Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: rolkos »

Niedawno rozbierałem drzwi i musiałem rozpiąć wszystkie kostki. Po złożeniu okazało się że szybą w tych drzwiach można sterować ale tylko przyciskiem który jest w tych drzwiach, nie reaguje na sterowanie od kierowcy.
Kolejny objaw to brak opcji "auto" przycisk trzeba cały czas trzymać żeby zamknąć.

Po kasowaniu błędów komputera związanym z diagnostyką silnika szyba zaczęła działać (może to przypadek). Teraz problem wrócił.

Czy odpinając kostkę od przycisku mogłem to jakoś elektrycznie uszkodzić? Oczywiście odłączyłem kostkę od przycisku i podłączyłem jeszcze raz żeby sprawdzić, ale raczej była i jest dobrze podłączona, bez luzu itd.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: mopar »

otwórz i zamknij każdą z osobna, tylko pełne otwarcie, pełne zamknięcie i się naprawi :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: rolkos »

Najlepsza rada jaką dostałem na forum ;) Takie naprawy lubię. Dzięki, działa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: kylon »

A o niedziałającej szybie i jak to naprawić to chyba jest w każnwątku o J120 ;-)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: rolkos »

Nawet teraz znalazłem. Chociaż procedura opisana inna, jak widać kolejność szyb nie ma znaczenia i szyby kierowcy nie trzeba "uczyć" tą pominąłem a działa.

hydrant78
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2012, 17:34
Auto: J120, 2005r. 3.0D-4D 122KW
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: hydrant78 »

podepnę się z tematem.U mnie nie działa. Wszystkie szyby poza kierowcy działają. Usiłowałem go nauczyć na każdy niemal sposób opisany na forum i nic z tego. Silnik sprawny bo podpinałem pod inne drzwi. Pozostaje jedynie że jest uszkodzony panel sterowania. Zna ktoś dobrego elektronika w Warszawie i czy w ogóle da się to naprawić. Nie znalazłem takiego panelu do kupienia.

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: ar2r »

Bylu na Allegro po 250 pln ale szukalbym raczej czegos innego a zaczal od bezpiecznikow. Tez tak mialem tylko ki dwoe przednie nie chodzily. Szukalem sterownika a wine ponosil bezpiecznik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: staf »

hydrant78 pisze:[...]Silnik sprawny bo podpinałem pod inne drzwi. Pozostaje jedynie że jest uszkodzony panel sterowania. Zna ktoś dobrego elektronika w Warszawie i czy w ogóle da się to naprawić. Nie znalazłem takiego panelu do kupienia.
Dwie sprawy:
- przy podobnej awarii w innym samochodzie (sprawny silniczek itp.) winowajcą okazał się przetarty kabelek we wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy
- jeżeli faktycznym winowajcą jest element panelu, radzę zainteresować się panelem z bardziej popularnego modelu Toyoty (podejrzewam, że zastosowane przyciski będą takie same lub bardzo podobne)

hydrant78
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2012, 17:34
Auto: J120, 2005r. 3.0D-4D 122KW
Kontakt:

Re: Prawa szyba podnoszenie (problem z elektroniką)

Post autor: hydrant78 »

Więc po wielu mozolnych poszukiwaniach okazało się że zaśniedziało gniazdo bezpiecznika. Gniazdo oczyszczone, nowy bezpiecznik i działa. Dzięki.

ODPOWIEDZ