HZJ 70 lub 73 pytanie o te modele??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Mogłem coś pomerdać z braku wiedzy. :roll: Myślałe, że w HZJ jest taki sam silnik jak w HDJ tylko bez turbo. Ale kierunek zmian chyba słuszny? :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

Kwiatec pisze:na 33" tylko mientkie faje jeżdżą :mrgreen:
to jak mnie nazwiesz jak ma 32"

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

miałem lj 2,4 TD, teraz HZJ73 z silnikiem 1HZ ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to poszedłbym ( dokładnie tak jak piszą Kylon i Emsi ) w KZJ. 100 km/h na szosie na MT na resorach to jest dopiero adrealinka, niepotrzebny teren. Pamiętaj, że HZJ ma instalacje 24 V i ze starej Toyki nie wszystko tak po prostu przeniesiesz.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Post autor: seburaj »

Gałka pisze:100 km/h na szosie na MT na resorach to jest dopiero adrealinka, niepotrzebny teren.
nie strasz ludzi, wcale nie jest tak źle

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Zestawów turbo do silnika 1HZ jest sporo. Pełen komplet kosztuje od 12 do 15 tysi. W Australii taniej ale jak dojdą koszty transporu, cła podatki i Vaty wychodzi nie wiele mniej. W zestawie jest turbina, kolektor ssący, rury gumowe, dekiel inny od puszki filtra, dolot gumowy, kawałek wydechu, worek śrubek i inne dodatki. Zmiana kolektora wydechowego z wydechem daje już ogromną różnicę w silniku 1 HZT. Widziałem róznicę na własne oczy. Odmula samochód dosyć znacznie.

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

A czym różni się BJ7.. od HZJ7..? czy tylko silnikiem?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Post autor: seburaj »

MarekWójcik pisze:A czym różni się BJ7.. od HZJ7..? czy tylko silnikiem?
jeszcze atrapÄ… przedniÄ… 8)

a poważnie - bylem przekonany, ze reszta to dokladnie to samo, ale rozmawialem ostatnio z Arkiem z Czerska ktory twierdzil, ze ma w hzj 73 jakis mniejszy (grucha) przedni most niz zwyczajowo bywa w bj (a przewinelo sie przez jego rece troche tych egzemplarzy wiec nie mam powodow, aby mu nie wierzyc)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

kylon pisze:(...) Zmiana kolektora wydechowego z wydechem daje już ogromną różnicę w silniku 1 HZT. Widziałem róznicę na własne oczy. Odmula samochód dosyć znacznie.
Kylon,
A taki sam "przerobiony" kolektor to ile by kosztował?
Nie żebym marudził - Boże broń! - ale ciutek żywsza hzj-tka to byłoby ciekawe :) wiesz jak: zawrotna prędkość, niesamowity zryw, życie na krawędzi itd :)

ODPOWIEDZ