Roleta bagażnika J73

Moderator: luk4s7

intrudervs14
Posty: 41
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:21

Roleta bagażnika J73

Post autor: intrudervs14 »

Aby przysłonić przed ciekawskimi zawartość bagażnika chciałem zamontować z tyłu roletę. Czy ktoś z Was przerabiał taki temat?
Z jakiego samochodu bez męczarni można zaadaptować ?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Roleta bagażnika J73

Post autor: sebastian44 »

Myslę że łatwiej i bardziej estetycznie bedzie po prostu przyciemnić szyby z tyłu.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Roleta bagażnika J73

Post autor: oradek »

Ja zamocowałem z tyłu podpórki do karoserii (kątowniki stalowe z dziurami) i dałem płytę.

Niestety projekt zakładał mocowanie półki na stałe, wkrętami, ale w moim przypadku to był błąd, nie mogłem nic większego wrzucić do bagażnika.

Teraz zbieram się do zamontowania płyty z powrotem ale już nie na drewnowkręty tylko na śruby z nakrętką motylkową, żeby łatwo można było zdejmować i przewozić w bagażniku duże graty, a w razie czego, żeby jednak była trwała przegroda między bagażnikiem a przestrzenią pasażerską.

W razie przewrotki to taka trwała przegroda uniemożliwia gratom z bagażnika obijanie pasażerów a dodatkowo można na nią wrzucić jakieś miękkie rzeczy (ciuchy, śpiwory). Wożę w bagażniku hilift,szekle i inne twarde i ciężkie przedmioty, które latając po aucie mogą narobić sporo szkód, więc TRWAŁA przegroda jest ważna.

Myślę jeszcze nad zamontowaniem do tylnej kanapy pionowej sklejki, do której zamocuję głośniki. Takie obudowanie bagażnika od góry i od przodu pozwoli dodatkowo wyciszyć auto a dodatkowe głośniki poprawią słyszalność radia na tylnej kanapie. Tylna kanapa jest "papierowa" w konstrukcji, więc przyda się ją wzmocnić ;)

o.Radek LJ73 1991


intrudervs14
Posty: 41
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:21

Re: Roleta bagażnika J73

Post autor: intrudervs14 »

W razie przewrotki to taka trwała przegroda uniemożliwia gratom z bagażnika obijanie pasażerów :lol: nieźle sobie poczynasz choć masz rację wszystko może się przytrafić i jest to jednak zabezpieczenie.
Pomysł godny uwagi.

ODPOWIEDZ