FZJ 80 R SKRZYNIA AUTOMATYCZNA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sbast
Posty: 13
Rejestracja: 28 paź 2017, 16:00
Auto: FZJ80 HDJ80 UZJ100
Kontakt:

FZJ 80 R SKRZYNIA AUTOMATYCZNA

Post autor: sbast »

Witam wszystkich.
Mam problem ze skrzynia tzn.p waz od chlodnicy oleju i wywaliøo caly olej ze skrzyni.
Dzisiaj wlalem 8l atf dx 2 i nastapil wyciek na øáczeniu ze skrzynia przy pracujacym silniku tzn leje sié jak z wiadra,auto jedzie do przodu ,na wstecznym tez jedzie do przodu.Olej który wyciekø ma barwe brazowa prawie czarna i sa tam czarne drobinki czegos moze tarczek,opilkow nie zaobserwowalem.
Czy warto naprawiac ta skrzynie czy szukac nowej,jesli ktos ma namiary na skrzynie to prosze o info.
Auto z 1995r 4.5 b 1 rej 10.95
Moze ktos cos doradzi.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: FZJ 80 R SKRZYNIA AUTOMATYCZNA

Post autor: Rokfor32 »

Bedzie bardzo ciężko znaleźć ten typ skrzyni - w tym modelu szła skrzynia "lekka" najprawdopodobniej (zapodaj vin, to się zweryfikuje). Jest to do ogarnięcia w oparciu o bebechy z innych skrzynek serii A34xF - ale wymaga to znajomości tematu (nie tylko laik - średnio doświadczony mechanik tez polegnie na takim miksowaniu, bo trzeba powymieniać graty z zespołu przekładniowego - wałek zdawczy w zasadzie, ale wymaga to rozebrania skrzyni na atomy).

Dosyć podobna jest skrzynka z UZJ100 - ale i tak by trzeba przełożyć płytę sterowniczą (uprzednio ja czyszcząc, co też nie jest proste), bo sterowanie między J8 i J10 się różni.

Ale - może być, że masz "większą" skrzynkę, czyli A44xF (część model FZJ80 tak miało). Wówczas w grę (jak chodzi o dobór bebechów) wchodzi tylko J8 z klekotem lub J100 z klekotem, (J100 w starszej wersji, ze skrzynią czterobiegową). I jak wyżej - trzeba graty dopasować.

Awatar użytkownika
sbast
Posty: 13
Rejestracja: 28 paź 2017, 16:00
Auto: FZJ80 HDJ80 UZJ100
Kontakt:

Re: FZJ 80 R SKRZYNIA AUTOMATYCZNA

Post autor: sbast »

U MNIE JEST A343F.

jam
Posty: 25
Rejestracja: 19 paź 2015, 13:09
Kontakt:

Re: FZJ 80 R SKRZYNIA AUTOMATYCZNA

Post autor: jam »

hej,

przypadkiem wpadłem na ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/hdj80-land-cr ... 2643fa0e45

może tam jest taka skrzynia? (opisane jak HDJ ale widać, że silnik 1FZ-FE). Podpytaj...


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sbast
Posty: 13
Rejestracja: 28 paź 2017, 16:00
Auto: FZJ80 HDJ80 UZJ100
Kontakt:

Re: FZJ 80 R SKRZYNIA AUTOMATYCZNA

Post autor: sbast »

Witam,
temat ogarniety- wymienilem skrzynie byla A44xF.
Dziekuje wszystkima za pomoc.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ