Wyjścia z opresji

Technika jazdy, sprzęt, etc.

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: consigliero »

W tv jest taki program coś w stylu "Jak discovery uratowało mi życie " , nie oglądałem ,ale myślę że to coś w ten deseń.
PozdrowiaM z depresji

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: Norick »

Możliwe że o coś takiego chodzi.( nie widziałem) Nie mogę znaleźć manuala. Gdzieś w necie chodzi instrukcja do Lublina z przywiązywaniem trapów do felg, z podestami wciąganymi pod pojazd w trakcie---dobra ilustracja. I to co australijczyczy proponują za ciężką kasę przed wojną nazywało się "bęben samowyciągarki" i powszechnie bywało stosowane np, w PF-508 w wersjach technicznych(łaczności?) Coś jak ratowanie Fobosa z rzeki
No cóż Jerzy..niestety masz rację...i niniejszym chwilowo zwijam się we własną du.. :evil:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: Pyrka »

Mniejsza długość bala i pomysł można stosować


górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: górol »

Ino dystanse jakiesik trza by było coby kołek nam auta na kołki nie postawił :wink: bo w tym traktorku kółka wystają dość dużo za błotniki co w naszym przypadku raczej nie przejdzie,ale pomysł sam w sobie wart nobla,w życiu bym na to nie wpadł

Walentinas
Posty: 33
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:41
Auto: KZJ95L

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: Walentinas »

Pewna mikroprzygoda spotkałą mnie całkiem niedaleko domu -max 1 km. Dla zabazy pojechałm pojezdzić po dawno nie przecieranych ścieżkach w pobliskim lesie. Podłoże bardzo mokre, ziemia przemieszana z kamieniami, czasami tez dużymi. Woda wypełniała zagłębienia w koleinie, więc ciężko było ocenić co pod powierzchnią się kryje. Wpadłem przednią osią aż po most (Unimog 1250) i w dodatku zawisłem na czołownicy do zaczepiania różnego sprzętu. Po rozgrzewce w postaci marszu do domu za siekierą i łopatą przystąpiłem do akcji ratowniczej. Felgi w Unimogu posiadam pełne, nie udało mi się przymocować liny\pasa do koła i zastosować jako wyciągarkę. Po paru nieudanych próbach tego i owego postanowiłem przekopać pod samochodem, tuż za przednimi kołami rowek, w którym umieściłem sciętą fi 15 brzozę. przymocowałem to do wystających szpilek kół przypomocy 2 metrowych pasów. Włączyłem bardzo niski bieg i z zewnątrz obserwowałem jak Unimog sie wygrzebuje, tu i tam poprawiając ułożenie pasów. Wystające szpilki kół też moga w pewnych sytuacjach zastąpić wyciągarkę. Pełna blokada dyfrów w tym przypadku oszczędzi wiele czasu.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: plum76 »

idealny film do tego wątku : https://www.youtube.com/watch?v=xIluoPAsric , właściwa akcja zaczyna się od ok 3 minuty.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: luk4s7 »

Jak znalazłeś ten film? Wpisałeś po prostu กู้รถ ปิล๊อคคี่ w guglu? :lol: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: Cruiser »

Kierujesz telefon z „Aipolly Vision” na krzaki wzdłuż drogi i takie coś wyskakuje :-)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: rolkos »

Jakby pecha było mało to na koniec deszcz ;)

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: Jastrząb »

Swoją drogą mają długie liny na tych windach

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: plum76 »


Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: plum76 »

automat ma swoje prawa, druga część filmu: https://www.youtube.com/watch?v=uo74Q_T274g

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wyjścia z opresji

Post autor: rolkos »

To co się nauczyłem z toyotą i automatem.

Zawsze pamiętać żeby wyłączyć A-Trac przed podjazdem, ten system może się przydaje jak chcesz gdzieś powolutku podjechać, ale nie tam gdzie potrzeby jest moment.
automat robi znacznie gorzej w terenie (mam porównanie do 120 w manualu). Skrzynia potrafi się rozpaść nawet jeśli kontrolka oleju nie wskazuje na przegrzanie i to przy jednym podjeździe.
Grunt to to że łatwo tanio kupić dobrą używkę (nadal te skrzynkę wkładają do Hiluxa).

ODPOWIEDZ