Podswietlenie zalaczonego biegu.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: PblO »

To jest to!
Nie jest łatwo wyrwać starą z oprawki, więc się nie poddawaj, jak trochę poruszasz na boki to się uda :)

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: PblO »

Chyba jednak nie to... zmierzyłem suwmiarką i szerokość jest 4,5 wysokość 18.
Być może wpuściłem Cie w maliny z tym T6.5, mam te żaróweczki, ale nie ma na nich żadnych oznaczeń, ta tutaj wygląda jak ok.
http://plelektronik.pl/zarowka-r7-t65-1 ... -6211.html

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: PblO »

Chyba ona T5 oznaczenie ma.
Ja ją po prostu wymontowałem i poszedłem z nią w ręku do sklepu, wiec nie pamiętam dokładnie.

Być może ktoś z kolegów specjalistów Ci numer podpowie... bywają tu tacy ;)

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

Panowie a jeszcze jedna zgadkowa sprawa odnośnie oświetlenia wnętrza kabiny w j95. Niezależnie od tego czy drzwi są otwarte czy zamnięte pala się światła w obydwu położenia skrajnych włącznika / door i tym drugim / nie pali się w położeniu środkowym. Wydaje mi się ze również lampki powinny gasną w położeniu door. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki i są OK. Może jest jakiś inny myk?

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: PblO »

W pozycji "door" powinno się świecić przy otwartych drzwiach, przy zamkniętych gasnąć, środek zawsze wyłączone, pozycja "on" zawsze włączone.
Wymieniłeś żaróweczkę na desce? Jeżeli masz uszkodzony wyłącznik w drzwiach to powinna się na stałe świecić.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

A może to ma związek z alarmem który kiedyś tam był? jest jeszcze pod maską ttaki dinks jak w drzwiach do gaszenia oświetlenia.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

Żarówki jeszcze nie wymieniłem, ale dałeś mi tym do myślenia bo może z racji tej że paliła się stale ktoś ją celowo wjął żeby mieć spokój. Chyba musze sie skontaktować z poprzednim właścicielem może coś powie
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 21:35 przez mazmac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: PblO »

Też mi do głowy przyszło, że być może ktoś celowo na desce zgasił.
Co do alarmu to chyba nie ma wpływu... też mam taki pstryczek pod maską i nie zapala on światła wewnątrz.

Specjalnie dla Ciebie wyszedłem przed dom, żeby pootwierać :lol:

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

No to szacunek, dzięki. Ale chyba rzeczywiście przed grzebaniem pogadam z porzednim właścicielem może to wyjaśni

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: stachu_l »

Alarm i pstryczek pod maska mogą mieć wpływ, wszystko zależy od tego jak został zamontowany. Jeżeli wszystkie czujniki otwarcia (drzwi i klapy) połączono razem to otwarcie klapy także zapali światła w kabinie. Alarm powinien mieć dodatkowe wejścia lub trzeba dodać diodę. Jak centralka alarmu jest wyrzucona lub ma uszkodzenie to może nastąpiło gdzieś zwarcie przewodu czujników drzwiowych do masy - będzie świeciło na stałe.
Oczywiście możliwe, że oryginalna instalacja gdzieś dostała zwarcia do masy tego sygnału (przetarta izolacja, uszkodzony któryś wyłącznik drzwiowy, itp) ale zaczynał bym od pozostałości tego alarmu

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

Dziś się przyjrzę temu co pozostało po tym alarmie, w komorze silnika raczej nie wiele, ale są też jakieś dwa pstryczki w aucie które nie bardzo wiadomo do czego służyły. Trochę nie mam pomysłu bo poprzedni właściciel niewiele wie na temat alarmu po za tym że jakiś profesjonalista go wymontowywał..., z tego co mówił to połowa żarówek z podświetlenia nie działała jak auto kupił. W Toyocie mu to ogarniali, on sam mówił że nie miał pojęcia że jest jakaś lampka sygnalizujące otwarcie drzwi. Z tego wniosek że w serwisie mu jej albo nie włożyli celowo, żeby nie świeciła stale albo od razu po włożeniu się przepaliła co bardzo wątpliwe.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

Jeden temat się sam rozwiązał, przyjrzałem się wczoraj dokładnie i się okazało że lampki wewnątrz gasną, natomiast dzieje się to dopiero po jakiś 15 sekundach od zamknięcia drzwi. Gdy się zamyka z centralnego gasną natychmiast. Także lampka od nie zamkniętych drzwi na desce prawdopodobnie jednak jest przepalona. Ale dzięki za wskazówki, dzięki temu wyrwałem z metr jakiegoś kabla leżącego pod maską bez podpięcia :)

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Podswietlenie zalaczonego biegu.

Post autor: mazmac »

Dla zamknięcia tematu, żarówka w zegara wymieniona i wszystko działa. Samo rozebrane zegarów to operacja wykrecenia 6 bądź 8 srubek, w wersji po 2000 r jest ciut inaczej ale generalnie podobnie prosto jak z linku powyżej. Potwierdzam, da się to zrobić bez zdejmowania kiery

ODPOWIEDZ