Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 478
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: tynio »

Witam postanowiłem sobie pojechać w teren ale pech chciał ze znalazłem się na autostradzie więc co mowie przyspieszę he i tu jak jadę do 100 to ok ale jak przekroczyłem 110 to od razu podskoczyła temperatura silnika i pytanie czy to normalne nie ze chce się ścigać :D
Załączniki
do 100
do 100
ponad 100
ponad 100

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: BOCIAN »

Miałem tak w Disco ...
Miałem mikro pęknięcia między 2 gniazdami zaworowymi.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: Rokfor32 »

Chłodnica do śmietnika. Skorodowana, zatkana wewnętrznie - nie ma to znaczenia - po prostu ma już za małą wydajność. w klekotach z wtryskiem pośrednim lawinowo rośnie ilość ciepła odprowadzana do układu chłodzenia, jak wylatują z obszaru max sprawności (w obrotach). A to oklice 2,5 tysia dla tego motora ... :wink:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: Heniu »

a wskaźnik ciśnienia oleju działa? bo nie widać aby chciał... przypadłością J7 jest jednoczesny wzrost wskaźnika temperatury i poziomu paliwa do max i powrót, jakiś tam pierdoła za to odpowiada i jak mnie pamięć nie myli to user "stopa" to opisał. Ale podepnę się do tematu bo moja chłodnica ma pomału dość i pytanie czy kupić nowy zamiennik czy wymienić sam wkład np na większy bardziej wydajny itd

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: kpeugeot »

a opony masz jakie?

na Mt 33x10,5 do 100 sie nie grzeje
na siemxowatych 34 cale do 80 sie nie grzeje :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: Rokfor32 »

Są różne szkoły. Można wymienić sam rdzeń, jak kolektory są sensowne (bywają popękane), można zamówić chłodnicę alu dorabianą na wzór - są o nich dobre opinie. Można kupić chiński zamiennik - kosztuje tyle, że nawet jak by ujowy był - to strata niewielka. :wink: I mozna zanabyć ori w aso - niby drogo, ale jest jaka ma być wydajnościowo, i starcza ... no ile lat maja Wasze strucle? to właśnie na tyle ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: kpeugeot »

jest jeszcze opcja używki z anglika, mozna trafic fajna za sensowna kase

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 478
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: tynio »

oponki mam 33 a i zastanawiam się czy halogeny jak bym z zderzaka zdoił to coś pomoże bo jednak dolot powietrza jest ograniczony

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: Heniu »

Ja mam z przodu Warna 8274, który tak w połowie blokuje przepływ powietrza przez chłodnicę i pomimo tego temperatura utrzymuje się w normie. Mam termostat, który otwiera się przy niższej temperaturze- są dwa rodzaje z tego co wiem. Ale zauważyłem ostatnio wzrost temperatury tak ciut powyżej połowy wskaźnika jak miałem na holu auto (Scenic) pod górkę :) , więc wyraźnie wydajność układu spadła. Mam 33x10,5 MT.

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: Fazi »

Weźcie pod uwagę, że na zewnątrz też jest cieplej :)

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: BOCIAN »

1. możesz jeszcze spróbować układ "odszlamować" i "odkamienić"
- zlej obecny płyn
- wsadź szlauf z bieżącą wodą, przepłucz kilka razy
- kup w gospodarczym saszetki z proszkiem do odkamieniania czajników i żelazek, wsyp 1 saszetkę na 1litr płynu w układzie wprost do chłodnicy
- przejedź się autem, ale tak porządnie żeby się nagrzał i popłukał - 15-30km
- zlej to całe ścierwo, co było w środku,
- wypłukaj ponownie wodą i szlaufem, dobrze wypłukaj
- zalej płynem, koncentratem itd.
- zrób inspekcję zewnętrzną chłodnicy, czy aby nei jest zaszlamiona między żeberkami, jeśli jest:
- kup płyn do mycia szyb lub usówania komarów z szyb samochodowych, spryskaj uczciwie chłodnicę z zewnątrz, następnie
- karcher i jedziesz do czystego, uważając by nie pogiąć lemeli chłodnicy

2. nie mniej jednak - ja jestem zwolennkiem teorii, że to może być usterka głowicy, zacznij jednak od wyczyszvczenia, ewentualnie wymiany chłodnicy

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: MaxLux »

Najefektywniej odsyfia sie chlodnice przez wstawienie jej na pare dni do wody z detergentem - ladniej i szybciej odpada niz po myjce cisnieniowej.

sprawdz tez wiskoze bo w wiekszosci naszych dziadkow po prostu nie dziala spinanie tylko kreci wiatrak na jalowo co w nornalnej eksploatacji przy czystej chlodnicy wystarcza ale przy zasyfionej chlodnicy juz dzwiga wskazowke do gory.

Aha - nie jezdzij z tak niesprawnym ukladem ! - to ze wskaznik pokazuje pod czerwone moze w rzeczywistosci juz oznaczac przegrzanie silnika

RADZILLA
Posty: 81
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:43
Auto: LJ 70
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: RADZILLA »

Ja takich predkosci nie osiagam ale moge gnoic auto w blocie i takiej temperarury ni zlapie wiec szukaj cos jest nie tak.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: hashid »

może być wspomniany problem elektryczny - jakaś zworka czujnika ciśnienia oleju i temperatury - objawia się równoczesnym chwilowym podniesieniem wskazówek i potem opad... takie zjawisko obserwuj. ja wtedy wymieniłem czujnik ciśnienia bo padł, nie pomogło
w drugiej kolejności chłodzenie - czyściłem chemią układ chłodzenia silnika - silnik+chłodnica (zew i środek)... kupa roboty ale do ogarnięcia dla humanisty. W efekcie tak dobrze to zrobiłem, że wyczyściło wszystko, także to co zalepiało dziury... chłodnica podciekała bo była przeżarta w kilku miejscach, łatanie było tylko półśrodkiem i wyrzuceniem kasy bo pojawiały się kolejne wżery. Kupiłem całkiem dobrą chłodnicę z rozbitka. Układ się uszczelnił, jest czysty i problem ustał.
Teorii wiele. Pożytek z prac będzie taki, że kilka podzespołów zregenerujesz ;).
Powodzenia.

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 478
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Temperatura silnika wzrasta przy dużej prędkości lj70

Post autor: tynio »

czyli można poczyścić i to silnikowi nie zaszkodzi (uszczelki wytrzymają) a najlepiej wymienić chłodnice

ODPOWIEDZ