Mocowanie oryginalnych progów '00

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: pku »

Cześć,

Poszukuję informacji, a najlepiej fotek, jak były mocowane oryginalne progi w J9x.

Moje obecne, dorabiane, po 12 latach i 100kkm zjada rura i chcę przywrócić oryginały.
Zarówno moje oryginalne progi jaki i ich śrubki poszły się .... w czeluściach pewnego warsztatu - dlatego muszę wszystko odtwarzać.

Mam już prawie nówki (!!!) progi oraz zakupiłem zestaw śrub które widać na fiszkach (na dole po lewej, fiszka może być nie ta ale w j9x zasada jest taka sama)

Obrazek

No i tu jest zgrzyt bo, jak widać, śruby (5 szt na stronę) nie mają nakrętek na fiszce ( i w realu też przyszły bez).

Pytanie jest więc do czego są przykręcone te śruby. Miejsce mocowania w karoserii to tylko otwór w blasze, bez gwintu.

Idealnie byłoby gdyby znalazł się ktoś miły i wkleił zdjęcia trzech oryginalnych łap w miejscu mocowania do karoserii, najchętniej właśnie od strony gwintu tych śrub ...

Coś tam musi być ....

Dzięki z góry za pomoc.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: rolkos »

Otwór w blasze masz bo przy odkręcaniu zerwały się pewnie przyspawane z drugiej strony nakrętki. U mnie tak się stało z jedną śrubą, na oko wygląda że tak miało być, a w praktyce zerwana nakrętka. Pewnie skończy się na nitonakrętkach.

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Re: Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: pku »

Otwory w wypustach z karoserii są dokładnie gołe, po prostu otwór w blasze, i nie mają śladu urwanej nakrętki ...
Jedynie na uszach stopni są po dwie nakrętki na stronę.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: rolkos »

Dokładnie tak to wyglada, jest otwór w blasze od środka szła nakrętka i była cyknięta w 4 miejscach. Po zerwaniu wygląda jakby tam nigdy nic nie było.

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Re: Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: pku »

Ale nie wierze żeby gość który to rozkręcał urwał wszystkie 10 nakrętek na 6 "uszach"

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: rolkos »

Korozja robi swoje. Odkręcałem to i naprawdę nie trudno urwać. Dodam że mocowania u mnie były w dobrym stanie nie skorodowane na wylot, a i tak łatwo było urwać nakrętkę.

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Re: Mocowanie oryginalnych progów '00

Post autor: pku »

Auto miało 5-6 lat jak to było odkręcane, dzisiaj uszy /te w karoserii/ są nadal jak nowe ...
Poczekajmy na kogoś kto zrobi zdjęcie ...

ODPOWIEDZ