Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Dubaj?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: tadeo »

Kupiłem w Carsdubai VDJ76 w 2017.
Na auto czekałem dłużej o dwa miesiące.
Zamówiłem ciemnoszarą a przyszła srebrna.
Ciemnoszara trafiła do kolegi co zapewne "dał więcej" :)

Umowa to 30% zaliczki reszta po odbiorze w rzeczywistości 100% przed odbiorem.
Zaufałem i zapłacilem, bo nie bylem pierwszy w ramach odsetek karnych dostałem karnister:)

Właściwie to nie ma innego źródła. Niemcy ściągają tylko GRJ (benzynę).

Więc narzekanie jest nie na miejscu, skoro towar deficytowy i Carsdubai o tym wie.

Ogarnięta przez Wyprawa 4x4 i nie ryzykowałbym gdzieś indziej.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: kylon »

O widzisz Tadeo o kolorze nie wiedziałem. O spóźnieniu tak. Z resztą Sebastian też wtedy czekał. Teraz przyszły trzy w miarę sprawnie. Dwie kolejne chyba już w porcie.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: tadeo »

kylon pisze:O widzisz Tadeo o kolorze nie wiedziałem. O spóźnieniu tak. Z resztą Sebastian też wtedy czekał. Teraz przyszły trzy w miarę sprawnie. Dwie kolejne chyba już w porcie.
a bo w sumie bardziej jestem ze srebrnego zadowolony:) to nie gderam..

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Ak80 »

A czy ktoś badał temat sprowadzenia takiego auta z JP? Niekoniecznie nową ale np. Kilkuletnią... Opłaca się?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: kylon »

Tam nie ma tych samochodów i jeszcze kierownica nie po tej stronie.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Rokfor32 »

Jak już - to z Rosji. Ponoć Białoruś też jest osiągalnym źródełkiem.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: kylon »

Kocham te cudowne porady bez potwierdzenia. A może z Zambezi bo słyszałem że tam tanio wychodzi.
Panowie. Ogarnijcie. Sprowadźcie a potem piszcie. Nie jeden już próbował HZJ czy VDJ ciągnąć a potem grzecznie kupował tam gdzie ona są do kupienia.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Rokfor32 »

Podałem te lokalizacje, bo są to jedyne kraje w europie kontynentalnej które ściągają poza wersjami europejskimi również wersje arabskie, przez sieć dilerską. I na przykład było to jedyne właściwie źródło (poza importem z arabowa) na J200 z benzyną, po temu jak toyota przestała te modele oferować w UE (GRJ200 chyba nigdy nie było w ofercie).

Natomiast czy jest to temat opłacalny, i jak wygląda logistyka takiego importu - to już zupełnie inny temat.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: tadeo »

kylon pisze:Kocham te cudowne porady bez potwierdzenia. A może z Zambezi bo słyszałem że tam tanio wychodzi.
Panowie. Ogarnijcie. Sprowadźcie a potem piszcie. Nie jeden już próbował HZJ czy VDJ ciągnąć a potem grzecznie kupował tam gdzie ona są do kupienia.
Potwierdzam.
Albo dubaicars, albo coś z mobile.de ale tam mtanio nie będzie i tylko HZJ lub GRJ.

Próbowałem sam zorganizować zakup w Dubaju z transportem do Polski, poddałem się. Koszta nie policzalne, czas niepoliczalny. I ryzyko zarejestrowania auta w PL.
Warto za to komuś zapłacić niż samemu zrobić zonga i utknąć gdzieś z autem w dupie.

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Ak80 »

A czy występują nowe 70tki, krótkie, w wersji że ściąganym dachem? Taki jak mój poczciwy lj73.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: kylon »

Nie. Jest jedna na mobile de z 2010 roku za 46 tyś Euro. Jest to wersja limitowana z plandeką no i krótka jak J70. Już nie ma takich.

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Ak80 »

Ok. W takim razie ostatnie pytanko w temacie.
Zakładając że zdecyduje się na auto z np. Dubajcars, co potem z częściami?zamawiam w ASO czy z ebaya, bo w Polsce niedostępne? Części mechaniczne, elektryczne bądż blachy.
Gdyby nie było możliwości z ASO oraz nie było oficjalnego przedstawicielstwa lub choćby dystrybutora krajowego a zrealizacje trwały kilka tyg., to temat odpuszczam.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Rokfor32 »

W aso toyoty zamawiasz części po numerze OEM. Nie ma najmniejszego znaczenia, na jaki rynek zbytu było dane auto - conajwyżej system wypluwa, że część nie jest dostępna w Warszawie/Belgii (czyli dostępność do 3 dni dla większości gratów do modeli EU), a "producent", z czasem oczekiwania około 2 - 3 tygodnie.

Aso, a raczej mniej kumaci sprzedawcy mogą mieć problem z wyszukiwaniem po vin, bo oprogramowanie serwisowe na EU może nie obejmować tych modeli - ale jak wyżej: załatwia się to wyszukując samemu numery OEM po ogólnie dostępnych epc w necie. Dla przykładu - toyodiy.com ma pokrycie z epc w aso na poziomie 99,99%. Wliczając pokazane tam ceny referencyjne.

W aso system wyszukiwania i system zamawiania gratów to dwa osobne systemy - temu nawet jak sprzedawca Ci powie, że nie może takiego auta po vin wyszukać - to po wprowadzeniu odpowiedniego numeru OEM części pokazuje sie normalnie dostepność, i czas realizacji. Powyższe dotyczy nie tylko modeli z rynków poza EU - dotyczy też Lexusa. Już od paru dobrych lat te firmy sa rozdzielone, i wyszukiwanie po vin lexa w aso toyoty nie działa. Ale jak się poda numer oem bezpośrednio - to są dostępne wszystkie (lub prawie wszystkie) graty do lexa przez aso toyoty :wink:

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: Ak80 »

Dzięki za naświetlanie sprawy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś z forum kto sprowadza Toyoty z JP lub Duba

Post autor: kylon »

Możesz iść do ASO. Możesz w zasadzie kupować wszędzie.
Serwisuję większość tych aut. Zazwyczaj mam conajmniej jedno na warsztacie a tak jak teraz 3.
Części są bez problemu dostępne - wszystkie!!!. Oryginały i bardzo dobre zamienniki z Japonii.
Mam albo na półce albo sprawnie z różnych stron świata.

ODPOWIEDZ