Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: Templar »

Znienacka podczas jazdy zapaliła się w LC150 kombinacja: mrugające Multi-terrain Select, ciągły ABS i ciągły Vehicle Stability Control OFF indicator.
Jakaś sugestia na szybko, co się mogło urwać?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: luk4s7 »

Będę szczelau - auto się popsuło
A poważniej to widziałem podobny objaw w 4Runner kiedy czujnik ABSu się skończył w jednym kole. Jeśli dobrze pamietam to był on zintegrowany z łożyskiem i to ono było problemem. Proszę jednak nie brać tej integracji na poważnie bo mogę coś słabo pamiętać.

Myśle że „czeba na kąkuter” jechać

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: Templar »

Też mi coś mówi że to może być ten czujnik... Liczyłem że może ktoś napisze "nacisnąłeś jełopie ten trzeci guzik od lewej. Naciśnij jeszcze raz to zgaśnie".
No nic- auto na szybko pewnie poleci w przyszłym tygodniu do ASO- zaraz majówka i wyjazd a nigdzie nie ma terminów... :/

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: rolkos »

Nie masz ELM 327? Nie jest to najlepsze narzędzie diagnostyczne, ale kosztuje grosze i kod odczytasz, może się przydać na dalszych wyjazdach.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: Templar »

Mam, ale nie widzi wszystkich błędów. U mnie w hiluxie np ABSu ani nie widział, ani tym bardziej nie pozwalał na skasowanie. Tylko błędy silnika...

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: rolkos »

U mnie w 120 i FJ widzi błędy ABS

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: Templar »

Tak jak pisałem... działa dość losowo w zależności od modelu. W Avensisie nie widzi nic...

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Kontrolki LC150... Pomoc w identyfikacji

Post autor: stachu_l »

Samo ELM 327 to dość prosty interface i jak fizycznie odbiera i nadaje informacje na OBD to powinien widzieć wszystko co daje producent auta ale także oprogramowania. Jeżeli program nie zapyta o ABS to go także nie wyświetli.
Ja używam ELM w wersji BT i telefon z aplikacją ELMScanToyota w wersji płatnej i pokazuje w 120 wiele ECU. Głównie interesowało mnie zawieszenie TEMS i tam mogłem odczytać wysokość sterować ręcznie zaworami i kompresorem (takie testy po kilka sekund). W innych ECU także pokazywał wiele parametrów ale nie pamiętam co było dostępne przy ABS.
Wygląda na to, ze ELMScanToyota "wie" dość dużo (ale może nie wszystko) o ECU stosowanych przez Toyotę natomiast zauważyłem, że brakuje mu opisów błędów - wyświetla dla nich tylko kody. Kod jednak daje się odszukać w necie albo jeszcze lepiej w RM (Repair Manual) od danego układu. Np dla TEMS ELM wyświetlał wiele kodów bez opisu ale w RM jest tabelka na całą stronę z kodami i opisami oraz odsyłaczami gdzie jest opis jak potwierdzić diagnozę i naprawić.

ODPOWIEDZ