Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Moderator: luk4s7

slash66
Posty: 31
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:47

Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Post autor: slash66 »

Witam,potrzebuję pomocy.Dwa lata temu kupiłem 4 Runner 5vz-fe ,mocno zaniedbana i marną instalacją gazową.Od momentu zakupu gaz odłączyłem i jeżdżę na benzynie.Od razu po zakupie miałem problem z pracą silnika na wolnych obrotach ,tak poniżej 1 tyś,były nierównomierne i telepało silnikiem.Wiosną zabrałem się za remont głowicy bo zauważyłem biały dym z tłumika.Okazało się że padła uszczelka na dodatek przez ten cholerny gaz między zaworami na środkowych cylindrach pękła głowica.Myślałem że problem z wypadaniem zapłonu i nierównomierną pracą silnika był związany z tą awarią.Głowica została zespawana i zregenerowana, mechanik złożył do kupy .Autko nabrało wigoru i dopóki się jedzie śmiga aż miło.Niestety na wolnych obrotach dalej wypada zapłon i telepie silnikiem na dodatek po regeneracji klepią mi zawory co wcześniej nie miało miejsca.Może ktoś ma jakieś pomysły bo będę musiał znowu wszystko wybebeszać.Dzięki

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Post autor: Rokfor32 »

Kable świece, cewki. Kable i cewki - tylko oryginały, jak ma nie robić problemów. Świece zgodne ze specyfikacją serwisową.

To jest podstawa, i od tego trzeba zacząć. Ale, jeżeli po tym nadal będzie problem - to do sprawdzenia wiązki od impulsatorów, wału i wałka rozrządu.

Generalnie - te silniki się łatwo ogarnia, o ile ma się o silnikach benzynowych pojęcie :wink:

slash66
Posty: 31
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:47

Re: Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Post autor: slash66 »

Dzięki zacznę od świec i kabli,może podałbyś sprawdzone modele i producentów.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Post autor: Rokfor32 »

Nie ma problemu. Toyota denso - producent. :wink:

Pisałem przecież - kable i cewki tylko oryginały.

slash66
Posty: 31
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:47

Re: Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Post autor: slash66 »

Może ktoś z kolegów poleca jakiś warsztat w okolicach Lublina który ogarniałby toyotę 4 runner z 5vz-fe.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu 5vz-fe

Post autor: Northern Sun »

Ja Tez mialem podobny problem kiedys, pomijam ze rozdziabalem uszczelke pod manifoldem na 2 I pozbylem sie tych jednorazowych ala uszczelniaczy pomiedzy pierwsza a druga warstwa. Ogolnie problemem byla przepustnica, maf I chyba pvc z tego co pamietaj.

ODPOWIEDZ