Ciekawa próba kradzieży samochodu

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Ciekawa próba kradzieży samochodu

Post autor: luk4s7 »

Waśnie wpadł mi w ręce ciekawy artykuł niejako z mojej branży i kręgu zainteresowań. Jest on napisany w języku dość obcym ale jak zauważyłem wiele osób sobie z nim radzi.

Streszczenie po polsku brzmi tak: złodzieje próbowali ukraść samochód BMW wyposażony w alarm który powiadamia call center które to powiadamia policję.
Kradzież auta jest więc trudna bo ma się na karku policję w ciągu kilku minut (akcja dzieje się w Holandii).
Złodziej więc wybija szybę i uszkadza (również) alarm oraz znika.
Policja przyjeżdża, budzi właściciela, sprawdzają że to tylko wybita szyba.
Rankiem gość jedzie wymienić szybę i widzi błędy na desce.
Jeśli nie naprawi auta, a tylko wymieni szybę, auto zniknie następnej nocy kiedy to już samochód nie powiadomi służb.

Sprytne, co?
Podobno to pierwszy taki przypadek w historii BMW. Tak przynajmniej zgodnie twierdzą dealerzy po konsultacji z centralą BMW.

Polecam całą lekturę https://mrooding.me/a-dutch-first-ingen ... 7f49a96ec8

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ciekawa próba kradzieży samochodu

Post autor: rolkos »

To nie prościej użyć tzw.eliminatora GSM. Urządzenie nadaje sygnał na częstotliwościach GSM przez co nie ma możliwości wykonania połączenia.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ciekawa próba kradzieży samochodu

Post autor: luk4s7 »

Nie wiem. Ale jak będę kradł to pewnie spróbuje
Może z jakichś względów się to nie sprawdza? Na przykład w okolicy gęsto pokrytej BTS’ami nie da się skutecznie zakłócić sygnału? A jeśli tak to aparatura zajmuje pół ciężarówki? To wszystko generuje dodatkowe koszty i komplikuje cały proces.
Nie mam pojęcia. Ciekawa jest sama dwustopniowa metoda kradzieży.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Ciekawa próba kradzieży samochodu

Post autor: dohap »

Nadajniki gpsowe zagłusza lub usuwa sie w kilka minut, montowanie tego to strata poeniedzy. To dziala caly czas i znalezienie pod deską jest kwestią minut. To jest technologia do monitorowania czy pracownik po klientach jezdzi. Jedyne co sie sprawdza to nadajniki radiowe aktywowane po kradziezy. Problem taki, ze jak nie wiesz ze Ci auto ukradli bo np na wakacjach jestes to klops. A prosciej czy nie prosciej- z Gdanska ostatnio za gosciem jechali zeby landka spod sklepu zabrac w Warszawie.

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Ciekawa próba kradzieży samochodu

Post autor: CooL »

Prawdę mówiąc to atak jeszcze nie dopracowany, bo choinka na desce się pojawia. Czyli masz szansę przestawić samochód do dealera na parking przed serwisem, albo na jakiś strzeżony. Myślę, że następny krok to wykluczenie choinki na desce przez wgranie jakiegoś modowanego softu.
Właściciel naprawi szybę a następnej nocy albo każdej dowolnej, podjadą panowie i otworzą kluczykiem jak swój...

ODPOWIEDZ