Lift w 125 i wyleciał smar z przegubu ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift w 125 i wyleciał smar z przegubu ?

Post autor: kylon »

No teraz to widać. Przód jest za wysoko.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Lift w 125 i wyleciał smar z przegubu ?

Post autor: oradek »

Radzę wymienić. Jazda na takim wynalazku jest niebezpieczna. Dziwi mnie, że Zibi coś takiego sprzedaje do LC, ale w sumie opis jest, jako "uniwersalne" czyli do wszystkiego, więc do niczego.

Bardziej do zmoty niż cywilnego auta to rozwiązanie. Chociaż trochę niepoważne ze strony sprzedawcy. Radzę reklamować, jako produkt niezgodny z umową, który nie nadaje się do użytku. Miał dać 2 cale liftu a dał 4, więc w ciągu 2 lat od zakupu masz prawo zwrotu i odzyskania całości pieniędzy. Jeśli od razu sprzedawca nie zwróci pieniędzy to zapłaci dodatkowo potem odsetki oraz koszty twojego adwokata i sprawy w sądzie. Sprawa jest dość prosta.

http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/niezgodny.html

Jeśli nie chcesz reklamować, to może ktoś od ciebie odkupi, żeby strata była mniejsza. To jest "uniwersalne, cudowne, chińskie ustrojstwo", więc do patrola pod 35 calowe koła, będzie, jak znalazł, więc chętny się znajdzie.

W Twoim aucie jazda z zawieszeniem w takim stanie to dramat i proszenie się o kłopoty. Gwałtowny skręt przy większej prędkości na prostej, równej drodze i może być słabo. Tak samo na każdym trawersie ryzyko boczka I rolki. Drożej wyjdzie naprawa karoserii niż wymiana zawieszenia. Nie wiem, jak to nurkuje przy hamowaniu czy, jak się wyhyla przy skręcie, ale nie może to być bezpieczne.

Przed kolejnym zakupem radzę zasięgnąć opinii na forum.

Nie polecam brać, tego "co mi się wydaje" tylko to co będzie pasowało. Terrain Tammer robi genialne zawieszenia i nie jest to w przeciwieństwie do np OME czy tego co kupiłeś, chińska masówka z gównolitu, tylko części z dożywotnią gwarancją, na których jeździ się dużym autem, jak małą osobówką. Na starym zawieszeniu jeździłem ostre zakręty Maks 50 km a na TT mogę spokojnie 80. Różnica w pozostałym zakresie też prawie 100%

Tak na marginesie i nawiązując do innej dyskusji - ciekawe, które zawieszenie z dostępnych na rynku, ma homologację w ogóle i które ma homologację konkretnie do modeli aut produkowanych po 2007 roku. Ja obstawiam, że żadne, poza oryginałem.
Zapewne żaden ze sprzedawców nie będzie chciał się wypowiadać w tym temacie, chociaż tym, że jakieś ledy niby mają homologację (chociaż nie do danego auta i nie jako światła drogowe, tyko robocze) to się wszyscy chwalą :)

Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Lift w 125 i wyleciał smar z przegubu ?

Post autor: Heniu »

TÜV na Europę mają zawieszenia Dobinsons , min. do Toyot model J100, J12, J15, J200 i Hilux i to na każde poszczególne elementy wchodzące w jego skład. Póki co w Polsce nikt nie wymaga takiej dokumentacji ale rynki zachodnie i skandynawskie jak najbardziej.

Awatar użytkownika
pit202
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2018, 16:15
Auto: TLC125 -> GX470

Re: Lift w 125 i wyleciał smar z przegubu ?

Post autor: pit202 »

wymienie wymienie , chociaż wygląda kozacko , dzięki za wpisy .

Awatar użytkownika
pit202
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2018, 16:15
Auto: TLC125 -> GX470

Re: Lift w 125 i wyleciał smar z przegubu ?

Post autor: pit202 »

na stronie : http://www.tlacruiser.com/front_wheel_a ... t-527.html

znalazłem taki obrazek :
Obrazek
Obrazek

mam małą pewność że to odnosi się do J125 , czy ktoś może to potwierdzić lub podać mi jakieś namiary które będę mógł sprawdzić i pomierzyć u siebie ?

ODPOWIEDZ