płynie.

profesorr10
Posty: 123
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:15
Auto: lj70
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: profesorr10 »

Rokfor32 pisze:Uszczelniacz do gwintów się tam stosuje. Taki w płynie.


nie trzeba,gwint czujnika jest na stożku

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Rokfor32 »

Wiem. I teoretycznie nie ma potrzeby, ale nawet po fabryce jak wykręcasz to są ślady uszczelniacza do gwintów. :wink:

profesorr10
Posty: 123
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:15
Auto: lj70
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: profesorr10 »

Rokfor32 pisze:Wiem. I teoretycznie nie ma potrzeby, ale nawet po fabryce jak wykręcasz to są ślady uszczelniacza do gwintów. :wink:


po takiej garażowej to tak :wink:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: hashid »

Heniu pisze:Zaczyna mi cieknąć olej z tego czujnika w silniku , świadczy to o wymianie całego czujnika czy jakaś uszczelka puściła? wie ktoś?
Heniu jakaś diagnoza bo mam podobny problem - cieknie z czujnika z "bańki" a nie z gwinta.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: Rokfor32 »

Więc wymiana na nowy :wink:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: hashid »

tak będzie...
nic nie jest wieczne

ODPOWIEDZ