Silnik 1kz przeróbka

Moderator: luk4s7

lolo15715
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2022, 21:08

Silnik 1kz przeróbka

Post autor: lolo15715 »

Witam
Posiadam lj 79 w której siedziało 3.0 o kodzie 1kz. Zakupiłem moją toyotkę z rozwaloną głowicą niestety okazało się że i blok był lepiony. Mam też silnik 2.4 o kodzie 2L. Wie może ktoś czy będzie pasował 2L do lj79? Ewentualnie czy posiada ktoś silnik 1kz na sprzedaż?

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Silnik 1kz przeróbka

Post autor: Jake »

W handlu sa 1KZ-T. Tylko raz - nie sa tanie:
https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-3-0t ... Pk1U1.html
dwa - te silniki na poczatku produkcji mialy wade w budowie glowicy ktora predzej czy pozniej sie objawi formie peknietej glowicy. Kupujac uzywany silnik nie wiesz jaka tam siedzi glowica. Nowsze OEMowe glowice a takze aftermarketowe sa juz nieco przeprojektowane i owej wady pozbawione.

lolo15715
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2022, 21:08

Re: Silnik 1kz przeróbka

Post autor: lolo15715 »

Jake pisze:
29 paź 2022, 22:35
W handlu sa 1KZ-T. Tylko raz - nie sa tanie:
https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-3-0t ... Pk1U1.html
dwa - te silniki na poczatku produkcji mialy wade w budowie glowicy ktora predzej czy pozniej sie objawi formie peknietej glowicy. Kupujac uzywany silnik nie wiesz jaka tam siedzi glowica. Nowsze OEMowe glowice a takze aftermarketowe sa juz nieco przeprojektowane i owej wady pozbawione.
Wiesz mzoże czy silniek będzie pasował bez większych przeróbek do lj79 bo mam 1kz-t mam już dzwon który będzie pasował na skrzynie. Zastanawia mnie czy silnik bez problemu wejdzie na podpory i czy osprzęta będzie pasował.

lolo15715
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2022, 21:08

Re: Silnik 1kz przeróbka

Post autor: lolo15715 »

Jake pisze:
29 paź 2022, 22:35
W handlu sa 1KZ-T. Tylko raz - nie sa tanie:
https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-3-0t ... Pk1U1.html
dwa - te silniki na poczatku produkcji mialy wade w budowie glowicy ktora predzej czy pozniej sie objawi formie peknietej glowicy. Kupujac uzywany silnik nie wiesz jaka tam siedzi glowica. Nowsze OEMowe glowice a takze aftermarketowe sa juz nieco przeprojektowane i owej wady pozbawione.
Wiesz mzoże czy silniek będzie pasował bez większych przeróbek do lj79 bo mam 1kz-t mam już dzwon który będzie pasował na skrzynie. Zastanawia mnie czy silnik bez problemu wejdzie na podpory i czy osprzęta będzie pasował.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Silnik 1kz przeróbka

Post autor: Rokfor32 »

Miska olejowa nie będzie - znaczy się miska ma być z KZJ7. Silnik 1KZ z J9 to taki sam silnik (blok i osprzęt) - ale miska jest inna.

Do wersji TE potrzebujesz też kompletną wiązkę z dawcy (wiązkę główną auta, a nie tylko wiązkę silnikową), bo trzeba wyekstrachowac z niej tory zasilania, sygnały wskaźników na desce - i najważniejsze: immobilizer.

ODPOWIEDZ