Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Mirekk »

Rokfor32 pisze: mimo wszystko w świetle led widzimy wszystkie kolory.
Chyba, że ktoś jest daltonistą :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: luk4s7 »

rolkos pisze:Jeśli chodzi o światła mijania znośne są żarówki LED Philips
Jest tylko jeden haczyk... zaznaczyłem na zdjęciu.

Obrazek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: rolkos »

Dokładnie, i dotyczy to wszystkich świateł. Lampa jest homologowana razem ze źródłem światła, jeśli zmienisz typ żarówki to traci homologację, dotyczy to także świateł stopu, kierunkowskazów itp.

Swoją drogą ciekawy test, lepsza ocena żarówki za 8,40zł niż tych co po 40zł/szt. ;)

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... zej/s7b33t

Chyba lepiej zostać przy fabrycznym oświetleniu, niż bawić się w agrotuning ;)

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: vGreg »

Żarówki tradycyjne mają tą zaletę że żarnik osusza klosz. :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Rokfor32 »

te zamienniki H4 nie są na legalu na czarne z dwóch powodów: nadal nie trafiają idealnie w ognisko przewidziane dla lamp pod halogenowe żarówki (acz jest spora poprawa, i te nowe naprawde mało już uciekają, i światłocień rysuje się już całkiem przyzwoicie), a dwa - są zwyczajnie o wiele za jasne - i oślepiają już światłem rozproszonym (lampa emituje część światła poza wiązką główną).

Gdyby ktoś zrobił te źródła ledowe z moca 10W, i strumieniem te 1500Lm - to bym je z czystym sumieniem polecał, legalne czy nie. Ale - nie. Musza być min 25W, i 5000Lm ...

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

Wy tu o LEDach, a ja chciałbym wymienić chociaż te ogarki w Hiluxie na coś, co świeci..... masakra jak przesiadam się z Landa do Hila.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: luk4s7 »

A jesteś pewien że same żarówki załatwią temat? W Avensisie po 12 latach światła się skończyły. Dosłownie. Co bym tam nie włożył to ledwo drogę było widać. Wymiana lamp, co prawda na Depo, przywróciła autu światłość na tych samych żarówkach.

W LC oddałem lampy do regeneracji. Świecą bardzo dobrze jak na auto z tamtych lat.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: rolkos »

Regenerowali odbłyśniki? Lampy w j9 są szklane czy plastikowe?

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: mamut »

Cruiser pisze:Wy tu o LEDach, a ja chciałbym wymienić chociaż te ogarki w Hiluxie na coś, co świeci..... masakra jak przesiadam się z Landa do Hila. Obrazek
u mnie nie ma takiego problemu. świecą bardzo dobrze
pozostaje Ci kupić nowe klosze i tyle

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

W aucie z 2011 roku?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: luk4s7 »

Cruiser pisze:W aucie z 2011 roku?
Całkiem możliwe. Niestety trochę tak jest że jakość jest odwrotnie proporcjonalna do roku produkcji... Żeby to ocenić obiektywnie to trzeba by zmierzyć jasność lampy. Pewnie są na to naukowe (albo po prostu techniczne) metody. Chyba że po prostu jesteś przyzwyczajony do jasności ksenonów albo led'ów w nowych autach i "marudzisz" :)
rolkos pisze:Regenerowali odbłyśniki? Lampy w j9 są szklane czy plastikowe?
Tak. Przed liftem są szklane, potem plastik. Rozklejali lampę, czyścili odbłyśnik, napylali nowy, myli lampę w środku, składali, kleili i sprawdzali szczelność. Zrobiłem tak głównie dlatego, że Depo do J9 nie mają regulacji wysokości, a na tym mi zależało (jak się okazało bardzo słusznie). Lampy jeżdżą 4 lata i jest OK. Nie parują, świecą dużo lepiej niż świeciły na tych samych żarówkach. A żarówki już też mają ponad 4 lata bo używam wciąż tych samych które zamontował poprzedni właściciel. W Avensisie zmieniałem żarówki parę razy w roku a tutaj proszę... to świadczy o stabilności w układzie zasilania (z tego co gdzieś czytałem).

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

Spróbuję najpierw wymienić żarówki. Macie jakieś sprawdzone typy?
W HZJ70 oczywiście musiałem wymienić całe lampy. Z odbłyśników nie było co zbierać i na przeglądach był już kwas. Ponieważ nie było oryginałów, idealnie wpasowały się te od Kamaza. I upgrade na H4 przy okazji wpadł. :-)

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Bananczyk »

Mam już drugi komplet tych żarówek
https://goo.gl/images/Ecf9dd
Jak wszystkie "wysilone", a te jak producent podaje chyba + 60% żyją zdecydowanie krócej ale za to świecą znacznie lepiej. Poprzedni komplet wytrzymał rok. Jestem z nich na tyle zadowolony że kupiłem drugi. Są też silniejsze +130%.

Awatar użytkownika
atnet
Posty: 50
Rejestracja: 14 gru 2017, 04:05
Auto: Czekam na now? 150, pierwsze moje auto 4x4 z prawdziwego zdarzenia
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: atnet »

W poprzednim aucie ( Honda CR-V) miałem jakieś tam zwykłe soczewkowe światła z żarówkami halogenowymi, jak to było nowe to świeciło ok, po 4 latach kupa się zrobiła. Regeneracja miała kosztować prawie 1 tys pln. W skuterze Vespa robiłem doświadczenia z ledami z allegro i o ile świeciło to mocniej to niekoniecznie tam gdzie potrzeba. To jest taki trochę wiejski Tunning. W skuterku założyłem to bardziej pod kątem żeby mnie widzieli na tej popierdółce, do auta nie założył bym tego bo uważam że jest nie fajnie innych oślepiać. W LC światła są wysoko zamontowane więc i oślepiają dużo skuteczniej. Ponoć soczewki lepiej się dają tuningować niż normalny odbłyśnik FF, ale tego nie próbowałem.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

atnet pisze:W skuterze Vespa robiłem doświadczenia z ledami z allegro i o ile świeciło to mocniej to niekoniecznie tam gdzie potrzeba.
O. Teraz to ciekawie zagadałeś. Też Povespowany? Obrazek

ODPOWIEDZ