skrzynia biegów - 2 bieg

Moderator: luk4s7

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

skrzynia biegów - 2 bieg

Post autor: Karson »

Wchodzi mi z oporem 2 bieg. Na postoju, zarówno z wyłączonym jak i włączonym silnikiem biegi wchodzą super. W pozycji N skrzynia nie wyje na żadnym biegu.
Problemy są tylko w czasie jazdy. Myślę, że to wina wysprzęglika, jakie jest Wasze zdanie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Synchronizatora w sensie. Gdyby był problem z wysprzęglikiem ciężko wchodziły by wszystkie biegi.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Dzięki Kylon. Na jakiej wysokości koszta się nastawiać? Opłaca się szukać używki?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Pamietaj, że rozbieranie skrzyni powinno się zakończyc wymianą wszystkich łożysk, uszczelek oraz uszczelniaczy. Tak to powinno być książkowo. Oczywiście można wymienić sam jeden synchronizator ale za 10 tyś km padnie Ci np. łożysko i będziesz zły, że nie wymieniłeś od razu. Taniej jest czasem kupić używaną skrzynię ale w niej z nowu nie wiadomo co siedzi.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Na wiosnę wymieniałem wszystkie łożyska w skrzyni, uszczelniacze też. Po niecałym roku chyba nie będą wymagały ponownej wymiany? :wink: Tym bardzie, że poza tą felerną dwójką, reszta chodzi super.
A jak z tymi kosztami samego synchronizatora?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No to ok. Czaka Cię zakup tylko kompletu uszczelek oraz uszczelniaczy. Nie pamiętam jakie są koszty synchronizatora w Toyocie. Musisz do nich zadzwonić. U nas pewnie trochętaniej. Wszystko zależy od zniżek jakie masz w Toyocie.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Dzięki

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

i jak potoczyła się sytuacja z dwójką?
mam podobny d"efekt" więc pytam.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Szczerze mówiąc, z braku czasu nie zrobiłem nic z tą dwójką. Za to zmieniłem fotele na Recaro i spawam zderzaki. :wink:
Póki co zmienię olej w skrzyni i na razie musi starczyć. :(

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

no tak, z fotelami to krótka zabawa, zderzaki cóż - potrzebne a grzebanie w skrzyni przerąbane...
też coś zastępczego muszę znaleźć :D

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

hashid pisze:no tak, z fotelami to krótka zabawa
baaardzo się mylisz. musiałem robić nowe mocowania foteli. oryginalne mają punkty przykręcenia do budy na innych wysokościach i pod różnymi kątami. niezła rzeźba jest. :mrgreen:
pierwsze mocowanie robiliśmy dwa popołudnia, drugie w jeden.

emsi

Post autor: emsi »

hej Karson

pokaż fotki foteli i mocowania

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

OK w środę wrzucę, niestety wcześniej nie dam rady.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Sorki, że tak późno ale miałem nieprzewidziane wypadki w tym tygodniu.

Nowe fotele zamocowane są wyżej od oryginalnych. Ma to plus taki, że widoczność jest lepsza, minusem jest utrudnione wchodzenie za kierownicę.

Gdy spoziomowałem mocowanie do najwyższego oryginalnego mocowania, to nogi mi dyndały i nie sięgałem do podłogi. :wink: Musiałem uciąć część poprzecznej belki widocznej na zdjęciu. Dzięki temu mocowanie opuściło się o 4-5cm. O to chodziło.

Obrazek

Pozostałe mocowania są oryginalne.

Obrazek

A tak wyglądają fotele w pełnej krasie.

Obrazek

Różnica jest niesamowita. Na plus oczywiście. :wink:
Niestety to nie koniec rzeźbienia. Recaro są sporo szersze od oryginalnych toyotowych foteli i przez to drążek skrzyni zahacza o siedzisko mocno utrudniając wrzucanie dwójki. Rozwiązaniem problemu jest podgięcie lewarka w stronę deski rozdzielczej (do przodu po prostu). W przyszłym tyg będę chciał to załatwić, więc jakby byli zainteresowani to mogę fotki wrzucić. :wink:

Aaa... sorki za syf w aucie. W wiosennych planach jest odświeżenie podłogi i dlatego tak... :oops:

Pozdrawiam. :mrgreen:

ODPOWIEDZ