Ramki szyb bocznych w J7

Moderator: luk4s7

robi55
Posty: 81
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:46
Auto: Suzuki Jimny
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: robi55 »

witam z tymi ramkami to ciężka sprawa , używane w dobrym stanie niedodostania , dzwoniłem do kilku Panów w Polsce co sprzedają właśnie części do Toyot LJ 70 i każdy z nich powiedział mi to samo , dać sobie spokój z tymi ramkami wywalić te pordzewiałe ramki i wprawić całe szyby , chyba że Ktoś z Kolegów wie gdzie takie ramki w bardzo dobrym stanie można dostać a być może i nowe .

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Gałka »

Takie nowe ramki kupisz w Toyocie. Razem z uszczelkami i prowadnicami. Tylko ta cena... :cry:
Ja kupiłem używane , neco podrzewiałe ramki metalowe, podreperowałem i pomalowałem.
Za szybę suwaną ( 2 szt. ) , prowadnicę dwuszybową i uszczelkę zewnętrzną zapłaciłem blisko 1kzł.
Do 7.0 powinno by taniej.

Awatar użytkownika
Lopex
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2008, 10:31
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Lopex »

A więc od razu radzę szukać takich od 70-tki po 90 roku są albowiem z nierdzewki, w używkach można znaleźć ... 8) do cierpliwych świat należy (kpl z szybami jak ja szukałem to około 1kzl)
jak jest teraz nie wiem. Jestem szczęśliwym posiadaczem takich z nierdzewki 8)

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: podroze4x4 »

Potrzebuje dokładnych wymiarów tylnich szyb

szukam tez rozwiązania na wstawienie szyb do tył bo kumpel kupil holendra bez szyb - co proponujecie-jakie koszty??

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Kames »

zawsze mozna załozyc szyby nie rozsuwane nowe na specjalnej uszczelce napewno jest to jakas alternatywa , wygląda to tak
robił mi taki znajomy jak kto to dam na pw namiary na niego
http://www.semak.pl/toyota_lj70_jarek,25,p.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Kames »

podroze4x4 pisze:Potrzebuje dokładnych wymiarów tylnich szyb

szukam tez rozwiązania na wstawienie szyb do tył bo kumpel kupil holendra bez szyb - co proponujecie-jakie koszty??
około 600

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Gruzin »

Witam...

Temat przerobiony 8)
Nie ma znaczenia czy 70-ka przed czy po 90r. Pasuje. Ja namierzyłem z rozbiórki KZJ 95... 3 lata temu 800pln - malina(troszku jedna szyba podrapana, ale ramki funkiej prawie nówka sztuka).
Włożyć wyjąć -męska sprawa - smaczek dla naprawiaczo-grzebacza. Przypomnienie załadunku przedniej szyby do malarka - po sznureczku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Kames »

Nie ma znaczenia czy 70-ka przed czy po 90r. Pasuje. Ja namierzyłem z rozbiórki KZJ 95..

KZJ 95 pasuje :shock:

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Gruzin »

KZJ 70 1995 - lepiej... ?

robi55
Posty: 81
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:46
Auto: Suzuki Jimny
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: robi55 »

Kolega kames76 pisze że nie ma różnicy odnośnie ramek szyb bocznych w LJ70 przed 90r czy po 90r , szyby w całości rozwiązują problem ale auto traci troche ze swojego uroku , kurcze tylko gdzie takie ramki-nierdzewne dostac .

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: Kames »

mozna motac ale kuuupa roboty ,a ciekawe ile aso sobie policzy :!: pewnie cena całego nadwozia

robi55
Posty: 81
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:46
Auto: Suzuki Jimny
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: robi55 »

witam , Kolega napisał że można te ramki dostac w Toyocie .
Lopex pisze:A więc od razu radzę szukać takich od 70-tki po 90 roku są albowiem z nierdzewki, w używkach można znaleźć ... 8) do cierpliwych świat należy (kpl z szybami jak ja szukałem to około 1kzl)
jak jest teraz nie wiem. Jestem szczęśliwym posiadaczem takich z nierdzewki 8)

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: mlodyy »

No to się pochwalę i właśnie dziś zajrzałem do tych super ramek bo jedna z szyb się nie suwała i okazało się że też mam już z nierdzewki 8)

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: lukasz30k »

No i mnie zdaje się zaczyna doskwierać brak nierdzewnych ramek mam LJ70 i zauważyłem że gdy myje auto to woda przedostaje się pod szybami do wnętrza i ścieka jakimś sposobem aż pod dywanik pasażera sprawdzałem kilka razy i woda ewidentnie płynie gdzieś z pod tylnych bocznych szyb za pasażerem dochodzę do wniosku ze już uszczelki nie trzymają więc trzeba wymienić powiedzcie mi jaki jest koszt nowych ramek i czy tylko ramki wystarczy wymienić czy uszczelki też kupować nowe? a może ma ktoś takowe na zbyciu z wersji po 90 roku?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Ramki szyb bocznych w J7

Post autor: fobos »

Ja mam na zbyciu obie szyby przesuwane z ramkami i uszczelkami. Szyby poklejone naklejkami z rajdów, ale w niezłym stanie. Gorsze jest to, że ktoś kiedyś od wewnątrz nakleił folię przyciemniającą która teraz nieładnie złazi. Ale trochę pracy i pewnie da się ją zdjąć.

ODPOWIEDZ