Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: zachary »

To ja troszkę prywaty :mrgreen:

Dzienne ledy mam, ale... Czy Wasze auta blokują drzwi po ruszeniu i składają lusterka po zamknięciu samochodu ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

Się nie śmiej. Szukaliśmy ostatnio auta dla mojej żony. W grę wchodziły małe SUVy. W Porsche na liście wyposażenia pojawiła się gaśnica za 600 PLN. I nie był to hydrant z 30 metrowym wężem gumowym.... Zwykła gaśnica.... K. mać.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

zachary pisze:To ja troszkę prywaty :mrgreen:

Dzienne ledy mam, ale... Czy Wasze auta blokują drzwi po ruszeniu i składają lusterka po zamknięciu samochodu ?
Nie. I podobno nie będą. Mój stary blokował, nowy już nie. Lusterka wcześniej też "łapką" trzeba było składać. Chociaż w instrukcji jest opis jak blokować drzwi. Ale i tak nie działa.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Nomad »

Cruiser pisze:
zachary pisze:To ja troszkę prywaty :mrgreen:

Dzienne ledy mam, ale... Czy Wasze auta blokują drzwi po ruszeniu i składają lusterka po zamknięciu samochodu ?
Nie. I podobno nie będą. Mój stary blokował, nowy już nie. Lusterka wcześniej też "łapką" trzeba było składać. Chociaż w instrukcji jest opis jak blokować drzwi. Ale i tak nie działa.
Opis jest ogólny. Dane rozwiązanie nie musi występować we wszystkich wersjach.
W Prado drzwi nie blokują się gdy się rusza a lustra składają się tylko gdy kierowca jest wewnątrz.
Czy to ważne......dla mnie nie.

Z rzeczy "dokuczliwych"....próbowałem znaleźć jakąś słabą stronę wnętrza i jego rozwiązań.
Generalnie nic mnie nie drażni.....co się rzadko zdarza więc dla mnie LC jest ok.
Największy mankament tego auta to jego słaby jakościowo lakier. Kwestię ramy rozwiązałem bo gdy Landek był dziewicą/prawiczkiem (???) został odpowiednio zabezpieczony.
Swoją drogą rozważałem swojego czasu czy to ON ..bo Cruiser czy ONA bo Toyota ?
Facet (pan Toyoda) miał pechowe nazwisko z punktu widzenia języka polskiego :D

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

Czy to ważne? No właśnie. I tak niedługo będziemy zupełnymi odludkami. Ja już teraz jadąc np do Niemiec jestem "zjawiskiem".
Odnośnie rodzaju:
Dla mnie Land to Land, Hil to Hil itp.
Tylko MR2 była moją Lalunią. Też Emerytka.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Nomad »

Cruiser pisze:Czy to ważne? No właśnie. I tak niedługo będziemy zupełnymi odludkami. Obrazek Ja już teraz jadąc np do Niemiec jestem "zjawiskiem".
Odnośnie rodzaju:
Dla mnie Land to Land, Hil to Hil itp.
Tylko MR2 była moją Lalunią. Też Emerytka. Obrazek
Coś w tym jest. Ja ostatnio na trasie od Trelleborga do Hudiksval (około 300km nad Sztokholmem)
spotkałem tylko 2 Landki. Za to Touaregów , Q7 -mek i ML-i było całkiem sporo. Pickupów wszelkiej maści też.
W krainie 4x4 taka posucha na TLC ?
W Polsce i w Niemczech też to nie lepiej wyglądało. Do Świecka a potem do Rostocku LC 150...zero sztuk.
Zbliżamy się swoją "zjawiskowością" do pozycji limuzyny ojca T. - znanego szamana księgowości.

ps.utwierdziłeś mnie w męskości rodzaju i tego będę się trzymał :idea:

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Nomad »

Przeszukałem forum i nie znalazłem oddzielnego wątku w kwestii migaczy w TLC - a w zasadzie w kwestii ich braku. Chodzi o tzw migacze "autostradowe" czyli dające 4/5 mrugnięć po dotknięciu manetki bez jej przepychania do pozycji stałej .Było o tym ,że ktoś już montował odpowiedni przekaźnik i niektóre serwisy Toyoty to montowały. Mój serwis niestety nie spotkał się z tym problemem więc muszę sam znaleźć taki przekaźnik i przywieźć im do montażu.
Proszę o info gdzie i jaki przekaźnik kupiliście/zastosowaliście w swoich samochodach.
Nie chcę zakładać dodatkowego wątku bo po co tworzyć ?wątły wątek" ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

Ja montowałem w starym, teraz będę montował w nowym. Znalazłem to na stronach sklepu Toyoty. Zamawiał serwis.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Nomad »

Cruiser pisze:Ja montowałem w starym, teraz będę montował w nowym. Znalazłem to na stronach sklepu Toyoty. Zamawiał serwis.
Dzisiaj po moim telefonie ktoś tam odrobił lekcje. Zadzwonili ,że już zapoznali się z tematem i chętnie "nauczą" się mojej furze.
Koszt to 150 kostka i 100 robocizna.
Sprawdzałem wcześniej zamienniki zanim serwis się doszukał , niestety wszyscy się poddali. Tylko ori.
To się nazywa "monopol" lub dbanie o własne 4 litery :lol:

Dzięki za podpowiedź.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: zachary »

W temacie przewodnim...

Zebrałem już wszystkie zabawki. Ledy kierunkowskazów będą Osram LEDriving W21W Amber.
Problem z hyperflash czyli szybkim mruganiem po zastosowaniu ledów rozwiąże SmartTap od Diode Dynamics, który dodatkowo ma możliwość programowania :mrgreen: Stosowanie rezystorów i kaleczenie oryginalnej instalacji elektrycznej samochodu, do mnie nie przemawia a dodatkowo zastosowanie rzeczonego SmartTap-a jest prostsze i szybsze.

https://youtu.be/eV6u_uF-tHE

W miejsce świateł drogowych a wiec żarówek halogenowych HB3, pójdą żarówki ledowe z wentylatorami o barwie 6500K i 12000 lumenów /6000 x2/.

I będzie już pełna wieś śpiewa i tańczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

Ale to chyba pod obrysowe taki feature.... Jesteś pewien, że z naszymi będzie banglać?

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: zachary »

Cruiser pisze:Ale to chyba pod obrysowe taki feature.... Jesteś pewien, że z naszymi będzie banglać?
Nie jestem pewien. Będę pewien, jak zainstaluję. Póki co opieram się na kompatybilności z oryginalnym OEM nr. 81980-60130.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: zachary »

Tu masz ten sam SmartTap w Subaru bez "obrysowych"... zresztą na poprzednim filmie, jest też ten samochód

https://www.youtube.com/watch?v=hsxt3Ga7-do

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: zachary »

Zapraszam do oglądania :mrgreen:

https://youtu.be/TbSlk1gfW6g

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: zachary »

Cruiser pisze:... Jesteś pewien, że z naszymi będzie banglać?
Dziś już jestem pewien na 100%. Jak widać na załączonym w poprzednim poście materiale, moje auto przyjęło SmartTap z otwartymi ramionami. W weekend miałem okazję przejść przez programowanie tego urządzenia co jest dziecinnie proste.
Niestety nie można tego powiedzieć o wymianie żarówek w przednich kierunkowskazach. To jest MASAKRA !!! I tu jedna uwaga, jeśli ktoś chce tam zamienić tradycyjne żarówki na ledowe to wybór podczas kupna powinien paść na te świecące dookolnie. Producent reflektorów ustawił gniazdo żarówek właściwie pionowa / no prawie / a więc ledy świecące "na wprost" się tu raczej nie sprawdzą. Ja zastosowałem tam wspomniane żarówki Osram w wersji "po środku" i wiem, że mogłoby być lepiej. Prócz no name produktów, firma Osram ma i takie, które świecą dookoła. Jedna uwaga dotycząca tych ostatnich - na cokołem tych żarówek trzeba trochę popracować - prawidłowo powinny być WY21W a te Osrama są W21W i niby to samo, ale jednak nie. Trzeba ściąć lub podpiłować wystające "wąsy". Inaczej nie mieszczą się w oprawie. Dziwne to bo do samochodu mojej żony, też idą WY21W a tam te żarówki chodzą w oprawki bez najmniejszego problemu. A to też jest Toyota - nowa Corolla.

ODPOWIEDZ