LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: kylon »

Na huczenie Front Runnera jest prosty patent ;-) 8)

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: Emek »

Tia, ten z zatyczkami to znam :D .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: kylon »

Nie. Gumka w przedniej i tylnej belce.

DominikWB
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:43

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: DominikWB »

Emek pisze:
26 kwie 2021, 14:02
DominikWB pisze:
18 kwie 2021, 15:23
Czesc - zakladam temat bo bede przygotowywal nowego vdj 76 pod rodzinna wyprawowke i w zwiazku z tym chcialbym podpytac o kilka rzeczy kolegow z forum. Mam ok 8 lat doswiadczenia w offroad ale z g klasą, 0 z LC i niewiele w przygotowywaniu auta pod wyprawy a nie offroad w zwiazku z czym prosba o wyrozumialosc jesli pytani beda z kategorii „ojezu”.

Pytania:
1. Jakie macie doswiadczenia z dual battery system? Polecacie jakas firme / rozwiazania?
2. Jakis roof rack na caly dach do 76? Mysle o front runnerze
3. Czy ktos moze pomoc z rozwiazaniem bagaznika na 3 rowery? Myslalem o tym zeby powiesic na kolo ale jest z prawej strony wiec bedzie wystawac rower za mocno. Moze cos na swingu?
4. Jesli chodzi o zabezpieczenie podwozia to poza plytami co polecacie jeszcze?

To na start zeby sie nie rozjechalo od za duzej ilosci pytan :)
1. Mam to, uwag nie mam. Działa. IBS mam. Coś takiego. http://ibs-tech.ch/en/products/dual-battery-system.html
2. Mam Front Runnera i gdybym miał kupować to wybrałbym konstrukcję rurową a nie z profili prostopadłościennych. Chuczy, buczy i wkurza.
3. Hak. Dach wysoko i ciężko ci będzie rowery ładować.
4. Tu nie wiem bo ja mam serię. Uznałem że dokładanie żelaza do HZJ nie ma sensu bo wtedy nie jedzie.

Z inwestycjami w żelazo, snorkele, zawiasy bym się czasowo wstrzymał dopóki nie poznasz czy to ci naprawdę potrzebne. Jeżdżę HZJ76 już z 10 lat , mam wszystko w serii oprócz fotela Recaro bo oryginał łamie kości i jakoś nigdy nie odczułem potrzeby żeby cokolwiek zmieniać. Z tym że moje auto bardziej jest wyprawowe niż przeprawowe i nie pcham się w błoto dla sportu. Wszak z reguły da się je objechać :wink: . Pojeździć, obczaić a potem inwestować a nie odwrotnie. Powodzenia.

Dzieki!!

Celna uwaga z front runnerem, popatrze co jest jeszcze na rynku zalezy mi zeby pokrylo caly dach bo po namiocie zostanie troche miejsca.

Co do ibs jak to dziala na codzien jesli jezdzisz po miescie, mozna odpiac lodowki i np podlaczac je tylko na weekend? Nic im sie nie dzieje?

Na rower znalazlem fabbri gringo i jeszcze jedna firme - zakladane na kolo i po placzu :)

Ja myslalem o jakims aluminium, mniej trwałe ale zawsze to jakas ochrona

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: Emek »

Co do ibs jak to dziala na codzien jesli jezdzisz po miescie, mozna odpiac lodowki i np podlaczac je tylko na weekend? Nic im sie nie dzieje?
Przyznam że nie bardzo zrozumiałem :D .
U mnie działa to tak że lodówke wożę jak jest potrzebna. Wtedy podpinam na stałe do gniazda w kufrze. Jeździło to na wyprawach i lodówka zawsze chodziła i prądu mi nigdy nie brakło. Ponadto chyba sama lodówka ma jakiś patent że się wyłączy jak wyczuje spadek napięcia na aku ale ekspertem nie jestem.

DominikWB
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:43

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: DominikWB »

Ok dzieki. Jedyne doswiadczenia jakie mam z lodowkami to domowe i wiem ze szkodzi im odlaczanie od pradu wiec zastanawialem sie czy ja wyłączać jak jezdze na co dzien :)

DominikWB
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:43

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: DominikWB »

Jakie macie rady na docieranie auta? Olej 2x1000 potem co 10000, co tu jeszcze poza spokojniejsza jazda?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: kylon »

Nie ma czegoś takiego teraz jak docieranie auta ;-). Wymiana oleju wystarczy.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: luk4s7 »

Docierania nie ma lecz w nowym warto przez pierwsze 2k km nie przesadzać z obciążeniem i obrotami, a potem wymienić olej z filtrem. Koszt żaden, upierdliwość żadna a jak internety pokazywały na przykładzie nowego BMW, coś tam z tego oleju zawsze się wypłucze. Taka operacja na pewno nie zaszkodzi.
No i wiadomo - co kto woli i jakie ma podejście. Według producenta nic takiego nie jest wymagane.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: tadeo »

Ja wymieniłem olej, dokładniej Kylon mi wymienił po jakiś 4 tysiach (naczytałem się na forach o nie wiadomo jakich śmieciach itp)
Filtr paliwa padł od razu, bo w Arabowie zalali jakimś bida dieslem i w pierwszą zimę zamarzł na amen. Więc polecam od razu.
Kylon mi również doradził i wykonał prawidłowy montaż snorkela fabrycznego, bo jest zmontowany nieszczelnie.
I tyle.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: Emek »

Ten zamarzający filtr to klasyka juz chyba. U mnie to samo. Od czasu wymiany nigdy się nie zdarzyło. U mnie nie ma jeszcze 100K na blacie więc zakładam że wciąż na dotarciu.

DominikWB
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:43

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: DominikWB »

Dobry punkt z tym filtrem! dzieki

benek1
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2017, 10:55
Auto: GRJ76
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: benek1 »

ad1: mam benzyne i sie nie wypowiadam
ad2: moze pojezdzij bez jest ciszej, mniej pali i mniej buja a bagaznik jest duzy
ad3: na hak
ad4: nigdy w zadnym aucie nie mialem
A jak wrazenia pasazerow siedzacych na tylnim siedzeniu po paru godzinach tluczenia sie po dziurach?
To jest najslabszy punkt tego auta. A tak to naprawde fajne

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: tadeo »

Plota niesie, że LC 70 na 2022 ma z tyłu sprężyny zamiast resorów.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: LC 76 / rodzinna wyprawowka / 2021

Post autor: RAT »

Tadeusz i ma skrzynie 6 biegową a tego wcześniej chyba nie miała :)

ODPOWIEDZ