Garmin - jaki ?

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Sally81
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2015, 08:59

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Sally81 »

[*]Ja prywatnie używam Garmina Oregon 650 . Też daje radę i jeszcze mnie nie zawiódł i nie wyprowadził "na manowce" :)

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: BOCIAN »

Sprzęty typu Garmin, są obecnie w przerażającym tempie wypierane przez soft chodzący na Android i IOs. Znam mocarzy, co objeżdzali na Montanie czy "dwósetkachC" Syberię, Mongolię, reszte Azji, Australię, Islandię, a dziś bez wstydu odpalają MapsMe, czy LocusPro i bez ściemniania jeżdzą.

Sam w zeszłym roku straciłem urządzenie w Gruzji, załadowałem mapy rutowalne MapsMe na Iphone i byłem w szoku! Rutowały w miejscach gdzie nie było widać żadnej drogi i ostatecznie okazało się, że wywiodły mnie do Użhguli od strony Lenkheti, omijając zwyczajowe zbocznie na stronę rosyjską :-)

polecam

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: grzes »

Garmin ma jedna niezaprzeczalna zalete: NIEZAWODNOSC, nie mam tego komfortu uzywajac czy to tableta czy nawet telefonu (Xperia Z), niby ladowarki cudowne 2,1A maja dawac a juz nie raz sie zdarzalo ze pojawial sie komunikat o niewystarczajacym zasilaniu etc. i jak na czyms takim w pelni polegac ?
Potem gdzies na zadupiu wylaczy sie taka navi i jest problem.
Garmin nie jest bez wad, ale dla mnie wlasnie jego niezawodnosc jest najwazniejsza...

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: BOCIAN »

@Grześ - Święte słowa!
Z tym się w pełni zgadzam, zasilanie dla urządzeń mobilnych to jeden wielki dramat.
Choć podobno dobre ładowarki rozwiązują ten problem?

Ja doświadczyłem tego również właśnie w Gruzji, gdzie gniazdko zapalniczki pożyczonej Łady Nivy, nie obsługiwało naszych wtyczek do ładowarek. Około 23 w nocy w śniegu ładowaliśmy smartfona wprost z akumulatora, zwierając go do wtyczki ładowarki folią aluminiowa :-) Nie wierzyłem, że się uda - ale dało!

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: MaxLux »

Nawet jak bedziesz mial dobra ladowarke to w przypadku goraca sam uklad wylaczy ladowanie i .. amba :)

najlepsze mapy to papierowe i koniec jezyka :)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Norick »

Papierowe mapy zawsze są potrzebne zwłaszcza w samochodzie. Natomiast w/g mnie zgubić można wszystko i garniaka i tabletę i telefon i samochód na parkingu :mrgreen:
Przyzwyczaiłem sie do garniaka,(urządzenia świetne...soft różnie) mniej więcej ogarniam, ale wciąż się uczę Locusów, OsmAndów, Oruxów itp. i sam nie wiem co lepsze. A wszystkiego się nie da "umić" :?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: consigliero »

Od 3 tygodni mam Zumo 590 i jest lepiej niż dobrze . Nawigacja w telefonie , jeżeli już to zwykle Google maps , tylko wtedy trzeba mieć net . Podczas ostatniej wycieczki do Izraela wziąłem garmina ale bez mapy był bezużyteczny , dokupienie karty sim do iPada rozwiązało problem nawigacji

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: grzes »

Garmina bez mapy to mozna porownac do auta bez paliwa... :lol: :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: luk4s7 »

consigliero pisze:Google maps , tylko wtedy trzeba mieć net
Już nie trzeba. Aplikacja Google Maps na Androida oraz iOS ma opcję zapisywania map do użytku offline. Działa bardzo pięknie.

Osobiście używam Garmina 62s z mapami PL Topo, UMP-pcPL oraz OSM. Planuję w BaseCamp a realizuję na 62s. Zawsze pod ręką mam natomiast MotionX-GPS na iPhonie.
Oczywiście można meandrować po nawigacyjnych odmętach jak Norick, ale dla nawet zawansowanego podróżnika zestaw Garmina jest wystarczająco dobry. 62s trochę mały wyświetlacz jak do samochodu, ale za to daje świetnie radę również pieszo/rowerowo.

Pisałem już gdzieś na tym forum więcej o tym zestawie. Zainteresowanym polecam wyszukiwajkę :)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Norick »

tak właściwie te "odmęty" mnie denerwują. W garniaku mam wszystko w jednym urządzeniu ( i jednym ekranie) i tego się trzymam. Aczkolwiek nie odżegnuję się od innych wynalazków. Dla mnie wciąż garmin nr 1. Cóż tego że Locus pro ma duże możliwości a i tak dane routingu (offline) trza ciągnąć np. z Broutera. Orux też ale zanim rozkminie wszystkie nawigacje mnie skremują. I tak zawsze mam na wyjeździe jakiś backup. No i papirzaki :D

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Norick »

Obrazek

Da się zrobić wszystko tylko mi się czasami nie chce :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: luk4s7 »

Norick pisze:Cóż tego że Locus pro ma duże możliwości a i tak dane routingu (offline) trza ciągnąć np. z Broutera. Orux też ale…
No właśnie… :mrgreen:

Kupujesz turystycznego Garmina jaki Ci najbardziej pasuje. Do tego ciągniesz BaseCamp i mapy (trochę kupujesz, trochę ściągasz) i można świat doganiać! :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: consigliero »

luk4s7 pisze:
consigliero pisze:Google maps , tylko wtedy trzeba mieć net
Już nie trzeba. Aplikacja Google Maps na Androida oraz iOS ma opcję zapisywania map do użytku offline. Działa bardzo pięknie.

Osobiście używam Garmina 62s z mapami PL Topo, UMP-pcPL oraz OSM. Planuję w BaseCamp a realizuję na 62s. Zawsze pod ręką mam natomiast MotionX-GPS na iPhonie.
Oczywiście można meandrować po nawigacyjnych odmętach jak Norick, ale dla nawet zawansowanego podróżnika zestaw Garmina jest wystarczająco dobry. 62s trochę mały wyświetlacz jak do samochodu, ale za to daje świetnie radę również pieszo/rowerowo.

Pisałem już gdzieś na tym forum więcej o tym zestawie. Zainteresowanym polecam wyszukiwajkę :)
Wszystko pięknie ale bez dostępu do internetu nie dociągniesz innego kawałka mapy , a chyba to można zapisać ogranicza się tylko do niedużego obszaru. Mimo że Izrael nieduży to chyba nie jesteśmy w stanie zapisać go sobie w pamięci.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: grzes »

Wrocilem na swiezo z Rumunii i mam pewne spostrzezenie "nawigacyjne".
Mielismy sytuacje gdzie wyjechalismy na jakis tam zapomniany asfalt, nastepnie byla chec zlokalizowania kempingu w poblizu - dostep do netu byl (Vodafone RU) zostaly wlaczone dwa odbiorniki - tablet oraz Xperia Z3 compact, efekt byl taki ze oba urzadzenia przez ponad 15min nie byly w stanie sie zlokalizowac, Garmin (Oregon 550) caly czas wiedzial gdzie jest, i lokalizowal nas na mapie topo - darmowa na bazie openstreet.

Sytuacja nie wymaga wg mnie komentarza - wszelkie urzadzenia wielofunkcyjne moga sluzyc za wspomagacz, ale do konkretnej niezawodnej nawigacji sluzy Garmin. Jezdzac przez tydzien po bezdrozach Rumunii nie mialem jakichkolwiek wpadek z navi.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: milczacy »

Cenna uwaga PRAKTYCZNA - takie cenię :)

ODPOWIEDZ