Jak wymienić mechanizm wycieraczek???

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
retet
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2009, 11:24
Auto: HDJ8,4.2TDManuBlo'93
Kontakt:

Jak wymienić mechanizm wycieraczek???

Post autor: retet »

Witam!
Może ktoś pomoże! Wycieraczki miały coraz większe luzy na lewej - teraz w śniegu (zwiększony opór)padła mi lewa całkiem - śladowe ruchy, czasami zaczepia o prawą - pewnie wyrobione buksy na drążkach mechanizmu.
Kupiłem kpl. mechanizm z ośkami z rozbiórki anglika do przeróbki, tylko nie wiem jak wymontować to ustrojstwo ?
W manualu brak info. Domyślam się ze trzeba odkręcić blachę zewn spod szyby przedniej, i co dalej?
Od spodu deski zegarów fatalne dojscie - klima itd. Czy jest jakiś patent?
PILNE!!!

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: Jak wymienić mechanizm wycieraczek???

Post autor: rudydh »

musiasz wykrecic silniczek i sciagnac z wieloklinu i potem wycieraczki sciagasz i poszybie i wyciagasz gora pzodr

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Jak wymienić mechanizm wycieraczek???

Post autor: fazi1973 »

ze jak ?!
mozna jeszcze raz dokladniej poprosic o instrukcje de-montazu ... bede wdzieczny
wycieraczki zdemintowac (piora) pozniej ta blache dluga co przykrywa wycieraczki odkrecic a jak sie dobrac do tego silnika od wycieraczek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak wymienić mechanizm wycieraczek???

Post autor: kylon »

Otwierasz maskę. Stojąc przed przodem samochodu masz silniczek wycieraczek po prawej stronie na podszybiu. Rozpinasz kostkę. Odkręcasz cztery śrubki M8 i w cudowny sposób masz go odkręconego od powierzchni umocowania ;-). Potem tylko nakrętka od mechanizmu i gotowe ;-)

ODPOWIEDZ