Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Moderator: luk4s7

Cichylublin
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2018, 09:52

Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: Cichylublin »

Witam wszystkich forumowiczów raz jeszcze. Od dzisiaj stałem się użytkownikiem forum w związku z planem zakupu 4R IV generacji. Ponieważ informacji na temat tego samochodu mało jest w sieci (oczywiście w j. ojczystym z uwagi na moją ułomność w tym względzie) poszukuję wszelkich informacji na temat 4 Runnera, w szczególności dotyczących eksploatacji, dostępności części zamiennych i cen, kosztów instalacji gazowej (wiem gaz tylko do kuchenki, ale mam swoje zdanie w temacie), rozrządu itp. Gdzieś wyczytałem, że wymiana rozrządu wiąże się z koniecznością wyjęcia silnika. Rozważam też zakup LC120, ale 4R bardziej mi podchodzi, przynajmniej wizualnie .

Awatar użytkownika
CHX_Runner
Posty: 66
Rejestracja: 28 paź 2013, 22:28
Auto: 1997 4Runner SR5 VZN185L
Kontakt:

Re: Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: CHX_Runner »

Wiesz.. Od strony technicznej 4R nie różni się jakoś strasznie od LC.
Ta sama baza mechaniczna i silniki. Czyli dostepność części jest, zarówno OEM, jak i tych bardziej dostosowanych do grzebania się w błotku.
Różnice są w nadwoziu (czytaj: dostepność części zamiennych elementów wyposażenia wnętrza, elementów karoserii). Z tym jest różnie (przy czym pisze to z perspektywy posiadacza 4R 3Gen).
Instalację gazową można zamontować. Producentów do wyboru, do koloru. Masz naszego polskiego z B-stoku, Guldena, czy innego Makarona. Wtryskiwacze jakie Stryjenka sobie życzy - mogą być i Keihiny - zależy jaki masz budżet. Wujek Google Twoim przyjacielem.
Wymiana rozrządu i wyjęcie silnika? ... hmmmm. Coś chyba nie tak.

Pozdro,
Marek

Cichylublin
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2018, 09:52

Re: Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: Cichylublin »

Z wyjmowaniem silnika przeczytałem w jednym z ogłoszeń dot. sprzedaży 4R. Gość napisał, że wymieniał ostatnio rozrząd i kosztowało go to 8 tys. ponieważ trzeba było demontować silnik

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: Mirekk »

Cichylublin pisze:Gość napisał, że wymieniał ostatnio rozrząd i kosztowało go to 8 tys. ponieważ trzeba było demontować silnik
Czyżby handlarze zmienili taktykę i nie piszą już "robiłem dla siebie, ale nie mam czasu na hobby, doskonała baza pod wyprawówkę" ?

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: macieq »

Użytkuję 4gen od 10 lat ,jak masz jakieś szczegółowe pytania to pisz , postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości, albo lepiej 661 118 890

Cichylublin
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2018, 09:52

Re: Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: Cichylublin »

Mirekk pisze:
Cichylublin pisze:Gość napisał, że wymieniał ostatnio rozrząd i kosztowało go to 8 tys. ponieważ trzeba było demontować silnik
Czyżby handlarze zmienili taktykę i nie piszą już "robiłem dla siebie, ale nie mam czasu na hobby, doskonała baza pod wyprawówkę" ?
ten chciał się chyba wyróżnić i napisał ile i w co zainwestował w ostatnim czasie, dodając, że przez następne 200 tys. km spokój z wydatkami :lol:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Poszukuję informacji n temt IV generacji 4R

Post autor: luk4s7 »

Cichylublin pisze:przez następne 200 tys. km spokój z wydatkami Obrazek
No to się ubawiłem! W nowym tak nie ma a co dopiero u 20’letnich babć...

ODPOWIEDZ