bj73 - ulewa sie... olej napędowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

bj73 - ulewa sie... olej napędowy

Post autor: seburaj »

wrrrrr, nie wiem o co kaman - leje mi sie paliwo przez... odpowietrzenie zbiornika :shock:

to znaczy leje sie raz na jakis czas, jeszcze nie zakumalem od czego to zalezy - normalnie odpowietrzenie wprowadzone jest w takie przetloczenie w budzie - ja wyprowadzilem to wysoko wewnatrz tylnego blotnika coby wyzej bylo

jade sobie 67 c pod gore - jak to pod gore, i trzesie - i nagle czuje zapach... zapach znany i przyjemny, ale zwiastujacy awarie raczej - ROPA :? mysle sobie - rozwalilo mi jeden z kanisterkow na pace, coto na zapasie mialem

zatrzymuje sie, patrze - a ropa wyplywa z paki, ale nie z kanistra - tylko z wnetrza blotnika !!! napompowalo mi do srodka kilka litrow i zaczelo sie przelewac :( zaslepilem odpowietrzenie, ale to nie jest wyjscie

aha - wczesniej pare razy zdarzylo sie - ale nie bardzo wiadomo od czego to zalezy.... tak jakby przelew z wtryskow robil w zbiorniku nadciśnienie i wyrzucalo to odpowietrzeniem ?!?!? mozliwe takie cuś?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Normalnie to odpowietrzenie kończy się w rurze wlewowej pod korkiem a korek ma małą dziurkę z zaworkiem co by ciśnienia nie robić. Jak ty sobie wyobrazasz opary ropy do atmosfery a tym bardziej do kabinki gdzie siedzi ludź :shock:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

twardym trzeba być ;)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Post autor: seburaj »

normalnie to wyglada na to, ze w bejocie odpowietrzenie prowadzilo do takiego przetloczenia w budzie od spodu i tam sie konczylo - a wypuszczenie tego do srodka blotnika to juz moja inwencja :lol:

a z tymi oparami to bym nie demonizował :wink:

znaczy co - ze zmote mialem jakas zrobioną, a rurka odpowietrzenia z górnej czesci zbiornika prowadzic powinna do rury wlwewowej :?: :?: pewien jestes tego akurat w tym modelu?

byc moze, ze gość robiący mi blache (wydlubywal zbiornik) - poskladal cos zle, choc nie sądzę

ODPOWIEDZ