Kolor lakieru oryginalny

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolor lakieru oryginalny

Post autor: kylon »

Ale jeśli i tak będzie lakierował całość to przecież kod koloru zamyka temat. Nie rozumiem czemu to zamieszanie z RAL-em. Będziesz farbkami modelarskimi Humblora lakierował? Nie kumam całego zagadnienia ;-)

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Kolor lakieru oryginalny

Post autor: oradek »

W Polsce, doktorat z poligrafii, z tego co wiem, jest tylko 1 osoba. Nie jestem to ja. Chociaż kilka lat prowadziłem zajęcia związane z tą dziedziną.
Poważnie - rozpisałem się, wiem, ale tyle razy skopane miałem lakierowanie, że wolę ostrzec człowieka i uzmysłowić, że to trochę bardziej skomplikowane niż może się wydawać.
Jak ktoś chce to mogę podesłać foto 4 ciężarówek pomalowanych na szaro, z których tylko 1 wyszła w kolorze jednolitym i szarym :) plastiki inaczej, aluminiowe elementy inaczej, stalowe jeszcze inaczej... Nauka na własnych błędach jest droższa niż skorzystanie z prawdziwego specjalisty, lakiernika. Poziom usług u nas leży i kwiczy. Jak słusznie pośrednio wskazuje treść pytania, kolega nie ma porządnego lakiernika, który by mu doradził, pyta o kolor RAL, więc zanosi się na kłopoty. Trzeba uzmysłowić, że samemu może być trudno i trzeba będzie robić po raz drugi... trzeci....

Oradek lj73 2LT-II

ODPOWIEDZ