rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: MariuszS »

Mam podniesione auto dość sporo, ale faktycznie - cenna uwaga co do kolejności ;-)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: LEX »

Skoro jesteście w takim dobrym nastroju do oddawania rzeczy za dobre słowo, to ja się chciałem dołączyć jako potrzebujący. Przydałby mi się hak pasujący do tych fabrycznych mocowań, bo nie chcę żadnej belki pod spodem, a wysokość tego haka też mi nie przeszkadza (sobie najwyżej przyczepę przerobię). Obleciałem markety, gdzie mają wiele haków w dobrych cenach (49,99999zł) i niestety nie ma tego standardu mocowań. Odwiedziłem gościa od haków i on miał takie coś, ale ten hak miał jakiś mega uciąg i miał wygląd i wagę kowadła, co mi też nie jest potrzebne do przyczepki ważącej łącznie z bagażem 600kg.

Mam możliwość zrobienia sobie samemu haka ze stali dobrej gatunkowo, ale pewnie bym potrzebował jakieś homologacje. A może jednak nie? Bo na hakach ze sklepów nie widziałem żadnych tabliczek znamionowych...

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: stopa »

LEX pisze:Mam możliwość zrobienia sobie samemu haka ze stali dobrej gatunkowo, ale pewnie bym potrzebował jakieś homologacje. A może jednak nie? Bo na hakach ze sklepów nie widziałem żadnych tabliczek znamionowych...
Do tej pory nikt nigdy nie przygladał sie hakowi - ani policja ani na przegladzie. Jedyna informacja na ktora zwracaja uwage to czy hak jest wklepany do dowodu. Tabliczke znamionowa miałem ale straciłem ją razem z gniazdem elektrycznym :wink:

jacobdi
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:15
Auto: KZJ78
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: jacobdi »

Nawiązujac do tematu, czy ktoś ma na zbyciu hak pasujący do modelu KZJ78 ?

Qba

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: Rokfor32 »

Hak? Czy ori (akcesoryjną) belkę?

J7 przewiduje opcję montażu ori zaczepu bezpośrednio do belki ramy. Ale były też opcjonalne dodatkowe belki montowane do ramy (równolegle do podłużnic), dla wersji "ciężkiej". Te drugie były tak wykonane, że prędzej by rama sie naciągnęła jak guma z majtek, niż by się ta belka odkształciła :wink:

Wersja numer "dwa" - jako ciekawostka - nadal przewidywała montaż ori zaczepu (tego przykręcanego bezpośrednio do ramy). innymi słowy - ta belka, to taki "adapter wzmacniający" :wink:

jacobdi
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:15
Auto: KZJ78
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: jacobdi »

Obecnie mam ucho zamontowane oryginalnie do ramy, na tych fabrycznych otworach jak w tamacie,
szukam haka, do tych śrub - jakąś wersję z obniżeniem lub taki z dodatkową belką przykręcaną do właśnie ramy.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: Rokfor32 »

Jak chcesz w mocowanie do belki - to popatrz na zaczepy z J12 .Powinny spełnić oczekiwania (acz może to wymagać skorygowania nieco kształtu - tylna belka J12 jest sporo szersza, a te zaczepy są przykręcane również od dołu belki).

Zależy co i jak ciężkiego chcesz ciągnąć - im cięższa przyczepa, oraz im bardziej obniżony zaczep (a więc dodatkowa siła skrętna w przypadku mocowania tylko do belki ramy) - tym większe wskazanie na dodatkową belkę mocowaną do podłużnic.

jacobdi
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:15
Auto: KZJ78
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: jacobdi »

Przymierzałem ze 120stki ale nie pasuje, rozstaw śrub jest inny, trzeba by jakiś adapter u ślusarza zamawiać na wymiar.
Będę ciągnął nie więcej niż 800kg przyczepę. Wiesz może gdzie szukać takiego z belką lub z jakiego modelu będzie pasować do KZJ ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: rozstaw fabrycznych otworów mocowania haka?

Post autor: Rokfor32 »

Z innej J7.

ODPOWIEDZ