Zimowa rozkminka LC100

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: rolkos »

Wystające koła to świetna rzecz, po ostatnim wyjeździe Tynio pewnie potwierdzi ;)

--
Paweł

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Wstawiam fotki - coś nie idzie :( ze zdjęć google nie da się wstawić?

zaraz po kupnie, pierwsze, nieśmiałe kroki
Obrazek
https://photos.app.goo.gl/7YFpCpR1mPgTfOkK2

potem detailing :)
Obrazek

niemłoda, ale piękna i niewinna :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Zibi »

Lampy - jesli środek jest ok to zmień na mocne ledy i bedą świecić bez problemu. Jak środek marny to zmień lampy - ja założyłem jednocześciowe tzw styl 200 z depo. Świecą bardzo fajnie. kompresor hf oczywiście to dobry kompresor, HF go tylko branduje bo produkowany jest w australii. ale pompowanie 4 kół po wyjeżdzie z błota - no słabo to czasowo widzę. Przyciski - jak nie żal Ci miejsca na okulary to tak, mozna tak założyć. Kupujesz modułową obudowę i instalujesz ile chcesz. Z tym odsadzeniem - ja kiedyś zdjąłem w wąwozie obie tylne opony - a było na tyle siasno że nawet nie dało sie podnosnikiem auto podnieść, z tyłu lifta 120 cm brakło. Skończyło sie na podnoszeniu samochodu za pomocą wyciagarki. To chyba jednak progi lepsze.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: aadamuss »

Ja mam w normalnych lampach zrobione soczewki ksenon. Świeci lepiej zwłaszcza na długich. Na krótkich mam je dosyć blisko ustawione więc jest słabiej. Zamiast ekspresu na wyjazdach szukam dobrej kawy po drodze lub nie mogę się doczekać tej w domu :-) Mała kawiarka też daje radę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: rolkos »

Jak LED w zwykłym kloszu sprawdza się w wodzie (tam jest chyba elektronika) i temperaturach zewnętrznych ~40C ?
Zakładałeś markowe np. Philips czy jakieś chińskie? Jakie chłodzenie mają?
Na przegląd dajesz zwykłe żarówki?

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Dobra, nie potrafię wstawić zdjęcia...

Link do kilku fotek
https://photos.app.goo.gl/eDKvtWiW1SzVQOCy1

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: kylon »

Ładne autko.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Zibi »

OO, środek taki sam jak mojej. Masz na 50-lecie toyoty??

W setce zmieniłem lampy, świeca dobrze na orginalnych żarówkach. W osobówce załozyłem ledy jakieś lepsze ale oczywiście chińskie - z zewnętrznym chłodzeniem. Niby 8000 Lm sztuka ( nie komplet !) ale świeca rewelacyjnie i jest idealne odcięcie światła więc nikogo nie oślepia.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Nic nie wiem żeby to była jakaś specjalna wersja. To jest rocznik 2000, benzyna, ściągałem ją ze Stanów.
W tych lampach depo masz takie same żarówki jak w oryginale? hb3 i hb4? Czy masz lampę z H7?

Moje lampy cały czas świecą, nie da się ich wyłączyć, boję się, że jak zaleje ledy wodą to będzie po nich. A może nie?

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Zibi »

w 2001 roku była wersja na 50 lecie. 999 sztuk wyprodukowano ( i jeden mam !) ale praktycznie kazdy widoczny element ma oznakowanie. Środek jest taki sam czyli radio infinity. Kurcze - za lampami teraz mnie zaskoczyłeś bo wymieniałem wtedy w kilku samochodach i nie pamiętam czy zostały hb3 i 4 czy na h7. Ale jak widze po allegro to są i takie i takie. Te poliftowe wymagają lekkiego podcięcia grila ( plastiku) od spodu - ale to jest niewidoczne.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Kupiłem lodówkę 12v, jak mam to teraz podłączyć?

Mam grube kable poprowadzone pod autem od aku do bagażnika, po drodze jest zainstalowany wyłącznik, tzw. hebel.

Na tym przewodzie chciałbym mieć podłączoną przetwornicę i lodówkę - da się tak czy jest niezgodne ze sztuką? Jakieś bezpieczniki po drodze trzeba montować?

Kable przy lodówce są cieniutkie, jak je prawidłowo połączyć z tymi grubymi?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: stachu_l »

Ile bierze ta lodówka (prąd A lub moc W) ?
Ile bierze ta przetwornica ? (oczywiście przy max dopuszczalnym obciążeniu)
Grube kable to jakie? 4mm2, 16mm2 a może takie jak spawalnicze?
Generalnie bezpiecznik powinien spalić się wcześniej niż kable albo wnętrze urządzenia.
Ja bym bała bezpiecznik na kablu +12V blisko akumulatora (jeżeli hebel jest pod maską i kabel raczej tam nie zostanie uszkodzony to może być przy heblu). Kable pod autem jednak są narażone na uszkodzenia więc bezpiecznik przed zejściem pod auto.
Jak przetwornica 1500W to bezpiecznik około 150A nawet 200A (właściwie powinno być napisane na przetwornicy jakie jej zabezpieczanie dać)
Przetwornica przeważnie w środku ma swoje bezpieczniki ale trzeba chronić kabel.
Lodówka ma cieńkie kable to raczej bierze mniej prądu, jak ma wtyczkę od zapalniczki to raczej mniej niż 15A więc w tym głównym bezpieczniku nie trzeba tego doliczać - inaczej bezpiecznik na sumę poboru prądu.
Ja bym na te grube kable założył oczka i przykręcił do przetwornicy. Na kable od lodówki też założyłbym oczka i dodatkowo na + dodałbym bezpiecznik dla lodówki (np 15A - lodówka też powinna mieć opis jakiego zabezpieczenia potrzebuje).
Tak przy okazji lodówka "zapomniana" potrafi rozładować akumulator więc albo dobra pamięć o heblu albo jakiś przekaźnik sterowany np ze stacyjki.
Przetwornica jak nic nie jest podłączone raczej nie rozładuje akumulatora w ciągu nocy. Z podłączoną farelką/kuchenką to może dać radę poniżej godziny.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Konkret! Dzięki za tak rzeczową odpowiedź!
Poszedłem do auta i ustaliłem, że kable są takie same jak do wyciągarki, chyba 25mm2, nie mogłem znaleźć oznaczenia. Kable są poprowadzone w dwóch osobnych peszlach, jest też bezpiecznik. Nie wiem jaki mocny, bo jest w obudowie, nie chciałem połamać zimnego plastiku.
Przetwornica to Sinus 3000, 1500W moc stała, na wejściu max 123A. Lodówka 40W, czyli chyba 3.5A?

Jak mam to podłączyć w bagażniku? Mam robić jakieś rozdzielenie przetwornica/lodówka czy oczka przykręcić do wejścia przetwornicy i w tym samym miejscu podłączyć lodówkę?
I jeszcze jedno, hebel było robiony z myślą, że kiedy nie używam przetwornicy to ją odłączam. Jedak kiedy będzie tam podłączona lodówka to raczej nie chcę już tego odłączać. Czy taka instalacja może być cały czas włączona?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: kpeugeot »

ale ty chcesz tę lodówkę na zwykłym aku podłączyć - tym rozruchowym?
nie boisz się ze rano nie będzie prądu żeby odpalić auto?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Zimowa rozkminka LC100

Post autor: aadamuss »

Czasami lodówki mają zabezpieczenie przed rozładowaniem aku. Waeco miałem podłączone do zwykłego gniazda zapalniczki i dawało radę. pozdr adam

ODPOWIEDZ