On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Moderator: luk4s7

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: lukasz30k »

Panowie Jak sądzicie czy uważacie czy do LJ70 silnik 2LT można lać paliwo nieco gorszej jakości? chodzi mi konkretnie o paliwo ze stacji takich jak Auchan kurde cenę maja dobrą bez mała 30 gr tańsza ropa niż gdzie indziej ale boje się by coś mi nie nawaliło od tej ropy. Mówi się że stary diesel wszystko przepali ale nie chce tego testować na moim autko wolę przemyślaną decyzje podjąć czy warto? Konkretnie chodzi mi o stację Auchan w poczesnej kolo Częstochowy.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: fobos »

Ja się pokusiłem o tańsze tankowanie LPG na stacji "Muszkieterów" ( wiem, że to nie ropa, ale też paliwo ). Gaz tańczy o 17 gr na litrze od tankowanego na Orlenie. No i co z tego, jak gazu od "muszkietera" ( powinno być raczej zbója ) samochód pali mi ponad 20 l/100 km, a na gazie z Orlenu mieszczę się w 17 litrach.
Obawiam się, że z ropą czy benzyną jest dokładnie tak samo. Co z tego że tańsze, jak mniej kaloryczne, przejedziesz mniej kilometrów i w efekcie droższe.
A silnik 2LT pojedzie na każdej ropie, bo to stary, dobry, niewysilony diesel. Nie to badzie co teraz montują.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: lukasz30k »

tak mówisz czyli jakiegoś tam problemu z wtryskami jak w tych nowych autach nie powinno być? mam tez możliwość kupienia paliwa od znajomego on leje je do ciągników z 2007-2008 i do swojej nawary 2008 rok ale kiedyś u niego brałem jak miałem avensisa z 2001 d4d i chodził ładnie przez jakiś czas a potem czyli po jakichś 10 tyś okazało się że wtryski leja i nie wiem czy ta jego ropa nie była powodem tego że wtryski zaczęły lać. może ktoś się zna na temacie co można nalać do tych naszych silników 2LT

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: Gladzio »

Ja lałem całe lato Bioester i byłem bardzo zadowolony. Nie zauważyłem jakiegoś super zwiększonego spalania. Wcale też mi nie śmierdziało mimo że słyszałem takie opinie. Dla mnie to jest jak z Calgonitem do pralki - będziesz używał X lat a jak Ci się w końcu pralka popsuje to okaże się za ten Calgonit przez okres kupowania kupiłbyś sobie nową pralkę...
Jak bym lał paliwo o którym piszesz zważywszy na to że takie stacje chwalą się kontrolami z firm typu Shell itp. Po za tym na paliwa typu "Premium" też masa ludzi narzeka - trzeba znaleźć swój kompromis...

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: sebastian44 »

Jeśli D4D jeździł ci na jakimś dziwnym paliwie przez 10 tyś, to 2LT będzie takim paliwem zachwycony :) ja osobiście bałbym się lać do naszych diesli jakąś Vervę czy inne pro-paliwo, to mogłby byc dla nich szok :shock:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: kpeugeot »

jedynie przy mrozach moze ci sie parafina wytrącić z ON

ja w zimie zawsze tankuję na 1 stacji w lublinie i nigdy nawet przy -30 nie było problemu z odpaleniem auta ani jazdą

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: jezus »

lukasz30k pisze:Panowie Jak sądzicie czy uważacie czy do LJ70 silnik 2LT można lać paliwo nieco gorszej jakości? chodzi mi konkretnie o paliwo ze stacji takich jak Auchan kurde cenę maja dobrą bez mała 30 gr tańsza ropa niż gdzie indziej ale boje się by coś mi nie nawaliło od tej ropy. Mówi się że stary diesel wszystko przepali ale nie chce tego testować na moim autko wolę przemyślaną decyzje podjąć czy warto? Konkretnie chodzi mi o stację Auchan w poczesnej kolo Częstochowy.
dlaczego gorsze.... :shock: :shock: :shock:
Jak myślisz ...że taka firma jak Auchan pozwoliła by sobie na gorsze paliwo.... :idea:
dlaczego tańsze... prosta rachuba......Stacje są na ich terenie..ich własnością..kasjerki te same co przy kasach sklepu..w nocy nie czynne wiec odpada nocna zmiana..żadnego sklepu czy parówek w środku stacji.......w sumie żadne koszta utrzymania...duży ruch ...więc i ceny normalne.....a dostawcy...ci sami co do innych stacji....w Gdańsku przez pierwsze kilka lat dostawcy dowozili nieoznakowanymi cysternami....teraz bez oporu ...ze znakiem Orlen....czy inne tam....
Osobiście przez kilka lat tankowałem w miarę możliwości wszystkie swoje auta...co najmniej 500 tys km zrobione....bez żadnej awarii spowodowanej paliwem....a auta...peugeot 1.9 DW8, VW Caddy III 2.0 sdi, VW golf III 1.9 tdi, patrol k160 3.3td...i od początku obecnośći w rodzinie Toyota 80 fzj 4.5 benz/gaz.......
O jakości paliwa to właściciele innych stacji pitolą by konkurencje gnębić... :evil: :evil: :evil:

PS... nic więcejnie nie mam wspólnego z auchanem....... :mrgreen: ...ostatnio tankuje w auchan rumia...gaz o 35 gr. tańszy od stacji obok....

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: JaroFix »

A ja w swoim regionie mam "czarną listę" stacji. Auto eksploatowane na codzień do pracy bez upalania i są różnice w przebiegu na jednym zbiorniku. Co więcej, są różnice w dynamice. Generalnie najlepiej wychodzi po zatankowaniu na Statoil'u.

BTW ceny paliw to się chyba szaleju najadły ostatnimi czasy. :?

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 566
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: kmiecio »

jak zwykle jezus ma rację :mrgreen:
wracając do tematu w tej chwili 80% stacji paliw w Polsce posiada paliwo orlenowskie wliczając w to nawet BP (nie wliczając w to gazu), pracowałem we firmie to wiem, nawet głupi Carrefour(nie wiem czy dobrze napisałem) ma te same paliwa co na stacjach orlen, a są sporo tańsze więc podejrzewam że Twoja stacja też zaopatruje się na orlenie, spytaj sprzedawcy skąd biorą paliwa... co do jazdy silnika 2LT na gorszym jakościowe ON to się nie wypowiem bo nie wiem, nie próbowałem, ale rozsądek mi mówi że nie powinno być problemu, ew. lej pół na pół
pozdrawiam

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 566
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: kmiecio »

osobiście nie tankuję na Orlenie i znalazłem stację na zadupiu, która nie bierze od nich ON. Jak do tej pory nie zawodzi mnie, przy mrozach -24 nie zamarzało, a w próbkach z orlenu przy -15 była już kasza, ogólnie banda złodziei i dorobkiewiczów... musiałem wyrzucić żale... no... nie dam ch... zarobić (tak mi kiedyś kumpel na studiach powiedział gdy zapytałem się go czemu nie korzysta z MPK tylko przy -20 za..... przez miasto 5km z buta)

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: Cobra »

Praktycznie wszyscy biorą od Orlenu.... Shell. BP< Statoil.....Neste Auchon,czy Carefur...

Jest jeszcze Lotos (bardzo dobre paliwo)

Ja osobiście tankuje już od Paru lat na różnych Neste... i jestem zadowolony...

Najlepiej zrób test.... I sobie przekalkuj... Matematyka taka fajna rzecz...

Zatankuj do pełna dwa baki.... i zmierz ilość spalania i ilość km ... a później gdzieś indziej... najprościej będzie...

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: lukasz30k »

Czyli generalnie Auchan nie znaczy badziewie tylko trochę dodatkowej kasy w portfelu zostaje super dziękuję wam za rady i na bank skorzystam kalkulując sobie to rocznie zaoszczędzę ok 700zł nie jest to mało:) a najwyżej do całego baku ropy z Auchan doleje trochę nafty albo ten środek co zapobiega wytracaniu się parafiny:)

brt
Posty: 59
Rejestracja: 06 wrz 2010, 00:21
Auto: kdj95 d4d
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: brt »

normalnie temat jak z forum bmw... nawet jak zmieszasz to wg ciebie "gorsze" paliwo z opalowka to i tak sie nic nie stanie...

brt
Posty: 59
Rejestracja: 06 wrz 2010, 00:21
Auto: kdj95 d4d
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: brt »

kpeugeot pisze:jedynie przy mrozach moze ci sie parafina wytrącić z ON

ja w zimie zawsze tankuję na 1 stacji w lublinie i nigdy nawet przy -30 nie było problemu z odpaleniem auta ani jazdą

ja tankuje jedyne sluszne paliwo "placki" czyli bio i nigdy nie mialem problemu z odpaleniem.. ciut dluzej trzeba pokrecic.. norma w zimie... a niektorzy psiocza na bio ze nie wiem...

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: On ze stacji Auchan do 2LT czy warto?

Post autor: lukasz30k »

Ja słyszałem że te paliwa BIO się do aut z turbinami nie nadają a nie mówcie mi że te nasze toyotowskie silniki opał tez wytrzymują?

ODPOWIEDZ