simering toyota land cruiser 95

Moderator: luk4s7

arcziak1
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:59
Auto: Toyota land cruiser 90 prado 1KT-TE 3.0

simering toyota land cruiser 95

Post autor: arcziak1 »

Witam, jaki najlepsze simering od moscie tyl do walu? Wlasnie szukam czesci simering od moscie tyl do walu Toyota land cruiser 95 3.0 125km 97r. PILNE

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: sebastian44 »

Oryginał w toyocie nie kosztuje majątku. Dobiorą Ci po VINie

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: sebastian44 »


arcziak1
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:59
Auto: Toyota land cruiser 90 prado 1KT-TE 3.0

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: arcziak1 »

tylko toyoty oryginalnie?
sebastian44 pisze:Oryginał w toyocie nie kosztuje majątku. Dobiorą Ci po VINie

arcziak1
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:59
Auto: Toyota land cruiser 90 prado 1KT-TE 3.0

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: arcziak1 »

kupilem w maju, zalozylem go montowany simering, dzis znowu wylewal olej, malo jezdzilem w lesie i na ulica to jak?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: kylon »

Kolego. Z tego co zauważyłem masz spore problemy techniczne z samochodem. Brak wiedzy i brak ogarniętego mechanika. Lejący uszczelniacz to w wielu przypadkach nie tylko jego wymiana.
Często zapchny odpowietrznik, wywalony rowek na flanszy od starego stwardniałego uszczelniacza albo luz na flanszy. Jeśli wymieniłeś uszczelniacz i dalej Ci cieknie to zmień w końcu mechanika. Bo widzę że błądzisz z każdą naprawą tego samochodu i chcesz zrobić z gówna bacik.

arcziak1
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:59
Auto: Toyota land cruiser 90 prado 1KT-TE 3.0

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: arcziak1 »

spoko rozumiem, nie wiem gdzie blizej mechanik gdzies woj. slaski i mieszkam w Sosnowcu woj. slaski.
kylon pisze:Kolego. Z tego co zauważyłem masz spore problemy techniczne z samochodem. Brak wiedzy i brak ogarniętego mechanika. Lejący uszczelniacz to w wielu przypadkach nie tylko jego wymiana.
Często zapchny odpowietrznik, wywalony rowek na flanszy od starego stwardniałego uszczelniacza albo luz na flanszy. Jeśli wymieniłeś uszczelniacz i dalej Ci cieknie to zmień w końcu mechanika. Bo widzę że błądzisz z każdą naprawą tego samochodu i chcesz zrobić z gówna bacik.

Walentinas
Posty: 33
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:41
Auto: KZJ95L

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: Walentinas »

Co Kylon miałeś na mysli mówiąc o luzie na flanszy? Miałem nieprzyjemność wymieniać łożyska kół w Dynie - most bardzo podobny do LC. Łożyska, uszczelniacze, simmeringi, bieżnie itp - cały komplet od Toyoty. Wymiana z powodu luzu na *kole*. Generalnie miałem sporo pytań odnosnie całej konstrukcji. Na czym trzyma się cała półoś - czy coś więcej niż pierścień zabezpieczający nienajsolidniejszej konstrukcji utrzymuje oś poosiowo? Kolejna sprawa to ustawienie koła zębatego ABS wraz z bieżnią uszczelniacza. Jeśli się je wcisnie za mocno, za blisko łożyska, a nie daj boże całkowicie zakryje pierścień zabezpieczający, to przeciek murowany a i wyciągnąc to z powrotem nie da się bez specjalnych urządzeń. Jak je prawidłowo osadzić, w jakim położeniu? Czy wciskać je wstępnie , a potem już przy montażu całej półosi w pochwie dociskając śrubami? Wtedy nie jest powiedziane, że bieżnia nie będzie skrobnąć pochwę. Ja przebiegle zmierzyłem odległość przed demontażem i ustawiłem podobnie - ślad poprzedniego uszczelniacze był w jednej trzeciej od krawędzi.
Po złożeniu wszystkiego okazało się, że z jednej strony luz dalej jest obecny, chociaż wszystko było wciskane, nic nie wyszło luzem, i na kierunku półoś - tarcza kotwiczna luzu żadnego być nie powinno. A luz jest.
Urządzenie do wyciskania zrobione jak tutaj https://www.yotatech.com/forums/f116/re ... le-292614/.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: simering toyota land cruiser 95

Post autor: Rokfor32 »

Mowa o flanszy wałka ataku. Czasem się zdarza, że małe łożysko się jednak obróci po wałku, i zały układ przestaje być skręcony - trzyma się jedynie na zabezpieczeniu nakrętki.

Nie robiłem Dyny - ale w LC cały pakiet składa się do siebie, jeden element do drugiego. Żadnego dystansu i ustawiania.

ODPOWIEDZ