Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Moderator: luk4s7

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Post autor: mazmac »

Witam,
Pytanie dotyczy J95 z silnikiem D4D 3.0 TD z 2001. Zaobserwowałem że kapie z króćca w obudowie silnika poniżej filtra oleju płyn chłodniczy. Nie są to jakieś duże wycieki, prawdopodobnie jest tak od zakupu auta w czerwcu, ale zastanawia mnie, czy da się coś z tym zrobić. Wygląda na to jakby brakowało jakiegoś przewodu wpiętego w ten króciec. Załączam zdjęcie z zaznaczonym tymże króćcem i proszę użytkowników silnika D4D o sprawdzenie jak mają w swoich autach. Czy też ten króciec jest bez wpiętego przewodu, czy może inaczej. Za wszystkie info z góry dziękuje
Maciej
Załączniki
2018-09-08-08.57.06_small.jpg
(250,47 KiB) Pobrany 49 razy

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Post autor: Rokfor32 »

To jest króciec do wypuszczania chłodziwa z bloku. Zakłada się tam wężyk albo nie - zależy czy się chce chłodziwo wypuścić do pojemnika - czy na glebę ... :wink:

Odpływ jest blokowany tą śruba obok, widoczną na zdjęciu. I to ona odpowiada za szczelność - możesz ją spróbować dokręcić, a najlepiej wykręcić, i dokręcić ponownie.

Jak jest wszystko dobrze, to tam nie ma być żadnego wężyka - i oczywiście nie ma prawa kapać.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Post autor: mazmac »

Dzięki za info, znaczy że tak powinno być. A tam pod tą śróbką jest jakaś uszczelka? Jest taka możliwość że ona puszcza płyn czy samo dokręcanie rozwiąże problem. Próbowałem nawet tą śrubę dodokręcić jednak ani drgnie, Użyłem do tego takiej małej grzechotki w obawie zęby nie urwać. Masz jakiś patent jak tą śrubę ruszyć

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Post autor: Rokfor32 »

Nie ma uszczelki, to jest doszczelniane w gnieździe stożkowym.

Nie ma żadnych spec patentów - WD40, ewentualnie delikatne podgrzanie. I - najpierw trzeba odkręcić, a potem ponownie dokręcać.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Post autor: kylon »

Chyba że już jest mocno skorodowana i cieknie na wżerach mimo dokręcenia. Możesz wtedy użyć taśmy teflonowej. Pamiętaj tylko że jej odkręcenie spowoduje spuszczenie płynu z bloku.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Silnik D4D cieknie płyn chłodniczy z obudowy silnika

Post autor: mazmac »

Dzięki WIELKIE :)

ODPOWIEDZ