HJ 61 do zera i od zera!!!

Moderator: luk4s7

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

IMG_1468.JPG
IMG_1468.JPG
Załączniki
IMG_1581.JPG
IMG_0837.JPG

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

MBL826A.png

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

IMG_1228.jpeg
Załączniki
IMG_1263.jpeg
IMG_1228.jpeg

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

Po rocznej przerwie , wracamy do pracy- wkrótce nowe zdjęcia wstawię.

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: LeszekSodoma »

Krzysiu żyjesz ty stary lisie :D ,pamiętasz miałeś oddzwonić :!:

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

Cześć Lechu. Trochę się poobijałem, biorę się za toykę, po drodze wzięło mnie na mercedesy 123 couoe 280 i 140 po wicegubernatorze z californii- ale to nie temat na forum TLC, pogadamy przez tel. co do HJ, Poszukuję bezskutecznie mechanizmu podnoszenia szyby tylne lewe drzwi.
Kiedyś gdzieś czytałem że w Dubaju można na szrotach dużo znaleźć, może ktoś był i wie jak się tam poruszać by trafić na odpowiedni wygrzebać i wysłać co trzeba do kraju?????? Wybieram się w marcu z żoną /udając że chcę sprawić jej przyjemność./

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

Witam. Więc z zakupów za granicą nic nie wyszło /pal licho/ biorę się do roboty a właściwie już zacząłem , no i niestety okazało się że przy przenoszeniu zdemontowanych części jest tyle zniszczeń typu / połamane prowadnice szyb, uszkodzone listwy,połamane plastiki deski i inne szpeja które jak się chce kupić to odpowiedź jest zawsze jednakowa "Część jest niedostępna" !!!!! tak to jest jak się powierza przewożenie części dzieciakom nie mającym pojęcia z czym mają do czynienia. Ale dość narzekania , jutro jadę po HJ 61 i wykręcę z niego plastiki i pozostałe zniszczone części / Kupiłem na allegro, taki pomarańczowy stuknięty lekko w dziób szwajcar/ Tak że szanowni Panowie będę miał na zbyciu prawie całe auto bez kilku drobiazgów, w jakim to będzie stanie oczywiście pokażę na zdjęciach, ma niby przejechane coś 200.000 km. NIBY !!! A może jest jakieś miejsce na forum gdzie można wystawić części do HJ 61, jakoś nie mogę znaleźć? może odzyskam coś z tej wydanej w złości kasy? a może nie. Trzymajcie kciuki.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: Rokfor32 »

Giełda forumowa :wink:

Ale - spokojnie. Ochłoń, i oceń zakup. W sensie, pojeździj chwilę dawcą gratów. Skrzynia, mosty, czy nawet silnik - spokojnie się może okazać sensowniejsze - niż u biorcy :wink:

A duperela z wnętrza kabiny (i zewnętrza też) sie prędzej czy później przydadzą - Tobie albo komuś. Jak napisałeś - aso ma już na te zapytania jedną odpowiedź ... :wink:

aglar
Posty: 34
Rejestracja: 24 wrz 2014, 20:35

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: aglar »

Miałem oglądać tego szwajcara ale zrezygnowałem :) Mam nadzieję, że jeszcze trochę z niego utargowałeś.
O te czesci ktore szukasz jeszcze koniecznie zapytaj tutaj:
https://forum.ih8mud.com/forums/60-series-wagons.27/
http://forum.buschtaxi.org/land-cruiser-j6-f4.html
Przy obecnym deficycie czesci chyba nawet warto się nauczyć języka jeśli nie znasz ;)
A duperela z wnętrza kabiny (i zewnętrza też) sie prędzej czy później przydadzą
A cena za nie bedzie tylko rosnąć.

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

Witam. KOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOniec, maszyna gwizda i szofer też daje radę! ale!! no jak zawsza jakieś ale się znajdzie. Żyłem ze świadomością że mam idealnie zrobioną pompę wtryskową po odbudowie-regenaracji zwał jak chciał i "DUPA" kopci i w ogóle to nie to!! jeździłem innymi i wiem że to nie to, silnik praktycznie nowy- też mam dwa.Panowie kto w naszym kraju zrobi mi z niej "nową" mam dwie, wtryskiwacze nowe . Gdzie się udać ?? Bardzo proszę o podpowiedź.

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: LeszekSodoma »

Krzysiu ja bym spokojnie pojeździł niech to się jakoś ułoży , ja tu widzę jeden problem jest nim czas .Coś w tym stylu przerabiałem przy składaniu silnika (mimo zapewnień pana mechanika wtryski pozapiekane ,pompa przy nagłym odjęciu pedału gazu nie podawała paliwa silnik gasł) Ze wszystkim musiałem sobie poradzić. Z tym kopceniem ja miałem przekichane ,pedałem gazu musiałem obchodzić się jak z jajkiem (nikt nie umiał mi pomóc) Dopiero jak dostała w piz..e w Rumunii to jej przeszło :D

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

Witam. Jak już wcześniej zapowiadałem "Klimę zdobyć muszę' no i klops, nie do kupienia. Wszystkie Uniwersalne - to nie to, skończyło się na zakupie kolejnej Toyki z klimą i nareszcie będzie oryginał i kolejna Toyota HJ 61 na placu. Silnik fajnie pracuje i aż szkoda rozbierać.
Siedzenia ktoś wcześniej wyposażył w nową tapicerkę i generalnie rama dużo lepsza od mojej /przed remontem/ i wiele innych, może komuś się przydadzą. Teraz mam już wszystko i jak w tytule rzeczywiście zrobione do zera i od zera. Po przełożeniu klimy wrzucę foto. jaki będzie efekt końcowy. Teraz już stoją dwie ramy w zadziwiająco dobrym stanie jak na J6- chętnie bym się kilku rzeczy pozbył. /zapraszam do kontaktu potrzebujących/

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: kylon »

Ja chętnie fotkę ramy ładnej pozyskam. Będę miał zapotrzebowanie na taką.

phuf1
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2011, 20:18
Auto: Hilux, land cruiser HJ 61
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: phuf1 »

Witam. Na razie krótko, odbudowa zakończona łącznie z wyposażeniem wyprawowym. Ale to nic, w porównaniu z tym co było po zakończeniu, wyjazd 15-go Lipca załoga jeden kierowca i jeden pasażer/Żona/ ,jeden samochód / jak się okazało NAJLEPSZY POJAZD W HISTORII MOTORYZACJI !!!!!!! / Technicznie nic do dodać, wyjazd pokrótce chyba powinno się opisać w innym miejscu ale wspomnę że: Ustroń-Lwów,Kijów,Irkuck,Wierszyna, Bajkał,po drodze góry Autaj, Jakuck,Ojmiakon,Magadan,Władywostok,Błogowieszczeńsk,i wieeeeele zjazdów w bok po drodze. Powrót 6-go pażdziernika, awarie: gumki wycieraczek,mocowania gum stabilizatora do tylnego mostu,jeden Kapeć i walnięta szyba przednia /pająk z prawej strony średnica 20 cm.ale wytrzymała./ ok. 6.000 zdjęć i 30 godz. filmów na różnych nośnikach / jak to teraz zmontować?? pojęcia nie mam.I mnóstwo wrażeń!!! Noo i 34.980 KM. tego się nie spodziewałem. HURAAAAA.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: HJ 61 do zera i od zera!!!

Post autor: jezus »

Wstaw opis na forum LR... :-)

ODPOWIEDZ