most tylny hzj 70 pytanie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Addams »

Kto Ci to składa teraz?
Warto chyba jednak oprzeć się o fachowca, no i poszukać faktycznie mostu z BJ70, lub J4, z dużą główką.
Fachowca potrzebujesz do ustawienia przekładni, przy dużych kołach i agresywnym stylu jazdy to kluczowa sprawa.

Awatar użytkownika
Olinunieniu
Posty: 61
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:14
Auto: hzj 70 4,2TD bogger 39,5
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Olinunieniu »

dodaje foty
Załączniki
pier 3.jpg
pier2.jpg
glowka pierscien.jpg

Awatar użytkownika
Olinunieniu
Posty: 61
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:14
Auto: hzj 70 4,2TD bogger 39,5
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Olinunieniu »

ciag dalszy fot
Załączniki
pier 5.jpg
pier 4.jpg

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: kylon »

Blaszki zabezpieczające wcięło to się odkręciło. ie wspomnę już o rozwaleniu otworów i braku osiowości.

Awatar użytkownika
Olinunieniu
Posty: 61
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:14
Auto: hzj 70 4,2TD bogger 39,5
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Olinunieniu »

tak blaszek wogole nie bylo.a montowali to goscie co zamawiali u Ciebie w 2008 roku przelozenia

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: kylon »

Kto to montował tego już nie wiem.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Rokfor32 »

A skąd patent z podkładką pod talerz? niewłaściwy typ ARB do tej główki?

Bo to musiało wymagać zastosowania znacznie dłuższych śrub, niż fabryczne. Chyba że poszły fabryczne, a podkładek zabezpieczających nie dali - żeby choć zwój gwintu więcej łapało ... :wink:

Awatar użytkownika
Olinunieniu
Posty: 61
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:14
Auto: hzj 70 4,2TD bogger 39,5
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Olinunieniu »

powiedzcie panowie czy teraz do przodu moge wlozyc glowke z lj 70 7,5 cala lub sam talez z atakiem ??i czy blokada arb bedzie pasowac?? bo z tego co mowicie mam teraz 8 cali glowke...
czy zmienic dwie glowki tyl i przod na orginalne od hzj czyli 9,5 i 8 na przelozenie 4.10
pozdro

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Rokfor32 »

Zmienić przedni most na 9,5". Zapodając takowy most z BJ70 - masz temat plug and play.

Używasz dużych kapci, i klekota z dużym momentem bezwładności - a auto jeździ raczej mało delikatnie. Zatem dowolna przekładnia 8" (z dowolnym przełożeniem) ma szansę, i to sporą, na szczeźnięcie.

To ARB, co tam siedzi - to nie jest prawidłowe do tej główki. Acz nie mam za wiele do czynienia z tym typem blokady - niech sie mądrzejsi wypowiedzą - ale nie sadzę żeby w komplecie z blokadą szedł jakiś pierścień dystansowy.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: proto »

Olinunieniu pisze:powiedzcie panowie czy teraz do przodu moge wlozyc glowke z lj 70 7,5 cala lub sam talez z atakiem ?
Doraźnie możesz użyć całej główki 8" ( a nie 7,5" jak piszesz) z LJ , lub też użyć tylko talerza i ataku które jakoś da się dopasować do blokady ARB za pomocą "rzeźby" co widać na twoich zdjęciach ale mam już na sumieniu 3 przednie dyfry 8" na kołach tylko 36" :mrgreen: więc i u ciebie długo to nie pociągnie :(
Olinunieniu pisze:czy zmienic dwie glowki tyl i przod na orginalne od hzj czyli 9,5 i 8 na przelozenie 4.10
Taka podmianka to też tylko półśrodek, wciąż zostaje z przodu 8" a przełożenie w HZJ7x to wcale nie popularne 4,10 ( 41/10) tylko 4,11 (37/9) i w razie kolejnej draki wcale tak łatwo go nie dostaniesz :oops:
Dodatkowo zwiększysz obciążenie sprzęgła i układu napędowego prawie o 20% :?

Zestaw marzeń dla ciebie to mosty które kiedyś miał ( a może jeszcze ma :roll: ) Gałka z BJ73 VM
Przód i tył 9,5" oraz przełożenie Genuine Toyota 4,56 8)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Rokfor32 »

Ten "zestaw marzeń" to byłby - jakby takowe mosty z blokadami fabrycznymi były ... :mrgreen:

Rura mostu z BJ75 mi została - nie mam jeszcze dla niej pomysłu, więc może bym i się z nia rozstał. Ale - to rura. Główka i przekładnia - a w szczególności z blokadą (fabryczną, czy ARB) - to już temat trudniejszy do znalezienia. No i - przekładnie 4,88 to trza zza wody zassać :wink:

A - i do rury z BJ 75 idą inne półosie, niż do wersji LD (mimo że most ma taką samą szerokość). Ta krótsza przychodzi dłuższa o chyba 3 cm - i odwrotnie z długą. W porównaniu do mostu z LJ. Jak w porównaniu do HZJ (z przekładnią 8") - nie mam danych.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: proto »

Rokfor32 pisze:W BJ idą inne półosie, niż do wersji LJ .
Zakładając główkę z LJ zakładamy też półosie z LJ i pasuje... 8)
...lub nie :mrgreen:
Poszperaj " Rocky " w dziupli za tajlami to może znowu zrobimy taką komplementację o której nawet sam pan Toyoda nie śnił :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Addams »

Gałkowy most tylny jeździ u mnie w Pazdzierzu, ale o ile pamietam ze zmienionym przełożeniem. Może zestaw który tam był ma gdzieś Kylon na półce jeszcze. A przedni most może Jasiu jeszcze mieć

Awatar użytkownika
Olinunieniu
Posty: 61
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:14
Auto: hzj 70 4,2TD bogger 39,5
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Olinunieniu »

mam dwie opcje do zdobycia mosty oryginalne z hzj czyli 9,5 tyl i 8 przod z przelozeniem 4.10 lub 4.11 nie wiem dokladnie. lub glowka z lj 70 czyli jest tam prawdopodobnie 7.5 cala wolalbym pokombinowac z ta glowka od lj czyli przelozyc atak z talerzem do mnie na przod (most 8) czy to przypasi z lj 70??? czy arb przypasuje???
innnych czesc nie mam do zdobycia wiec pytam czy cos przypasuje z tego?? moze atak i talez z lj 70 jest taki sam jak u mnie?? wie ktos?

Awatar użytkownika
Olinunieniu
Posty: 61
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:14
Auto: hzj 70 4,2TD bogger 39,5
Kontakt:

Re: most tylny hzj 70 pytanie

Post autor: Olinunieniu »

a moze w lj 70 jest glowka 8 cali?? bo dzwonie do faceta mierzy mi wymiary i sa jak u mnie na przodzie gdzie ja mam 8 cali glowke...
to male różnice wiec nawet przy mierzeniu mozna sie pomylic... albo co zmierzyc zeby dokladnie wiedziec??

ODPOWIEDZ