Ramki szyb bocznych w J7

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: kylon »

Są do tego specjalne środki chemiczne :wink:

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

Ale masz te z kwasówki tzn z nierdzewki? ile kosztuje taki komplecik u ciebie?:) a może ktoś się orientuje ile kosztuje w serwisie? no i jeszcze jedno pytanie czy wg was może woda dostawać mi się do auta przez nieszczelne uszczelki w szybach i ściekać pod wykładzinę nóg pasażera??

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: fobos »

Nie wiem czy są z kwasówki, ale jak wyjmowałem z nadwozia, to nie były pordzewiałe. Okna się przesuwały, do wnętrza nie ciekło. Chciałem 500 zł za 400 sprzedam komplet, 2 sztuki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: kylon »

Mogą. Zwłaszcza gdy pod uszczelka jest korozon, a często jest albo resztki klejów czy silikonów do szyb.
A masz szyberdach?

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

Mam szyber ale kanały odprowadzające były czyszczone chłopaki z all japan cars mi czyścili tak więc musowo to jest przez to okno a co do szyb to jednak wolał bym dorwać te z kwasówki tzn z modelu po 90 roku wtedy będę miał pewność że mi nie zerdzewieją a z którego roku było auto co te szyby z niego masz? czy to z twojego są?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: fobos »

Też miałem holenderkę i zamiast szyb były wstawione blachy. Szyby udało mi się kupić, ale nie wiem z którego roku było auto dawca.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

Panowie ponawiam temat potrzebuję ramek szyb bocznych z kwasówki czyli po 90r do lj 70 bo stare mi zerdzewiały i mi woda zacieka do auta jeśli ktoś ma to chociaż jedną od strony pasażera

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: kylon »

A ja ponawiam prośbę o dawanie ogłoszeń w giełdzie. Jeśli się nie zastosujesz do panujących tu zasad będę zmuszony dać Ci ostrzeżenie. Po raz kolejny chcesz coś kupić wklejając ogłoszenia w tematy dyskusyjne :!: .

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

rozumiem ok:)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: kylon »

Dzięki ;-)

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

Mam kolejne pytanie mianowicie czy istnieje możliwość wyjęcia szyb z ramek bez uszkodzenia ramek pytam gdyż znalazłem komplet szyb z ramkami z nierdzewki ale szyby są w kiepskim stanie za to moje są w super stanie ale ramki są zerdzewiałe i chciałem je przełożyć do ramek z nierdzewki ale zastanawiam się czy jest to możliwe.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: kylon »

Tak jest to możliwe.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

A musi to robić jakiś specjalista czy dam radę zrobić to sam ? mógł byś mi kylon tak po krótce wytłumaczyć jak to zrobić?
Zauważyłem że okno składa się z 3 uszczelek i szyb jedna uszczelka zewnętrzna druga wewnętrzna i uszczelka między tymi dwiema po której przesuwają się szyby. zauważyłem też że cała szyba zamontowana jest w karoserii za pomocą właśnie tej wewnętrznej uszczelki. jeśli się mylę proszę o sprostowanie

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Rokfor32 »

Do wyjęcia szyb musisz najpierw zdemontwać całą ramkę. Siedzi tylko na uszczelce (bez kleju), więc nie jest za trudno (zakłada się ponownie sznurkiem). Tylko nie używaj metalu - łyżki plastikowe albo drewniane. Przy śrubokręcie jak się omsknie to może zarysować szybę albo ją rozwalić.

Same szyby wyciąga się już całkiem łatwo - trza po prostu przesunąć obie na środek i delikatnie rozgiąć ramkę (wcześniej luzując ten środkowy pręt z uszczelką). Jest wystarczająco elastyczna.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

ale jeśli ramka wykonana jest z profilu U to jak rozegnę ramkę na środku to na bank brzegi profilu rozejdą się na boki i ulegną zniekształceniu przynajmniej mi się tak wydaje

ODPOWIEDZ